„Krewni obrazili się na mnie, bo chcę spędzić święta wielkanocne za granicą”

12 Marca 2018

Dziewczyna postanowiła im się postawić. Nie ma zamiaru zmienić zdania.

Według badań CBOS, Polacy coraz chętniej spędzają święta za granicą. W mniejszym przypadku dotyczy to świąt Bożego Narodzenia, a w większym Wielkanocy. Jeżeli chodzi o te pierwsze, towarzyszy im szczególna atmosfera, przygotowania i tradycja. Natomiast Wielkanoc jest przeżywana w sposób szczególny tylko przez katolików. Dla nich ma wymiar duchowy. Z kolei dla pozostałych jest okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie albo odpoczynku. CBOS podaje również informację, że co szósty Polak chętnie wyjeżdża w święta wielkanocne w góry czy nad morze, a niektórzy nawet za granicę. Najbardziej alarmujące dane dotyczą jednak tego, że liczba osób spędzających święta za granicą wzrosła w ciągu pięciu lat aż dwukrotnie.

Niewykluczone, że to z Zachodu przyszła do nas taka moda. Wielu Amerykanów wyjeżdża nawet w święta Bożego Narodzenia. Wystarczy przypomnieć sobie film „Kewin sam w domu”. W Polsce tradycja świąteczna jest jeszcze bardzo silna, nawet jeżeli ludzie nie wiążą świąt z religią. Niewykluczone jednak, że w przyszłości to się zmieni.

Patrycja ma 27 lat i po raz pierwszy w życiu chciałaby spędzić święta wielkanocne za granicą, razem z przyjaciółmi. To oni namówili ją na ten śmiały krok. Do tej pory Patrycja grzecznie spędzała każde święta w domu, z rodziną. Tym razem dziewczyna postanowiła postawić się krewnym. Oznajmiła, że 1 kwietnia będzie na Teneryfie. Jak zareagowali bliscy?

Zobacz także: Przepisy wielkanocne na OSTATNIĄ CHWILĘ! Te dania zrobisz błyskawicznie, są pyszne!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ulka
(Ocena: 5)
2018-03-16 17:05:07

U mnie na szczęście nikt się nie wtrąca i z narzeczonym spędzimy Wielkanoc w Halna Residence w Krynicy Zdrój. Namawiałam rodziców, żeby do nas dołączyli, ale oni nie lubią się ruszać z domu, trudno ich wybór

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 17:51:12

pewnie zazdroszcza a ta kuzynka to juz na pewno...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 14:59:06

masz niezle porabana rodzinke..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 14:31:59

o ludzie, jakie sredniowiecze, masz 27 lat i mozesz robic co chcesz, na pewno nie robisz nic zlego, ja od paru lat mieszkam za granica i tylko raz bylam w Polsce na swieta, jak mozna obrazic sie na wlasna corke za to ze chce wyjechac za granice, co z tego ze w swieta, mama powinna sie cieszyc ze odpoczeniesz i cos zwiedzisz...az zal komentowac ich zachowanie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 14:23:25

Masz wyrzuty sumienia? O to im właśnie chodzi. Tani sztuczka niedojrzałych osób, które tylko w ten sposób mogą uzyskać jakikolwiek wpływ na życie swoich dzieci. Obrażanie się, wzbudzanie poczucia winy tak zachowują się toksyczni ludzie. Nie miej żadnych wyrzutów sumienia i baw się dobrze. Co to za święta i co to za rodzina skoro nieobecność jednej osoby wszystko im rujnuje?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
(Ocena: 5)
2018-03-12 11:42:05

A ja święta spędzę w tym roku na Majorce i już nie mogę się doczekać. Żadnych zakupów i przygotowań. Bajka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 11:14:55

I pewnie nie przyprowadziłaś dotąd do domu żadnego faceta, bo bez ślubu to grzech. Nic dziwnego, że wciąż uważają cię za małą dziewczynkę, którą można rządzić i wtrącać się w jej sprawy. Druga sprawa czy na pewno w głębi duszy chcesz jechać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 07:09:35

To co wyprawia Twoja rodzina to zwykły szantaż emocjonalny. Zrobisz jak zechcesz ale jeśli raz im już ustąpisz to zawsze już będziesz musiała bo przy każdej okazji będą się zachowywać w taki sposób wiedząc że mają nad Tobą władzę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 09:38:17

Tez tak mysle

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 03:51:59

Wystarczy przypomnieć sobie film „Kewin sam w domu” - błąd w artykule. Kevin piszę się przez v ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1