Facebookowe dramaty: Portal wpędza w ciężką depresję coraz więcej młodych ludzi!

30 Marca 2011

U wielu młodych ludzi korzystających z portali społecznościowych stwierdzono bardzo głębokie stany depresyjne.

facebook

Moda na internetowe portale społecznościowe trwa w najlepsze. Niektórzy mówią nawet, że jeżeli nie masz swojego profilu na Facebooku to tak, jakby nie było cię wcale! To nieco żartobliwe powiedzenie wielu młodych ludzi odbiera całkiem poważnie. Wiele osób nie może już wytrzymać ani jednego dnia bez chociażby chwilowego zalogowania się na Facebooku i zerknięcia, co też tam ciekawego porabiają jego znajomi.

Okazuje sie jednak, że z pozoru zupełnie nieszkodliwe portale społecznościowe, w rzeczywistości moga nieść za sobą bardzo poważne zagrożenia. Lekarze ostrzegają wręcz przed zgubnym wpływem Facebooka na nasze zdrowie psychiczne. Podobno może on wywołać nawet depresję.

Na to szkodliwe działanie portali społecznościowych szczególnie narażeni są młodzi ludzie. Wpędzają one bowiem zakompleksioną młodzież w jeszcze poważniejsze problemy psychiczne. Kiedy nastolatki mają mniej znajomych na swoim profilu czy też mniej atrakcyjne zdjęcia umieszczone w sieci często czują się zupełnie wykluczone i po prostu gorsze od swoich rówieśników. Wydaje im się, że nie spełniają norm obowiązujących w ich środowisku.

Jak mówi jeden z lekarzy psychiatrów – Przeżycie to może być nawet bardziej bolesne niż samotne jedzenie obiadu w zatłoczonej stołówce...

Karina Hefner

Zobacz także:

Erotyzm w kulturze japońskiej: Symbole, gejsze, prostytutki! (Dużo ciekawostek)

Sztuka erotyczna Japonii rozwinęła satyrę seksualną w formie niespotykanej w innych kulturach.

NAJSŁAWNIEJSZE GROBY ŚWIATA: Gdzie znajdują się szczątki Elvisa, Marilyn, Audrey i innych?

Zobacz "grobową" mapę świata! Te miejsca warto odwiedzić!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (84)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-04-07 08:53:08

re: Facebookowe dramaty: Portal wpędza w ciężką depresję coraz więcej młodych ludzi!

Bardzo odkrywczy artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-12 17:15:49

re: Facebookowe dramaty: Portal wpędza w ciężką depresję coraz więcej młodych ludzi!

Miałam problemy z psychiką. Dręczyły mnie negatywne myśli, pomimo że moje Zycie układało się nie najgorzej. Aby poradzić sobie z tymi myślami zamówiłam rytuał oczyszczenia energetycznego na stronie moc-energii.pl – i rzeczywiście po 2 tygodniach od odprawienia negatywne myśli przestały mnie dręczyć. Czuję się od nich wolna, co pozwala cieszyć mi się życiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-30 17:22:58

To prawda powiem krótko i na temat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-29 00:27:12

Im więcej zdjęć ludzi w różnych atrakcyjnych miejscach tym wyższy poziom zakompleksienia i neurotyzmu. Proste jak kilo gwoździ

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-15 13:33:26

moje zdjecie też jedna kretynka przerobiła okropnie wyszłam i dala na swojego bloga ale jak zobaczyli jej znajomi moje prawdziwe foty na nk to ją wyśmiali i dobrze jej tak:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-03 18:54:25

hmmm... zastanówmy się nad jednym faktem... właściwie nad dwoma... jeden już został poruszony, czyli zdjęcia przerobione w fotoszopie- nieprawdziwe, kłamliwe oblicze wielu osób zostaje ukazane przez sztuczne zdjęcia. a druga rzecz... Osoba, która pisze, że bawi się np.: w jednej z najlepszych dyskotek, czy spędza czas z kimś tam "wyjątkowym", albo kupiła sobie zajebisty ciuch, tak na prawdę wcale może nie być prawdą... siedzi taki delikwent w domu, ogląda galerię zdjęć z klubów, wzdycha do zdjęć Justina B., albo właśnie przegląda stronę z ciuchami. dlatego właśnie ludzie mają kompleksy i stają się kim się stają... wierzą w te wszystkie teksty, brednie itp. Nie wszystko musi być kłamstwem... ale człowiek zrobi dużo żeby go kochano, a jeszcze więcej żeby mu zazdroszczono... to dlaczego nie może skłamać? lub po prostu nie powiedzieć całej prawdy...? ale przecież przedsiębiorcy po to zakładają takie portale, żeby czerpać na tym kasę... I im się to udaje bo jest miliardy osób, które zrobią wszystko, żeby być lepszym od innych...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-02 22:12:29

Wszystkie te portale to na jedno są kopyto! Dziewczyny wstawiają zdjęcia przerobione w photoshopie a niestety kochane nie da się wyjść z photoshopem na ryju i zadziwić świat. Osobiście wolę pielęgnować te kilka przyjaźni niż bawić się w jakąś dziecinadę na poziomie gimnazjum.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-01 18:15:20

Niezłe chamidła się tu wypowiadają... Oo Wyluzujcie trochę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-01 00:53:06

A czesto Ci samotni,bez znajomych to po rpsotu ciche osoby, bez zainteresowan . Nie potrafiace otworzyc sie na innych i zaciekawic swoja osoba czy nawet wrecz nielubiane bo sa chamskie i zarozumiale(oczywiscie ne wiedza jakim cudem moga ich nie lubic?) Poznalam troche ludzi, widzialam wiele profili i z nie jedna osoba pilam tanie wino. Wystarczy byc milym dla ludzi i ich szanowac, a znajomi sie sami znajda. A co do presji otoczenia i wymogow. Odmontowac MTV i odsunac od siebie osoby, ktore jedynie czym moga blysnac to nowy ciuch czy telefon :)))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-31 22:56:14

a ja nie mam facebooka :D jak komus mowie to sie patrzy jak na kosmite. przynajmniej mam zycie! :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz