Erotyzm w kulturze japońskiej: Symbole, gejsze, prostytutki! (Dużo ciekawostek)

28 Marca 2011

Sztuka erotyczna Japonii rozwinęła satyrę seksualną w formie niespotykanej w innych kulturach.

erotyka japońska

W Kraju Kwitnącej Wiśni przez wieki wykształciła się niezwykle bogata symbolika erotyczne. A wszystko dzięki temu, że Japończycy bardzo cenią sobie życie, które powstaje przecież dzięki przyciąganiu się obu płci. Treści erotyczne można więc znaleźć w tamtejszej kulturze i tradycji. Wiele legend i mitów opowiada o niewidzialnych kochankach zaklętych w węże, związkach bóstw z ludźmi, a nawet o ciążach dziewic. Najmocniej jednak w kulturze Japońskiej rozwinęła się erotyczna symbolika , głównie o charakterze fallicznym...

Erotyczna symbolika

W cywilizacji Japonii najpopularniejszym symbolem erotycznym jest fallus. Jego znakiem są na przykład pałki, korzenie białej rzodkwi, lance, strzały. Kult fallusa był tak powszechny, że homoseksualizm nie był nawet traktowany jako dewiacja. Tradycji Japońskiej znane są również erotyczne atrybuty, którymi opisać można przedstawicielki płci pięknej. Symbolami kobiecymi są: talerze, brzoskwinie, wieńce-podkowy, łopatki do ryżu. Co ciekawe, w panteonie bóstw japońskich znajduje się pięć par męsko-żeńskich stwarzających świat. Aż do dnia dzisiejszego istnieją płaskorzeźby przedstawiające cechy obu płci, będące obiektem wielkiej czci.

Sztuka kochania

Kultura japońska bardzo wcześnie włączyła seks do codzienności . Podręcznik miłości, będący swoistą sztuką kochania, spisany został już w IX wieku. W wielu poradnikach japońskich mówi się również o intymnym złączeniu języków obojga partnerów w czasie współżycia albo o kontaktach lesbijskich czy też seksie grupowym. CiekawostkĄ jest również to, że we wsiach japońskich po dziś dzień można spotkać rzeźby przedstawiające współżyjącą parę.

Instytucja gejszy

W Kraju Kwitnącej Wiśni już od X wieku bardzo popularna stała się instytucja gejszy. Kobiety te zajmują bardzo specyficzne miejsce w symbolice erotyzmu japońskiego. Warto pamiętać, że ich powołaniem jest bardziej dostarczanie rozrywki umysłowej mężczyznom, niż zaspokajanie ich potrzeb seksualnych. Wszystko to dzięki wszechstronnej edukacji, która rozpoczynała się około dziesiątego roku życia, zwłaszcza w zakresie literatury, muzyki i tańca. Dziewczynki uczyły sie również tego, jak urzekać mężczyzn swoim osobistym czarem. Gejsze miały bowiem przede wszystkim uprzyjemniać czas gościom pana domu, nierzadko pośrednicząc w interesach handlowych i pertraktacjach natury politycznej.

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (53)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-06 22:08:09

hentaice rulez!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-06 21:18:25

hentaie sa najlepsze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-06 12:22:18

Autorka ma chyba błędne informacje na temat kultury Japonii. Prostytutkami gardzono, natomiast gejsze, które NIE były prostytutkami była bardzo uważane i cenione!!! Wystarczy przeczytać książkę słąwnej jgejszy z Kioto: "Wyznania gejszy" by się tego dowiedzieć. Zwykłę japońskie prostytutki nie przyuczały się do tej roli - to bzdura!!! Gejsze były niezwykle uczone i inteligentne!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-08 00:20:44

Jeżeli gejsze nie są prostytutkami to jak można je nazwać inaczej??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-07-18 01:08:00

gejszą lol

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-30 12:15:11

Nie rozumiem, jak można szanować prostytutki. Czym różnią się japońskie od polskich??? W Polsce gardzi się kobietą, o której krążą chociażby pogłoski na temat jej bujnego życia erotycznego. Nie rozumiem, jak ktoś może fascynować się taką kulturą, a we własnym kraju poniżać kobiety, jak to się mówi..."lekkich obyczajów". Przecież to jest dokładnie to samo, co tam..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-29 21:32:14

"W XIX wieku w wyniku nawiązania kontaktów z Zachodem zwiększył się dystans między płciami,[...] samurajowie narzucili podrzędną role kobiecie"???? Nie wiem co autorka czytała na temat kultury japońskiej, ale na pewno nic mądrego skoro pisze takie głupoty..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-29 20:28:20

japonia tetni seksem hardkorem i pedofilią .Ale ogolnie lubię ten kraj.Piekno w 100 %

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-28 20:33:49

Japonia jest spoko :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-28 15:55:56

W XIX wieku w wyniku nawiązania kontaktów z Zachodem zwiększył się dystans między płciami, zaczął zanikać obyczaj współżycia przedmałżeńskiego, samurajowie narzucili podrzędną role kobiecie, zróżnicowały się typy małżeństw. Zaczela na nich wplywac kultura zachodu uksztaltowana przez fanatycznych katoli i widzimisie papiezy. Gdyby nie interpretowanie bibli na swoj pokretny sposob i uwazanie tworzonych od wiekow idiotycznych tekstow "ojcow kosciola" za rzecz niepodwazalna zylibysmy w innym, lepszym swiecie :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-28 16:14:04

zgadzam się z tym... zasady kościoła są po prostu głupie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-28 15:18:41

a o hentai ani słowa hehe. Nawet nawet ten artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-28 18:12:48

Dziecko. Doucz się, co to jest hentai.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-28 14:10:51

Jak sie nazywa ta pozycja - podobnie jak na Hiszpana - tylko że facet daje nie między piersi a między pośladkami się ociera????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz