Dziś surowy zakaz tańczenia: Policja zapowiada surowe kary!

22 Kwietnia 2011

Właściciel dyskoteki, baru albo innego nocnego lokalu za zorganizowanie imprezy tanecznej w Wielkanoc może zapłacić olbrzymią karę pieniężną.

impreza

Dla katolików Wielkanoc to najważniejsze święto w roku. Według nauki Kościoła, wierni powinni spędzić ten czas na modlitwie i kontemplacji, a nie na upojnej zabawie i tańcach. Zakaz urządzania imprez obowiązuje szczególnie w Wielki Piątek. W Polsce jednak jest to tylko taka umowna tradycja, do której powinien zastosować się każdy katolik, chcący postępować w zgodzie z własną wiarą. Nie ma jednak oficjalnego zakazu wydanego przez państwo. Zupełnie inaczej sytuacja ta przedstawia się jednak w innym europejskim państwie.

W Niemczech, właściciel dyskoteki, baru albo innego nocnego lokalu za zorganizowanie imprezy tanecznej w Wielkanoc może zapłacić olbrzymią karę pieniężną lub nawet stracić pozwolenie na prowadzenie lokalu. Chociaż w Niemczech ustawa zakazująca zabaw od Wielkiego Piątku do Wielkanocnego Poniedziałku obowiązuje już od sześćdziesięciu lat, to jednak dopiero teraz władze państwa zapowiedziały, że będą jej surowo przestrzegać.

Zakaz ten najściślej ma być przestrzegany we Frankfurcie nad Menem. Tamtejsza policja zapowiedziała nawet, że wyśle w tym roku do wszystkich nocnych lokali specjalnych inspektorów, którzy będą sprawdzać czy przypadkiem nikt nie oddaje się w nich tanecznym zabawom.

Niektórzy uważają, że taki oficjalny zakaz organizowania zabaw i dyskotek w czasie niektórych świąt kościelnych powinien obowiązywać również w Polsce. Wydaje się jednak, że może być to zupełnie niepotrzebne. Jak pokazują bowiem najnowsze sondaże, Polacy wcale nie są bardzo roztańczonym narodem i dosyć ciężko jest wyciągnąć ich na parkiet. Podobnie jest ze wspólnym śpiewaniem. Większość naszych rodaków deklaruje, że śpiewa razem z innymi tylko w kościele, albo na weselach.

Czy Waszym zdaniem rzeczywiście jesteśmy narodem ponuraków?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Oto najdroższa kawa na świecie! Wydobywa się ją z odchodów zwierzęcych!

Kilogram specjału kosztuje ponad tysiąc euro - KULINARNE DZIWACTWO na miarę miarę jedzenia myszy!

TATUAŻ zamiast OBRĄCZKI: Nowa moda ślubna - jest sens ryzykować?

Rozwiązanie w sam raz dla tych, którzy wierzą w miłość aż po grób!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (183)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Koleś
(Ocena: 5)
2013-08-04 22:22:53

re: Dziś surowy zakaz tańczenia: Policja zapowiada surowe kary!

Po pierwsze, nasze prawo nie zabrania imprezowania w święta (jakiekolwiek). Policja niewiele może w tej sprawie zrobić. Jedynie zakłócanie ciszy nocnej. Tyle tylko:) A po drugie, po cholerę Wam postawili samolot na ogonie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-26 07:22:30

na zdjeciu tia ze skins

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 18:21:09

pojebane. to, że nam wybudowali wielkiego jezusa w swiebodzinie nie znaczy, ze jestesmy panstwem katolickim. a co z wolnoscia wyznania?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 19:43:20

idź dziewczynko przeczytaj konstytucję, bo chodź sama nie zgadzam się do końca z tym zakazem to nie zamierzam tolerować takich spłyconych argumentów :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-23 23:36:47

poziom waszych komentarzy jak i poziom artykułów na papilocie sięga dna.... buhhahaha oj dziewczyny ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-23 23:07:00

to mnie tak irytuje, że nie wiem ! albo w Święta Bożego Narodzenia mają domy najbardziej ozdobione lampkami i wszystkim innym, a do kościoła, nie - bo po co ? wrrrrrrrrrrrrrr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 00:38:48

a co ma dom ozdobiony lampkami do chodzenia do kosciola?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-23 21:14:09

A ja chciałabym się odnieść do końcowej wypowiedzi.. Osobiście uważam, że Polska jest bardziej roztańczonym i imprezującym krajem niż Niemcy. Będąc na tamtejszej dyskotece spotkałam się z przeskakującymi z jednej nogi na drugą "tańczącymi", a to też tylko po wypiciu odpowiedniej ilości alkoholu... To Niemcy się nie potrafią bawić, a nie Polacy.. u nas jest zupełnie inaczej, przynajmniej ja tak uważam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-23 19:06:48

Proszę, wytłumaczcie mi, jaki sens ma święcenie pokarmów w koszyczku dla ludzi, którzy przez caly rok nie chodzą do Kościoła?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-23 11:19:18

Nie każdy jest katolikiem z jakiej racji ma być ograniczony. Ciemnogród i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-23 00:33:00

pier*****y katoland

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-22 23:57:32

Tolerancja i jeszcze raz tolerancja dla wszystkich. Katolicy powinni zaakceptować ateistów ateiści katolików, oczywiście jestem przeciwko takiemu zakazowi, każdy ma prawo robić co chce, nawalić się jak świnia zrobić balangę albo klęczeć cały dzień w kościele i płakać pod ołtarzem albo malować jajka. I nikomu nie powinno się niczego zabraniać. Co z tego że w Polsce jest niby 90 % katolików? Ciekawe kto to liczył bo w rzeczywistości jest inaczej. Bez sensu tworzyć zakaz, bo de facto dotyczy on katolików a przecież żaden szanujący się katolik prawdziwy nie pójdzie na balangę prawda? Ja jestem ateistką, święta obchodzę, tylko dlatego że rodzina w Boga wierzy a poza tym ja je traktuję jako tradycję a nie święto, cała ta otoczka posty zmartwychwstania nie ma dla mnie znaczenia tylko czas spędzony z rodziną i wolne od szkoły i pracy ;) I nie mam nic przeciwko katolikom, każdy ma prawo wierzyć w co chce i ile chce i nie można oceniać ludzi i bluzgać tylko i wyłącznie za wyznanie. Bo wartość człowieka to to jaki ma charakter jaką jest osobą co robi dobrego w życiu a nie jakiej jest religii. Dziękuję dobranoc :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 13:53:28

skąd jesteś? i gidze mogę znaleźć tak rozsądnych ludzi? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz