Ilu masz przyjaciół? (Nie, nie pytamy o tych z Facebooka)

24 Stycznia 2014

Jaka jest maksymalna liczba osób, z którymi jesteśmy w stanie naprawdę się przyjaźnić?

przyjaciółki

W dzisiejszych czasach relacje międzyludzkie przechodzą transformację. Grono naszych prawdziwych, realnych przyjaciół kurczy się w zaskakującym tempie. Rośnie za to liczba wirtualnych znajomych, z większością których prawdopodobnie nigdy nawet nie zamieniliśmy słowa.

Sokrates mawiał: „Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego”. Trzeba przyznać, że obecnie myśl ta jest bardzo aktualna.

Czy w dobie Facebooka, Twittera i innych portali społecznościowych prawdziwe przyjaźnie mają szansę przetrwać? Załóżmy, że tak. Zatem ilu prawdziwych przyjaciół potrzebujemy, żeby czuć się potrzebnym i rozumianym?

Kim jest przyjaciel? Jest to słowo trudne do jednoznacznego zdefiniowania. Dla każdego może mieć inne znaczenie. Jedni uważają, że jest to osoba, która nas motywuje, zaś drudzy, że to ktoś, komu bezgranicznie ufamy i na kim polegamy w każdej sytuacji. Psychologowie twierdzą, że prawdziwa przyjaźń daje nam to, co najcenniejsze - możliwość przeżywania miłości, szacunku i troski.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-01-24 09:18:21

re: Ilu masz przyjaciół? (Nie, nie pytamy o tych z Facebooka)

prawdziwych..? chyba 0

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-01-24 06:12:12

re: Ilu masz przyjaciół? (Nie, nie pytamy o tych z Facebooka)

Mam 3 przyjaciółki i 1 przyjaciela :) chyba starczy. Na Facebooku nie zbieram znajomych, wiec nie akceptuje każdego, kto wyśle mi tam zaproszenie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz