Czeka nas REWOLUCJA: W ciągu najbliższych pięciu lat pojawią się wynalazki, o których Wam się nawet nie śniło!

20 Marca 2011

Holograficzne projekcje, nowe sposoby zasilania gadżetów, wszechobecne czujniki – to tylko nieliczne technologiczne nowinki, które mają pojawić się w naszym życiu już za pięć lat!

wynalazki

Jak donoszą naukowcy, za pięć lat na światowy rynek wprowadzone zostaną wynalazki, które zupełnie zrewolucjonizują nasze życie. To będzie rzeczywistość, jak z filmów science fiction, podkreślają z entuzjazmem wszyscy badacze.

Już niedługo każdy człowiek będzie mógł korzystać ze specjalnych telefonów komórkowych wyposażonych w funkcję telekonferencji z wykorzystaniem holograficznej projekcji. Ta wirtualna forma spotkania ma podobno idealnie odwzorowywać indywidualny kontakt w realnej rzeczywistości.

Ponadto, naukowcy pracują już nad nową formą zasilania wszelkich gadżetów. Trwają badania nad nową baterią, która ma być nie tylko mniejsza, lecz także bardziej trwała. Naukowcy twierdzą, że przeciętny czas funkcjonowania sprzętu wydłuży się około 10 razy. A wszystko dzięki temu, że do jego zasilania wykorzystany zostanie chociażby tlen z powietrza, czy też sam ruch urządzenia.

Znaczny postęp ma dokonać się również w medycynie. Nowe technologie pozwolą wykryć niemal wszystkie choroby. Wzrosnąć ma przede wszystkim wykrywalność tętniaków mózgu.

Co ciekawe, już za pięć lat, nasz świat wyposażony będzie w różnorodne czujniki. Urządzenia te umieszczone w telefonie, w samochodzie, w domu pozwolą tworzyć swoisty obraz naszej rzeczywistości i tym samym szybko reagować na wszelkie niebezpieczeństwa. Pozwoli to także skuteczniej walczyć z globalnym ociepleniem, śledzić rośliny i zwierzęta oraz wykrywać czynniki zagrażające wszelkim ekosystemom.

Pojawią się również nowe technologie analityczne, które znacznie ułatwią nam podróżowanie. Specjalne urządzenia będą informowały o zmieniających się na drodze warunkach i w porę ostrzegą kierowców przed czyhającymi na nich utrudnieniami. Będziemy więc jeździć mniej zakorkowanymi drogami, mniej zatłoczonym metrem, nie będzie także opóźnień spowodowanych przebudową infrastruktury.

Szybki postęp technologii wskazuje na to, że już parę lat nasze życie może wyglądać zupełnie inaczej niż teraz. Czas pokaże, czy ludzkość rzeczywiście czeka scenariusz rodem z książek fantastycznych Stanisława Lema...

Karina Hefner

Zobacz także:

Jak kupować w second handach?

Jeśli lubisz buszować po lumpeksach, koniecznie poznaj zasady robienia zakupów w ciucholandach. Dzięki temu upolujesz świetne ubrania za grosze.

„Duże jest piękne!”: Amerykańskie grubasy szerzą akceptację czy propagują otyłość?!

Nowe stowarzyszenie chce walczyć ze stereotypem, że nadwaga jest niemodna i niezdrowa.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (56)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 10:28:33

po co nam te wynalazki? jak nas na to nie stac a wogole jest dobrze tak jak jest niech nam zarobki podwyza, to bedzie lepsze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-23 23:36:06

ten wynalazek dla kierowców raczej się nie przyda, jak paliwo będzie tak iść w górę, jeżdżenie samochodem będzie większym szpanem niż zakupy u D&G czy LV :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-22 17:04:49

i tak nas polaków nie będzie a to stać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-21 19:10:50

koniec świata ,co oni nie wymyslą, polacy, a gowno robią !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-21 19:04:43

nie chce mi się wierzyć że to wszystko tak pięknie będzie wyglądać nie wierze w to

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-21 13:25:27

dobrze ze nie mieszkam w Polsce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-20 19:30:17

Super :) Szkoda tylko, ze do polski przybeda za X lat ;p tak jak wszystkie inne wynalazki czy nowosci...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-20 19:16:36

No tak tak, to będzie DOSTĘPNE, co wcale nie oznacza, że będziemy to mieli. Na prywatne gadżety sporej części społeczeństwa nie będzie stać, a co do tej medycyny i środków komunikacji... już są dostępne super szybkie pociągi, w Japonii średnie opóźnienie pociągów to kilka sekund, ale co z tego? Do nas to jakoś nie trafiło i nie zanosi się na zmiany. Tak na prawdę to my nieprędko skorzystamy z tych dobrodziejstw, więc nie ma czym się jarać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-20 18:53:00

jasne moze w usa albo japonii u nas dopiero w przysłym stuleciu ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-20 17:39:31

i tak za półtora roku ma być koniec świata. xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz