Czy trzeba spowiadać się z masturbacji?

25 Marca 2016

Jedni twierdzą, że nie ma sensu spowiadać się z czegoś, co nadal zamierzają robić. Inni uważają, że „samogwałt” to grzech ciężki, za który należy się pokuta.

spowiedź

Czy są wśród nas osoby, które się nie masturbują? Jeśli tak – należą do mniejszości. Prawda jest taka, że robi to niemal każdy, tylko jedni mówią o tym otwarcie, a inni się do tego nie przyznają.

Czy jest coś złego w masturbacji? To zależy od punktu widzenia. Seksuolodzy powiedzą, że onanizowanie się jest wręcz korzystne dla naszego zdrowia, bo pozwala rozładować napięcie, odprężyć się, a przy okazji lepiej poznać własne ciało i jego potrzeby. Księża z kolei będą utrzymywać, że samogwałt to grzech śmiertelny, który zasługuje na potępienie. I z którego rzecz jasna należy się jak najszybciej wyspowiadać.

Skoro już jesteśmy przy spowiedzi, zastanówmy się, jakie podejście do tego mają młodzi Polacy. Pokutować za onanizm czy zaliczyć go do grona „więcej grzechów nie pamiętam”?

Zobacz także: Wszyscy pytają ją, w którym jest miesiącu. A ona wcale nie jest w ciąży!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
2.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-03-27 16:56:08

re: Czy trzeba spowiadać się z masturbacji?

Jest to grzech, ponieważ uczy egoizmu. Oczywiście, ze trzeba się z tego spowiadać, lecz zeby to dobrze zrobić, trzeba pragnąć z tym zerwać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-25 22:47:09

re: Czy trzeba spowiadać się z masturbacji?

Wyobraźcie sobie bardzo atrakcyjna kobietę opowiadająca OBCEMU facetowi że regularnie się masturbuje. Bo dla mnie ksiądz to chłop a żadnemu obcemu facetowi bym o tak intymnych sprawach nie opowiadała. Niech oni lepiej wypowiedzą się co robią ze swoimi potrzebami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-03-27 01:06:19

A byłaś raz w życiu w konfesjonale? Gdzie ten ksiądz ma zobaczyć tą "bardzo- atrakcyjność" tej kobiety? Nie ma szans zobaczyć jej sylwetki ani nawet dokładnie twarzy chyba że będzie przed nim łazić. Owszem są takie przypadki( niestety i bardzo mi przykro z tego powodu) że są księża traktujący swoje zajęcie jako zwykły zawód i mają typowo męskie zachowania co nie powinno mieć miejsca. Na szczęście większość kapłanów ( przynajmniej tych których w życiu spotkałam czyli wielu bo obracam się w kręgach organizacji kościelnych) spełnia swoją rolę z powołaniem. Każdy z nich dobrze wie jaki to grzech, jak ciężko się z niego wyspowiadać i jak ciężko z niego wyjść. Są też osoby zwyczajnie uzależnione i przez to nieszczęśliwe. Serio są ludzie podchodzący do tego z powagą a nie z podjaraniem gimnazjalisty na lekcjach wychowania do życia w rodzinie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-03-27 01:10:43

Poza tym nie bądź hej do przodu w ocenianiu "niech ni lepiej wypowiedzą się co robią ze swoimi potrzebami". Może by tak odrobina szacunku by się przydała. Nie każdy ksiądz jest taki jak się słyszy w telewizji. Wystarczy raz powiedzieć że jakiś ksiądz jest np. pedofilem i nagle wszyscy nimi są. A co gdyby powiedzieli że jakiś strażak okazał się piromanem? Też wszyscy będą sądzić że nagle wszyscy strażacy to piromani? Pomyśl czasem trochę za siebie a nie powtarzaj ślepo za mediami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-25 16:47:31

re: Czy trzeba spowiadać się z masturbacji?

śmiech na sali

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz