Dziś Światowy Dzień SPÓDNICY

30 Października 2008

Dlaczego aż 14% pań nie założyłoby nigdy tego atrybutu kobiecej garderoby?

Dziś Światowy Dzień SPÓDNICY

Coraz mniej kobiet nosi spódnice. Jak pokazują badania, aż 14% nie ma zamiaru nigdy jej założyć, a 40% tylko latem pozwala sobie na odsłonięcie nóg. Powód jest prosty - wygoda. Spodnie pozwalają czuć się swobodnie, nie musimy się martwić oczkiem w rajstopach, łatwo nimi zatuszować mankamenty figury.

Dlatego obok dnia bez papierosa, dnia uśmiechu czy dnia bez samochodu pojawił się Dzień Spódnicy. Przypada raz w roku, 30 października. W Krakowie, z okazji tego szczególnego dnia, Muzeum Etnograficzne zorganizowało warsztaty poświęcone tej części garderoby. Oprócz historii spódnic są też praktyczne zajęcia, podczas których uczestnicy wykonują własne projekty.

W związku ze spódnicami obserwujemy odwrotny trend, kobiety od nich odchodzą, natomiast zaczynają je adaptować na potrzeby mody mężczyźni. Te dwie osoby w okularach to panowie, a spódnice dla mężczyzn lansuje sam guru mody - Marc Jacobs.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (110)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Bizarek
(Ocena: 5)
2016-03-29 14:32:33

Dzień męskiej spódnicy

Światowy Dzień Męskiej Spódnicy celebrujemy 15 maja w odróżnieniu od dnia spódnicy obchodzonego przez panie w październiku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-30 21:47:18

re: Dziś Światowy Dzień SPÓDNICY

Sory nie dodalem mego numeru ja 54 lata co chodzi w spodnicy moge kupic taka szkocki kilt gdyrz pracuje w angli muj tel 00447840829496 dzwonic wieczorem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-30 21:37:50

re: Dziś Światowy Dzień SPÓDNICY

Mam 54 lata jestem w zwiazku ale lubie chodzic w spodnicy zona to akceptuje a mam ich kilka chcialbym poznac osoby takie co terz chodza w spodnicy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Bizarek
(Ocena: 5)
2016-03-29 14:35:05

Klub panów w Polsce noszących spódnice ma adres: bizarek(a)interia.eu. Zaraszam, napiszz do nas

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Roman Drobniewski
(Ocena: 5)
2013-02-24 23:51:45

Nie jest żle

Nic nie mam na temat Spódnic dla mężczyzn ale dla mnie to jest trafne . Chyba że Homoseksualiści tylko chodzą spodniami i nie wiedzą o modzie tak za bardzo i nikogo nie widzę ludzi Homoseksualnej.: NIE OBRAŻAM ICH TYLKO PORÓWNUJĘ ZACHOWANIE POLAKÓW. weźcie się w garść i nie piszcie bzdur a mi się bardziej podoba ta moda i chcę być normalnym człowiekiem bez tych Szpilek tylko normalnie upodabniający Szkot tylko z Krwi POlskiej czy tam Słowiańskiej niż się grzać się w spodniach w + 31 St.Celszjusza i pocić się i męczyć. muszę kombinować bo tyle swego życia nie udźwignę i mogę mieć problemy z zdrowiem jakimś się zdarza ale ja natomiast nie znam się na medycynie . Jednak dla mnie czas żeby o sobie dbał, wszyscy którzy są tutaj normalni zwolennicy Spódnic dla Mężczyzn dołączam do Was , Mi się bardziej podoba ta moda i zacznę myśleć bardziej o Modzie bo mnie to przetrawia zawsze myślach ,tym jak mam się ubierać= Normalny T Shirt + Bluza z rozuwanym zamkiem + Humor z stali + Nie myśleć o tych ludziach których nie wiedzą o Modzie+ Jakieś dodatki : Długie Skarpetki = Spódnica . Ot będzie mój strój w tym roku ale to to jest zorganizowawszy w pamięci zawsze kopiuję zdjęcia koleśi z Spódnicami -przechowuję w tajnych dane żeby nie mieć konsekwencji . Pozdrawiam Fanów Spódnic dla Mężczyzn a tych co się nie znają i są krytykami odświeżcie mózgi może przetrawi wam skojarzone sprawy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-13 16:42:43

Poprawka, data Dnia Męskich Spódni zmieniona na 18 maja! strikemaster

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-09 14:49:17

Ważny komunikat: 15 maja będzie Dzień Męskich Spódnic - specjalne święto stworzone po to, by mężczyźni mieli okazję spróbować, jak to jest w kilcie, sarongu czy innej spódnicy gockiej. Ktoś sie do świętowania przyłącza? pzdr strikemaster

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-27 15:42:37

Męskie spódnice nie tyle nie są złym pomysłem, co są pomysłem niezbędnym. Z przyczyzn medycznych są niezbędne. Jądra muszą mieć temperaturę poniżej 34 stopni Celsjusza, a więc o przynajmniej 2 stopnie mniejszą niz reszta ciała. W tym celu należy je ochłodzić, jak również ochłodzić wpływającą do nich krew. Dlatego właśnie u samców wszystkich lądowych zwierząt stałocieplnych jądra są na zewnątrz, a do tego mają cały, dość skomplikowany mechanizm do ustalania właściwej temperatury. Żeby to działało, musi być jednak zapewniony przewiew, a jaja muszą zwisać. Pakowanie ich w spodnie powoduje przegrzanie, co prowadzi do bezpłodności i zwiększa ryzyko raka jader, prostaty oraz jeszcze paru "ciekawych" chorób. To m.in. (a może nawet głównie) z powodu spodni mężczyźni umierają szybciej niż kobiety. strikemaster

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-30 16:46:00

Męskie spódnice nie są złym "pomysłem", nie wyglądają niemęsko o ile nosi je ktoś, kto jest swojej męskości pewny. (to działa w obie strony) Ostatnie zdjęcie jednak pokazuje typowo damskie atrybuty: postawa nóg, wąsko rozstawiona, pleców, gesty rąk, wyraźne zwężenie w talii, wypchnięcie klatki piersiowej (jakby prezentujące biust)... Tutaj nie mamy już do czynienia z męską spódnicą, tylko z pseudokobiecością. Jazzwoman.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-28 21:24:05

Bo to widoma oznaka, że są mądrzejsi. :) strikemaster

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-23 21:29:11

W niektórych szkołach uczniowie przychodzący w spódnicach są w tym dniu nie pytani

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz