Dlaczego kobiety są lepszymi kierowcami?

08 Grudnia 2008

Samochód i kobieta - takie połączenie wzbudza zawsze wiele emocji. Oczywiście, u płci brzydkiej – mężczyzn. Najnowsze badania rzucają światło na męskie umiejętności manualne i doceniają nas w roli kierowcy.

Dlaczego kobiety są lepszymi kierowcami?

Stereotypy rządzą światem. Mówi się, że „na pewno baba za kierownicą", kiedy widzi się samochód, którego kierowca łamie przepisy. A według najnowszych badań, to mężczyźni, cztery razy częściej niż kobiety, powodują wypadki.

Ponad połowa Polaków codziennie widzi kierowców łamiących przepisy drogowe. Jednocześnie, aż 80 procent kierowców uważa się za dobrych i bardzo dobrych. Coś nam mówi, że te 80 procent to właśnie mężczyźni!

Co ciekawe, kobiety są na tyle ostrożne lub mają fart, że w wypadkach z ich udziałem ginie trzykrotnie mniej osób. Panie w Polsce są sprawczyniami wypadków raz na 6,7 mln przejechanych kilometrów, podczas gdy mężczyźni są sprawcami raz na 4,7 mln kilometrów.

Trzeba postawić sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje? Dlaczego, wbrew powszechnej opinii, kobiety są jednak lepszymi kierowcami? Wnioski nasuwają się same i nie potrzeba do tego żadnych badań. Z przeprowadzonych na zlecenie PZU wynika jasno i wyraźnie – męska duma jest poniekąd sprawczynią tragedii!

Panowie, wbrew swoim przekonaniom, nigdy nie będą lepszymi kierowcami od kobiet, bo zamiast skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na bezpieczeństwie i zachowywaniu przepisów, są zbyt skoncentrowani na rywalizacji i znacznie szybciej wpadają we wściekłość.

My, kobiety, raczej nie mamy marzeń, aby być jak jakiś kierowca rajdowy, nam nie zależy na ściganiu się i udowadnianiu sobie nawzajem, której auto więcej wyciśnie na autostradzie. Jesteśmy opanowane i odpowiedzialne. A czym jest auto dla facetów? Często jest sposobem na odreagowanie kompleksów i dowartościowanie swojej osoby.

Mimo że z przeprowadzonych badań wynika jednoznacznie, iż kobiety są lepszymi kierowcami, to cały czas pokutują i będą pokutować stereotypy. Podobno, choć nie chce nam się w to wierzyć, to z naszej winy tak się dzieje!

Aż 68 procent mężczyzn uważa się za lepszych kierowców niż kobiety, a tylko 49 procent pań sądzi, że są równie dobre za kierownicą jak panowie. Tylko jedna kobieta na cztery (26 proc.) czuje się lepszym kierowcą od mężczyzny. Drogie panie, to świadczy o tym, że nasza samoocena sięgnęła dna!

Natrafiłyśmy także na inne badania, które rozbawiły nas do łez - chodzi o nasze fryzury:

„Jak wynika z badań opublikowanych przez Renault, aż 67% kobiet - kierowców nosi modne fryzury, które mogą w znacznym stopniu ograniczać widoczność w czasie jazdy samochodem i tym samym zagrażać ich bezpieczeństwu. Za najbardziej niebezpieczne fryzury uważane są te z długą grzywką, sięgającą linii oczu lub z kosmykami włosów luźno opadającymi na twarz. Pomimo ryzyka związanego z ograniczoną widocznością, tylko 21% kobiet odpowiednio upina włosy, zanim usiądzie za kierownicą. Prawie 10% przyznaje się, że tego nie robi, gdyż nie chce zniszczyć sobie fryzury".

Szkoda, że facetom nie zwraca się uwagi na ich natręctwa i nawyki. Możemy się założyć, że przy nich wypadamy blado, a nasze "zabójcze fryzury" to przysłowiowy pikuś!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (122)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-22 22:09:46

i co jeszcze powiecie? na drogach jest 7/10 facetów dlatego w statystykach jest więcej % na wypadki z powodu mężczyzn. kobiety są niezdecydowane na drodze, mają słaby refleks i gubią się przy trudniejszych sytuacjach. jak niby sa lepszymi kierowcami to dlaczego nie ma ich w przeróżnych rajdach, firmach transportowych, taksówkach? jeszcze dzisiaj byłem świadkiem jak obie kobiety się zderzyły... wysiadły, zaczęły się kłócić i zadzwonily do mężów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-28 16:12:22

Uwielbiam matematyke w tym artykule xD. Na poczatku jest napisane, ze 80% kierowcow ma sie za dobrych i sa ta mezczyzni (na 1 kobiete na drodze przypada 4 mezczyzn) chwile pozniej jest napisane, ze z powodu kobiet ginie 3x mniej ludzi niz przez mezczyzn - emmm... oznacza to ze przez jedna kobiete ginie wiecej ludzi. Kolejna oznaka glupoty w tym artykule jest taki ladny cytat: "Wnioski nasuwają się same i nie potrzeba do tego żadnych badań. Z przeprowadzonych na zlecenie PZU wynika jasno..." (hahahaha). Najlepszym dowodem na to ze mezczyzni sa lepszymi kierowcami jest fakt, ze we wszystkich wyscigach biora udzial glownie mezczyzni (kobiety rowniez ale sa to pojedyncze okazy bez wiekszych sukcesow - czemu? ;])

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 22:34:17

Ale gów*o. Jakiś czas temu mało nie zabiła mnie kobieta, która nie widziała w takiej sytułacji zagrożenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 18:44:56

gó*no prawda mężczyźni mają lepszy refleks, poczucie odległości itp. a to że kobiety powodują 20% wypadków, to najczęściej z dwóch powodów - kobiet na drogach jest mniej niż mężczyzn, a po drugie, to ciężko mieć wypadek wlokąc się 30km/h

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 17:19:48

jaki fajny spam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-06 22:04:21

Żal

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-12 09:40:17

a moim zdaniem my - kobiety jeździmy lepiej, bo zdając sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy za kierownicą najlepsze, bardziej uważamy:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-14 22:13:37

zgadzam się ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 18:21:00

[quote="Gosc"]te badania nie mają sensu, bo spojzcie na to ile jest kierowcow mezczyzn a ile kobiet ! mezczyzn jest o w ciula wiecej :D wiec nawet jesli czesciej w wypadkach biora udział mezczyzni to tylko z tego powodu ze na drogach jest ich o wiele wiecej ;p a wracając do tego kto lepszy uwazam ze kolesie lepiej jezdza :D widze co wyprawia sie na drogach i jak jezdza faceci a jak kobiety :D[/quote] To są dane statystyczne! Czyli 100 kobiet i 100 mężczyzn. Ale fakt mój mąż jeżdzi najlepiej!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-11 15:20:00

kobieta czy mężczyzna-- nie ma znaczenia .zależy od doświadczenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-17 10:38:00

ta jasne oczywiscie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz