Emo w Rosji będzie zakazane!

28 Lipca 2008

Pojawił się projekt ustawy zakazującej ubierania się w stylu Emo i Goth. Wszelkie tego typu zachowania będą karane.

Emo w Rosji będzie zakazane!

W Rosji powoli rodzi się prawdziwy system totalitarny, podobnie jak w czasach komunistycznych zakazane będą pewnego rodzaju stroje i subkultury. Na pierwszy ogień poszedł styl Emo i Goth. Nowa ustawa ma zakazywać tego typu strojów w urzędach i w szkołach. Ma też regulować tworzenie oraz działanie stron emo.

Powodem takiego stanu rzeczy są obawy przed oddziaływaniem tych subkultur na depresje i samobójstwa. Podczas wystąpień w rosyjskiej Dumie pojawiły się głosy na temat złych wpływów kultury emo, antyspołecznych zachowań i gloryfikowania samobójstw. Emo-dzieci zostały zdefiniowane jako osoby ubierające się na czarno, z kolczykami na twarzy, pofarbowanymi włosami i silnym makijażem.

Tego rodzaju przepisy wprowadzono już w Krasnojarsku na Syberii, teraz mają obowiązywać w całej Rosji.

W weekend odbędą się protesty przeciwko przepisom atakującym emo.

Dimitry Gilevich z rosyjskiej kapeli emo, MAIO, powiedział brytyjskiemu dziennikowi „The Guardian": „Wyrażanie wewnętrznych emocji nie jest zakazane przez prawo".

Wcześniej fani My Chemical Romance zablokowali redakcję brytyjskiego „Daily Mail" po artykule łączącym emo z samobójstwami.

Emo powstało jako reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów. Dotyczy to głównie popełniania przestępstw, zażywania środków odurzających, powierzchowności, braku okazywania uczuć oraz konsumpcjonizmu. Sprzeciw ten objawia także w modzie – czyste, schludne, obcisłe ubrania, nakładanie makijażu oraz zadbane fryzury będące zaprzeczeniem luźnego, ulicznego wyglądu gangsterów. Emo stanowi swoiste połączenie gothic metalu(mroczny wizerunek, głęboka duchowość) i punku, ale znacząco różni się od obu tych subkultur. Niektóre elementy emo, jak np. wegetarianizm, abstynencja od alkoholu i tytoniu oraz wyzbycie się agresji są dalszą ewolucją subkultur.

Ludzie emo są postrzegani jako melodramatyczni, tnący się nastolatkowie, którzy przelewają swoje starania pisząc depresyjną poezję. Niektórzy oskarżają emo o świętowanie samookaleczeń i samobójstw. Przez takie upraszczanie wizerunku, tworzą się niedomówienia, które skutkują tego typu pomysłami jak przepisy, które chcą wprowadzić ustawodawcy w Rosji. (źródło Wikipedia)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (528)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anm
(Ocena: 5)
2013-03-17 10:31:10

re: Emo w Rosji będzie zakazane!

MCR emo? jak zwykle nie wiedzą a piszą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-18 14:35:50

Emo to świetny styl. i oczywiście muzyka. są ludzie którzy tylko w jeden sposób mogą uzewnętrznic swoje emocje-posiadając jakiś swoj styl. po1. kto pisze te artykuły? -.- nie wsystkie emo się tną, mają depreche. po 2. jaki kraj takie przepisy ; P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-08 14:07:33

Emo to styl muzyki do cholery!!!! A fani My Chemical Romance nie sprzeciwiali się łączeniu ,,Emo" z samobójstwem tylko przeciw łączeniu MCR z samobójstwem bo „Daily Mail" pisał że to przez muzykę chemicznych nastolatki (nazwane Emo) popełniają samobójstwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-24 20:29:15

Po pierwsze ,,Szanowna redakcjo" Nie istnieje ciś takiego jak subkultura emo, to styl muzyki. Ludzie którzy ubierają się w ten sposób to siny!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-23 14:25:47

Żal . pl emo rządzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-23 14:25:42

Żał . pl emo rządzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-07 16:24:54

Totalni IDIOCI ja jestem emo i mam ciocie w tej gównianej Rosji Nie mam zamiaru sie dla nich zmieniac kiedy tam będe mają mnie przyjąc i już Bo ja uwielbiam EMO

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 15:13:58

goci to nie zapłakana subkultura o samobójczych myślach!!!!!!!!!!!!!!! ŻAŁOSNE!!!!!!!!!!!!! brak mi słów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-02 01:33:17

Goci i samobójstwa ? 'cześć mamusiu jestem goth i idę się zabić' porażka ^ ^ jak to dobrze,że J E D N A K mieszkam w tej zafajdanej Polsce i jutro będę mogła włożyć moje kochane glany Steel

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-13 12:40:41

Hmm.. ja uważam że każdy ma swój styl . I co wam do tego jak oni sie ubierają bądź czego słuchają. W sumie .. fakt że styl " emo" jest dziwny . ale to ich świat ! Dobrze chociaż że pozwalają być "skate " xdd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz