Żyjemy w niebezpiecznych czasach. 7 środków ostrożności, które powinnaś zachować jako kobieta!

30 Maja 2017

Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia...

bezpieczeństwo kobiety

Żyjemy w niebezpiecznych czasach, w których najbardziej cierpią kobiety i dzieci. Nie chodzi tylko o wojny, ich widmo bądź ataki terrorystyczne. Każdy dzień niesie ze sobą ryzyko, że coś nam się stanie. Niewiele trzeba, by doszło do tragedii. Czasami wystarczy pijany kierowca, a innym razem nieznajomy, który wyskakuje z zaułka i próbuje zgwałcić. Dlatego trzeba zachowywać szczególną ostrożność. Jedna chwila nieuwagi czy lekkomyślna decyzja mogą nam zrujnować życie.

Portal allwomenstalk.com wyróżnił kilka środków ostrożności, które każda kobieta powinna mieć na uwadze.

Nie zakładaj słuchawek, gdy idziesz pobiegać

Mnóstwo osób zakłada słuchawki, kiedy wychodzi, aby trenować. Muzyka pozwala się zrelaksować, sprawia, że bieganie jest przyjemniejsze i nie słychać dzięki niej odgłosów wydawanych przez samochody. Minusem w tym przypadku jest tłumienie wszelkich dźwięków. W każdej chwili ktoś może podbiec i zaatakować, a Ty tego nie usłyszysz. Trzeba to mieć na uwadze, zwłaszcza gdy biegasz po zmroku. Nie łudź się, że jeżeli mieszkasz w mieście i biegasz po głównej ulicy, to nic złego Cię nie spotka.

Nie pij drinków bez towarzystwa zaufanych osób

Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się po alkoholu, zwłaszcza, że w Internecie krąży mnóstwo historii o pigułkach gwałtu. Preparat ten działa błyskawicznie, a ofiara staje się zupełnie bezbronna. Jeżeli idziesz na imprezę, pilnujcie się nawzajem. Nie pozostawiajcie też szklanek z drinkami na uboczu i patrzcie barmanom na ręce. Ostrożności nigdy za wiele.

Upewnij się, że Twój telefon jest wystarczająco naładowany, aby przenieść się z jednej lokalizacji do drugiej

Telefon bywa jedynym ratunkiem w kryzysowych sytuacjach. Jeżeli przenosisz się z punktu A do punktu B z rozładowanym sprzętem, nie masz możliwości zawiadomienia bliskich czy odpowiednich służb o groźnej sytuacji bądź tragedii rozgrywającej się na Twoich oczach. Jesteś bez szans. Chyba że liczysz na spryt, sprawność fizyczną i szczęście, ale możesz się przeliczyć.

Zobacz także: "Gwałt w małżeństwie nie istnieje!" – głosi islamski kleryk

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

J.
(Ocena: 5)
2017-05-30 19:44:56

popadnijmy w paranoje.. za każdym rogiem i na każdym kroku czai się zły człowiek, który chce nam zrobić krzywdę.. prawda jest taka, że jeśli coś się stanie to się stanie i my na to większego wpływu nie mamy. tel czy gaz pieprzowy może nam nie pomóc i co wtedy? 3 zdrowaśki? popieram naukę samoobrony.. to najlepsze lekarstwo na zagrożenie dla kobiety

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-30 13:25:42

A nie lepiej powiedziec: idz na naukę samoobrony? To jest naprawdę świetna sprawa. Nie trzeba mieć duzo siły, żeby obezwładnić napastnika. Wszystko polega na odpowiednim wykręcaniu stawów. Każda, nawet najmniejsza kobieta sobie poradzi!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-30 08:40:32

to w sumie smutne, że trzeba się uciekać do takich taktyk :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1