Gdyby mieli nam zapłacić za prace domowe, byłybyśmy bogaczkami! TO WYLICZONO!

16 Maja 2011

Ile jest warta opieka nad dzieckiem? Przygotowywanie posiłków, sprzątanie czy podwożenie do szkoły? Warto to wreszcie wycenić!

prace domowe

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji warto przyjrzeć się bliżej kobietom, które na co dzień opiekują się domem i gromadką dzieci. Mówi się, że ich praca jest bezcenna. I rzeczywiście, kobiety za wykonywanie swoich codziennych obowiązków nie dostają żadnego wynagrodzenia.

Co jednak mogłoby się stać, gdyby ktoś podliczył wszystkie czynności wykonywane przez kobietę? Takiego zadania podjęli się naukowcy z amerykańskiego Bureau of Labor Statistics. Badacze wyliczyli dokładnie ile byłyby warte "usługi" matek, gdyby wykonywał je ktoś inny.

Okazuje się, że prace wykonywane przez kobiety na rzecz domu i dziecka są warte około 100 tys. złotych rocznie! Sumę tę uzyskano obliczając stawki pobierane za godzinę przez profesjonalistów.

Kobiety zajmujące się domem wykonują przecież kilka zawodów naraz. Z powodzeniem zastępują nie tylko kucharkę, sprzątaczkę, nianię i fryzjerkę, lecz także pielęgniarkę czy taksówkarza! Co ciekawe, często we wszystkie te zawody wcielają się dopiero po swojej własnego całodniowej pracy zawodowej.

Gdyby więc ktoś zdecydował się zapłacić im za te wszystkie usługi, szybko stałyby się milionerkami!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

BON TON: Jak prawidłowo używać sztućców?

Od tej pory nie będziesz miała wątpliwości, kiedy po jakie sztućce sięgnąć!

HANDEL PANNAMI NA WYDANIU: W Bułgarii żonę można sobie kupić! (Foto)

Wartość kobiety waha się od 7,5 do 11,3 tys. dolarów. Ostateczna cena zależy od jej wyglądu.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (21)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-03 16:03:44

a mnie się wydaje to mocno naciągane... podział ról w rodzinie być musi, nigdy nie uda się tego rozplanować w pełni sprawiedliwie. ja większe sprzątanie sobie odpuszczam, wolę żeby ekipa z firmy Błyszczy raz w tygodniu wpadła i ogarnęła bałagan, ja spokojnie mogę się wtedy zrelaksować i zająć sobą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-17 11:57:43

ja tak samo.... he he może w pól roku bym na nowe mieszkanie uzbierała he he:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-17 10:40:11

ZGADZAM SIE W 100 %

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 22:52:40

Ciekawe to nawet. Dobrze, że ktoś to policzył. Teraz mam pojęcie ile moja mama w domu robi tak naprawdę. Cięzka to jest praca, ale albo się jest biznes-woman i ma się męża-kurę domową przy tym nie robi się nic, bo on zrobi wszystko, albo mąż pracuje, ty pracujesz i do tego oboje zajmujcie się dziećmi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 19:59:00

Malzenstwo wymyslili mezczyzni, zeby zonami zastapic sobie mamusie.... to mi juz nawet babcia wbijala do glowy :-) i tak jakby sie zgadza ! Nigdy nie badz na "utrzymaniu" mezczyzny!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-17 15:43:22

e babcia to miała inne czasy:) tera jest inaczej.... można iść na kopromis w pracach dom

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 19:57:19

no i dlatego nam nie placa. Bo kobiety wladze by przejely, a mezczyzni juz do niczego nie byliby potrzebni. Teraz przynajmniej bawia sie w polityke, religie, science etc. Przeciez my na niewoli jestesmy obecnie. Ja, kobieta wbije gwozdzia i naprawie kran (sprawdzone), ale facet nie wykarmi piersia i nie zrozumie, ze bliska relacja z ludzmi jest potrzebna do zycia. Mezczyzni nawet nie potrafia uzywac jezyka do komunikacji tak jak kobiety; o czym my w ogole mowimy :-P Takie Moje Zdanie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 16:23:16

Jeśli jesteście głupie to róbcie w domu na 2gi etat, wasz wybór, matki polki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 17:21:50

jak ktoś lubi żyć w syfie nikt mu sprzątać nie karze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 18:53:27

Niekoniecznie musi żyć w syfie - wystarczy zatrudnić sobie pomoc domową i zachować szacunek do samego siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 20:29:10

a goroli to w kaganiec powinno się zapinać bo za głośno szczekają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 10:53:03

ja bym brała co dzień symboliczne 100 zł za takie prace domowe:).... ale wiem że tak nie jest temu wole prace zawodowa a nie za darmo zapier.... i być na utrzymaniu mezulka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 09:29:52

Znam taką parę - małżeństwo. On przez okrągłe 20 lat pracował zawodowo, awansował, spełąniał się w pracy, natomiast w domu nie robił NIC. Ona - zajmowałą się domem, dwójką dzieci, sprzątałą, gotowała, opierałą całą rodzinę. Tak się umówili. Po 20 latach takiego życia on odszedł do innej kobiety. Żoną zostawił. Jej nie pozostało NIC. Brak zawodu, wykształcenia, doświadczenia zawodowego no i oczywiście BRAK EMERYTURY!!! Ta kobieta nie ma za co żyć. Przecież całe życie nie pracowała zawodowo, ale przacowałą "domowo"!!! A dla polskiego rządu to żaden problem, przecież to nie praca... PORAŻKA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 09:39:38

dlatego nigdy nie warto byc zalezna od mezczyzny...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 08:04:20

Praca kobiet nie jest łatwa ale nie rozumiem tego co dzieje sie od dluzeszego czasu. Sama jestem kobieta i jakoś nie widze powodu dla którego miałabym wszystkim dookoła sie skarżyć ze muszę sprzątać gotować i zajmować sie dzieckiem. Zajmowanie sie dzieckiem należy do obowiązku matki wiec po co za to zapłata? Tylko matki które maja gdzieś swoje dzieci powierzaja wychowanie dzieci niani. Od tego własnie sa matki. Co do gotowania to chyba nie muszę wspominać ze każdy musi jeść a do sprzątania cóż rzecz względna. Niektórzy mogą żyć w syfie ale ja jakoś lepiej czuje sie w posprzatanym mieszkaniu. Mój mąż chetnie pomaga mi w codziennych czynnościach domowych. Kobiety opanujcie sie i skonczcie robić z siebie ofiary. Ilu jest facetów co sami zajmują sie domem i dziećmi i o nich juz nikt nie myśli... Jeśli jest wamza cieżko to półroczne faceta. Jeśli was okres, cóż wasza wina. Jeśli uczycie partnera ze jest królem i nie musi kiwnac nawet palcem a nagle prosicie o zrobienie kilku rzeczy i On sie buntuje to miejcie pretensje do siebie. Codzienne czynności to cos co powinnismy robić. Życie nie jest łatwe trzeba pracować najpierw w zawodzie a pózniej w domu. Nikt nie mówił ze bedzie prosto...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-16 09:40:55

Zgadzam się, ale to się tyczy również mężczyzn..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz