„W dzisiejszych czasach nie opłaca się studiować. Im szybciej to zrozumiecie, tym lepiej dla was”

19 Lutego 2018

Iza opowiada, jak osiągnęła w życiu sukces.

milionerka

Podobno bez wykształcenia są bardzo małe szanse na to, żeby coś osiągnąć w życiu. Już od najmłodszych lat wpaja nam się, że nauka to konieczność, inaczej będziemy klepać biedę. Mimo wszystko nie brakuje osób, których historia pokazuje, że to nie musi być prawda. Nie uczyli się, wagarowali, a jednak powodzi im się lepiej niż typowym kujonom. Jak to możliwe?

Iza nigdy nie była szkolnym orłem. Mimo to dziś opływa w luksusy. Sama kupiła mieszkanie, stać ją na drogie ciuchy i zagraniczne wycieczki. Na swoich szkolnych prześladowców, którzy kiedyś mieli ją za nic, patrzy z góry i śmieje się w duchu. Bierze swój odwet.

Kobieta zgodziła się podzielić swoją historią na łamach naszego portalu. Zatytułowała ją „Od nieuka do milionerki”.

- Z tą milionerką trochę przesadziłam – zwierza się Iza. – Muszę jednak powiedzieć, że powodzi mi się wspaniale. Nigdy bym nie pomyślała, że kiedyś będę żyła tak jak teraz. Mogę w każdej chwili iść na zakupy i wydać kilka stów bez mrugnięcia oka. Mogę kilka razy w roku jechać za granicę. Mam fajny samochód i duże, nowoczesne mieszkanie. Chociaż trudno w to uwierzyć, dorobiłam się tego sama. Teraz z dumą myślę o sobie jak o kobiecie sukcesu.

Zobacz także: Przez sztuczne paznokcie prawie straciła kciuk! „Ból był gorszy od porodu”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mala
(Ocena: 5)
2018-02-22 19:20:39

Czytając niektóre komentarze to odnoszę wrażenie, że to co robi pani Iza z artykulu jest obiektem drwin. Gadanie typu "co to za sztuka pomalować paznokcie itp " owszem jest to sztuka nie mowie tu o klasycznym malowaniu, ale o hybrydach, zelach etc .Kobiety,mężczyźni ktorzy gadają "takie by się tylko malowaly, a zero oleju w głowie ".Takie myślenie jest po prostu głupie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-21 21:26:20

prawda, studia to juz zaden prestiż, kazdy moj znajomy moówi że zmarnowany czas, a ile doświadczenia w pracy mogliby zdobyć przez te 5 lat, doświadczenie jest cenniejsze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-20 12:11:28

Wiem, że kosmetyczki (zwłaszcza te z dyplomem) zarabiają dobrze, ale wybaczcie, z całym szacunkiem do drugiego człowieka, ciężko mi uwierzyć, że jakaś prymitywna osoba, która umie zrobć tylko paznokcie (i nic więcej) zarabia setki tysięcy złotych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magda
(Ocena: 5)
2018-02-20 10:54:24

Nie każdy lubi paznokcie robić, jest duża konkurencja zresztą. A co jeśli salon upadnie? Wyższe wykształcenie i dobry zawód dają więcej możliwości, jak jedno nie wypali to znajdzie się drugą pracę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-20 07:47:58

Oczywiście ma nas leczyć lekarz bez studiów, uczyć osoba bez studiów, pewnie każdy będzie tylko gdzieś chałupniczo po domach paznokietki robił.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
lala
(Ocena: 5)
2018-02-19 21:54:17

No cóż, pozostaje ciągle ograniczenie umysłowe!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Comi
(Ocena: 5)
2018-02-19 17:12:45

Nie no, jak ktos chce iść na studia to jego wybór. Ja studia skończyłam, ale najwięcej dało mi doświadczenie zdobyte w pracy i rok w szkole policealnej. Taka prawda. Kończyłam stylizację paznokci. Obecnie mamy z koleżanką na spółę salon, ale myślę, że się dorobię i niebawem już każda będzie pracować na swój rachunek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-19 15:33:53

Ja również mogę powiedzieć, że 5 lat studiów to był zmarnowany czas. Ale na szczęście w trakcie studiów robiłam wiele innych rzeczy, dzięki którym jestem tu gdzie jestem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Melka
(Ocena: 5)
2018-02-20 10:17:05

Co np robiłaś? Ja jestem teraz w trakcie studiów i szczerze - średnio je czuję. Chciałabym ogólnie pracować z dziećmi i nimi się zajmować, a studiuję zarządzanie... co robić? Jakaś dodatkowa szkoła w weekendy, jakieś kursy? Tylko jakie!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-19 13:39:49

Ukończone studia oznaczają prestiż to niepodważalny fakt, który prowadzi często do zmarnowania życia. Znam parę przypadków gdzie rodzice chcąc spełnić swoje ambicję zmuszali swoje dzieci do studiów, albo do bardziej prestiżowych kierunków, których dzieci zupełnie nie czuły. Czasami nawet nie chodziło o studia tylko o inny profil technikum niż ten, o którym marzyło dziecko. Zaraz odezwą się głosy, że dorosłego nie można do niczego zmusić, ale jednak szantaż emocjonalny lub ekonomiczny może być dobrym narzędziem. Wszyscy uważają, że ich dzieci to geniusze i marzą by jak dorosną były kimś ważnym, a nie każdy jednak ma ku temu predyspozycję. Skończyłam studia zeby wykonywać wymarzony zawód, choć ani kierunek studiów jaki ukończyłam, ani praca nie uchodzą za prestiżowe, a praca nie należy do super płatnych. Jestem nauczycieleką wczesnoszkolną, choć rodzicom bardziej marzył się prawnik lub lekarz, ale gdybym poszła za ich marzeniami, albo bardzo bym się męczyła w zawodzie, którego nie czuję, albo nie dałabym rady na studiach i pracowała w biedrze. Na swoje dzieci nie będę naciskać i jeśli uszczęśliwi je bycie mechanikiem samochodowym czy fryzjerką, to ja też będę szczęśliwa. To nie jest brak ambicji, trzeba w końcu zrozumieć, że wszystkie zawody są potrzebne i wszystkim ludziom pracy należy sie szacunek, bo samymi maklerami giełdowymi nie da się zbudować gospodarki. Brak studiów nie oznacza, że ktoś jest gorszy, jeżeli ktoś marzy o własnej kwiaciarni to nie będzie szczęśliwy zostając księgowym, a w życiu chyba chodzi o to, zeby być szczęśliwym na tyle na ile się da.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Melka
(Ocena: 5)
2018-02-20 10:15:54

W punkt!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-20 16:44:47

Brawo! To jest normalne myślenie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-19 10:50:29

Paznokcie stały sie modne- widac to bardzo mocno. Poznasz polke za granica po paznokciach. Im nizsza klasa robotnicza tym bardziej swiecace pazury z brokatem i neonowe kolory

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-19 11:04:13

Zgadzam sie z Toba.I te okropne wyzywajace kolory czesto dwukolorowe i calkowicie do siebie nie pasujace.Obrzydlistwo i tandeta

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz