DIY, czyli historia selfie

13 Września 2015

Selfie: nieznane dane, historia i ciekawostki!

selfie

W londyńskim Madame Tussauds stanęła właśnie figura woskowa Kim Kardashian. Pierwsza na świecie, która trzyma prawdziwy smartfon i „strzela selfie”. Selfie to już coś więcej niż moda. Skąd się wzięło?

– Kiedy myśleliśmy, jak przedstawić Kim Kardashian, szybko stało się jasne, że musi ona cykać selfie – tłumaczy Nicole Fenner z muzeum Madame Tussauds w Londynie. By zwiększyć efekt kosztującej 150 tys. funtów figury woskowej (ok. 880 tys. zł), zastosowano ukłutą przez Kardashian „zasadę 3 zdjęć”. Mówi ona, że z jednej lokalizacji nie powinno się wrzucać więcej, niż 3 selfie. Dlatego stworzone z telebimów tło do selfie z celebrytką dość często się zmienia. A do Kardashian dołączył jeszcze jej partner, Kanye West.

Na selfie – samodzielnie wykonane zdjęcie z ręki – natrafiamy oczywiście nie tylko w muzeum, lecz na każdym kroku. Dziennie robionych jest ponad 2,4 miliarda różnych zdjęć. Dla porównania, w 1960 r. powstawało ok. 3 mld zdjęć… w ciągu roku. Co więcej, dziś co kilka minut robionych jest więcej zdjęć, niż w całym XIX wieku! Dlatego i figura w jednym z najbardziej znanych na świecie muzeów strzela selfie. To już nie tylko trend młodych dziewczyn i blogerów. – Wynika on w dużej mierze z chęci pokazywania się i kontrolowania swojego wizerunku – twierdzi psycholog Agnieszka Adamczyk-Musiał z pracowni psychologicznej Uśmiech Dziecka. – Zdjęcia możemy bowiem modyfikować, pokazując się w nieco lepszym wydaniu – dodaje. Takie fotografie robią sobie aktorzy, politycy, turyści. Ci ostatni wyposażają się ostatnio w selfie-stick, urządzenie będące przedłużeniem ręki z telefonem. Zjawisko stało się tak popularne, ale i stwarzające zagrożenie, że w Disneylandzie czy Koloseum zabroniono ich używania.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

EWIK
(Ocena: 5)
2015-09-13 15:15:07

re: DIY, czyli historia selfie

Też bym nie chciała o tym mówić że wymyśliło się selfie, czegoś kompletnie nie potrzebnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-13 10:26:42

re: DIY, czyli historia selfie

dokładnie! też chciałam napisać, że świetny artykuł, więcej takich, a nie grubych lasek z machającymi brzuchami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-13 10:10:30

re: DIY, czyli historia selfie

Bardzo fajny artykuł. Szkoda tylko,że każdy woli raczej skomentować artykuł dotyczący aborcji czy otyłości niż poszerzyć horyzonty..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1