Gdzie żyją najbardziej zestresowane kobiety? (Muszą być wielofunkcyjnymi robotami w pracy i w domu)

15 Lipca 2011

Coraz więcej współczesnych kobiet żyje w ciągłym napięciu.

zestresowana dziewczyna

Z badań przeprowadzonych przez Nielsen Company wynika jednoznacznie. Kobiety są coraz bardziej zestresowane. Najgorzej sytuacja ta przedstawia się w Indiach. Tutaj aż 87% pań narzeka na życie w stresie. Zaraz za hinduskami znajdują się Meksykanki i Rosjanki. Na szczęście, Polki nie znalazły się w tym rankingu. Może to oznaczać, że z naszą kondycją psychiczną nie jest jeszcze tak źle...

Skoro kobiety osiągają coraz wyższe znaczenie w świecie, to dlaczego są coraz bardziej zestresowane? Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Życie współczesnej kobiety nie należy do najłatwiejszych. Mimo że jesteśmy coraz bardziej niezależne, osiągamy coraz wyższą pozycję w kulturze i na rynku pracy, to jednak nasza rola w społeczeństwie nie zmieniła się od setek lat. Wciąż naszym głównym zadaniem jest wychowywanie dzieci, opieka nad domem, dbanie o to, aby niczego w nim nie brakowało. Godzenie kariery zawodowej z intensywną pracą w domu nie należy do najłatwiejszych zadań. Stąd też stajemy się coraz bardziej zestresowane, nie mamy czasu na odpoczynek i relaks.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

MROCZNA HISTORIA KĄPIELI

Ludzkość przez wieki stwarzała pozory czystości, a higiena była odbierana jako zamach na zdrowie.

Czytasz harlekiny? Złapiesz rzeżączkę i będziesz samotną matką (Tak pokazują statystyki!)

Naukowcy przestrzegają przed czytaniem powieści romantycznych. Dlaczego?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-16 19:55:50

haah kobiet nigdy niz zrozumiem uważają sie za spontaniczne i beztroskie a tak naprawde mają tyle problemów że głowa mała mężczyźni są całkiem inni kobieta czeka żeby ja ktoś przygarnoł lub nią zmanipulował choć nigdy się do tego nie przyzna a nawet okłamuje samą siebie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-15 18:40:34

Może to wydać sie dziwne ale niektórym kobietą odpowiada taka rola kury domowej:) dobrze że w dzisiejszych czasach mamy wybór!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-15 12:48:05

Dokładnie. Jestem dopiero nastolatką i nie wyobrażam sobie jak można zasuwać w domu gotując, piorąc, sprzątając podczas gdy jednocześnie mąż mieszka z nami, brudzi tak samo jak my i zjada to co my przygotowałyśmy. Może jestem egoistką, ale nigdy nie będę usługiwać mężowi. Chyba, że będzie obłożnie chory. Wystarczy ,że będzie miał 37 stopni i będzie już umierał. Ty będziesz miała 39 i będzie woła kotku zrób mi obiad.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-15 15:12:24

Ja też sobie nie wyobrażam abym miała latać jak jakiś sługas za mężem. Rozumiem kiedyś gdy kobiety w ogóle nie pracowały to zajmowały się domem i dziećmi a facet zazwyczaj miał ciężką pracę fizyczną. Ale teraz pracuje prawie każdy bez względu na płeć. Mieszka się pod jednym dachem a do spłodzenia dzieci potrzeba 2 rodziców. Więc tylko jakieś nieszanujące się nieudacznice godzą się aby ich facet pracował tylko 8 godzin a one 24.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-15 10:47:29

no dobra, ja też uważam, że facet powinien poczuwać się do takiej samej odpowiedzialności za miejsce, w którym mieszka jak kobieta, ale z mojego doświadczenia wynika, że mam lepsze umiejętności w kierunku zajmowania się domem niż faceci, z którymi byłam i ten z którym jestem. potrafię z dobrą regularnością ogarnąć kiedy podlać kwiaty, wymienić ręczniki/pościel, ściereczki w kuchni, jestem bardziej pomysłowa i ekonomiczna jeśli chodzi o przyrządzanie jedzenia (bo facet owszem zrobi ale mniej zdrowe i częściej to samo), dokładniej sprzątam i robię to w przemyślanej kolejności i prawda jest taka, że owszem on sprząta ale gdyby tylko on tu sprzątał to dla mnie nie byłoby czysto.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-15 08:03:58

"masz to na co godzisz się" tylko kobiety są odpowiedzialne za to, jak się je traktuje. gdyby nie zgadzały się na pracę na dwóch etatach, to by mężowie nauczyli się zmywać naczynia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-15 12:45:02

Dokładnie. Jestem dopiero nastolatką i nie wyobrażam sobie jak można zasuwać w domu gotując, piorąc, sprzątając podczas gdy jednocześnie mąż mieszka z nami, brudzi tak samo jak my i zjada to co my przygotowałyśmy. Może jestem egoistką, ale nigdy nie będę usługiwać mężowi. Chyba, że będzie obłożnie chory.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1