Chcę Wam opowiedzieć, kto mnie molestował...

24 Października 2017

Coraz więcej kobiet przyznaje się do bycia ofiarą molestowania.

molestowana kobieta

Weinstein to obecnie jedno z najgłośniejszych nazwisk w Stanach Zjednoczonych. Harvey Weinstein jest znanym producentem i założycielem wytwórni filmowych The Weinstein Company oraz Miramax. Kilka tygodni temu został oskarżony o molestowanie seksualne. Wyznania aktorek na ten temat pojawiły się w „The New York Times”. Kobiety opowiedziały, jak zachował się wobec nich Weinstein. Wśród jego ofiar znalazła się m. in. Ashley Judd. Aktorka była molestowana na planie filmu „Kiss the Girl”. Mimo że pokrzywdzonych jest bardzo dużo, chyba nikt nie spodziewał się, że sprawa zostanie nagłośniona na całym świecie i zapoczątkuje międzynarodową akcję #metoo.

Plotki o nadużyciach seksualnych ze strony Weinsteina krążyły w Hollywood od wielu lat.  Nie wszyscy byli jednak świadomi ciemnej strony Harveya, o czym poinformowała znana i ceniona aktorka – Meryl Streep.

– Jedna rzecz powinna zostać wyjaśniona. Nie wszyscy wiedzieli. Harvey wspierał pracę z gwałtownością, bywał zirytowany, ale zawsze odnosił się do mnie w naszej pracy z szacunkiem, również do wielu innych, z którymi współpracował. Nie wiedziałam o tych przestępstwach: o jego rozliczeniach finansowych z aktorkami i kolegami, nie wiedziałam, że urządza spotkania w hotelowym pokoju, łazience czy innych niewłaściwych zachowaniach. I nie wierzę, że gdyby wszyscy wiedzieli, nikt z reporterów śledczych w mediach rozrywkowych czy mediach newsowych nie zdecydowałby się o tym napisać przez te wszystkie lata – czytamy na eska.pl.

5 października był pod tym względem przełomowy. Właśnie tego dnia ukazał się artykuł w amerykańskim dzienniku. Dzięki niemu coraz więcej osób zaczęło przyznawać się do molestowania przez Weinsteina, a cała Ameryka poznała prawdę. Niedługo po publikacji ujawniły się Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Mira Sorvino oraz Rosanna Arquette. W krótkim czasie opinia społeczna zaznajomiła się z szokującymi opowieściami osób, do których – dzień po dniu – dołączały inne.  W Hollywood zawrzało, a po stronie molestowanych opowiedziało się mnóstwo gwiazd należących do tamtejszej śmietanki. Zachowanie Weinsteina zostało potępione przez wielu aktorów. M. in. Judi Dench, Kate Winslet, Meryl Streep oraz Lenę Dunham. W efekcie Weinstein został zwolniony przez zarząd Weinstein Co z firmy, którą sam założył.

Zobacz także: LIST: Byłam molestowana przez faceta mojej matki - wykorzystywał mnie przez sześć lat...

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Nela
(Ocena: 5)
2017-10-26 11:16:55

Molestowanie

teraz wszyscy byli molestowania, tragedia. Mamy pokolenie idiotów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-24 13:13:44

Czy nie zauwazyliscie, ze co druga kobieta jest molowana, a zwłaszcza kobiety, które chcą zrobić za wszelka cene karierę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-24 02:19:09

Pyatnie ile z tych kobiet się zgodziło na bliższe spotkania za rolę...wkurza mnie to bo jak wychodzi jakaś afera to każda gwiazdeczka nagle była molestowana itd ale kiedy samemu trzeba o tym głośno pwiedziec by uchronic innych ti nikt nic nie powie. Wg mnie to lans na molestowanie i nic wiecej.Mogły zgłosic ale kariera ważniejsza wiec dawały nieme przyzwolenie na działania tego gada.... mozecie hejtować ale nie mówimy tutaj o biednych zastraszonych dzieciach ale dorosłych czesto wpływowych kobietach które mogły cos zrobić z tym faktem ale wolały milczeć

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-10-24 07:03:25

Dokładnie tak! Biedne niemowy. Tylko kasa i sława a jak chodzi o cos ważnego, zeby uchronić inne kobiety to nie bo po co lepiej zbijać kasę i po wielu latach obudzić sie i robic z siebie pokrzywdzona. BE-ZNA-DZIE-JA !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-24 11:13:29

A powiedzcie, jakby ktoś oferował wam grube miliony lub duże role, to zgłosilibyście, że was molestowal? Bo ja nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1