Waszym zdaniem: „Czarny protest? Aborcja? Znowu dajemy się nabrać...”

30 Września 2016

Ola uważa, że ustawa zakazująca aborcji to temat zastępczy, który ma uśpić naszą czujność.

afery w Polsce

Czarny protest to jedno z najgłośniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy. Widmo przegłosowania ustawy zakazującej aborcji sprawiło, że kobiety z całej Polski zjednoczyły się i głośno wyraziły swój sprzeciw. Media społecznosciowe zamieniły się w pole walki pomiędzy osobami przeciwnymi aborcji a osobami, które uważają to za odebranie im wolności wyboru. Są organizowane wydarzenia, udostępniane pojedyncze historie z życia ludzi, którzy w jakiś sposób próbują przekonać do swoich racji. To kolejny temat, który podzielił wszystkich Polaków, a zwłaszcza kobiety, ponieważ dotyczy to najbardziej ich.

Na 3 października został nawet zaplanowany strajk, który jest porównywany z głośnym wystąpieniem kobiet w Islandii ponad 40 lat temu. Obywatelki tego kraju jednego dnia nie poszły do pracy, nie ugotowały obiadu, nie zaopiekowały się dziećmi – wszystkie te zadania przypadły w udziale mężczyznom. One walczyły o równość w traktowaniu.

W związku z nadchodzącym wydarzeniem dotarł do nas mail młodej ekonomistki z Warszawy – Oli. Kobieta ku naszemu zaskoczeniu nie opowiedziała się za żadną ze stron i nie próbuje przekonywać do wzięcia udziału w buncie. Uznała jednak, że przy okazji tego strajku dobrze jest poruszyć pewną sprawę. Co do ustawy – zdaniem Oli to jedna wielka ściema, która ma za zadanie zamydlenie nam oczu.

Zobacz także: LIST: „Uczestniczki czarnego protestu zachęcam do pomalowania dłoni na czerwono. Bo macie krew na rękach!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (17)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

toja
(Ocena: 5)
2016-10-02 23:23:35

Też od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiam. Zakaz lub ograniczenie aborcji to temat, który jest wywlekany przez każdy kolejny rząd. Właśnie jako temat, który ze względu na swoją kontrowersyjność, pozwoli na odwrócenie uwagi wielu ludzi od innych ważnych ustaw, które w między czasie zostaną wprowadzone.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Tia
(Ocena: 1)
2016-10-01 21:00:06

"Żywność genetycznie modyfikowana również jest zagrożeniem dla naszego życia". I tu miłośniczka spiskowej teorii dziejów pogrążyła się do reszty. GMO! GMO! IWIL! IWIL! Hare! Hare! Zgiń, przepadnij!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-01 19:36:08

smutno mi, że istnieją kobiety, które uważają tego typu zamach na ich podstawowe prawa za "temat zastępczy"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
luisa
(Ocena: 5)
2016-10-01 13:22:09

Zgadzam się z Ola. Dziś jadąc w tramwaju zastanawiałam się co politycy próbują ukryć znowu. Oczywiście ten protest jest ważny ale myślę że przeciw oszustwom, GMO też powinno się wyjść. Godne i bezpieczne życie. Komfortowe mieszkanie zdrowe jedzenie powinno być dla wszystkich uczciwych ludzi. Młodzi ludzie gniota się w małych pokojach wynajmowanych pracując dużo a rząd każe powiększać rodziny. Pytanie za co ? Za co?! Ekonomia leży u nas. Niektórzy urzędnicy politycy kradną i nic cisza..Aborcja wykorzystana żeby wyciszyć reprywatyzację i GMO !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ola
(Ocena: 5)
2016-10-01 03:36:45

Mam na imię Ola i zgadzam się w 100 z imienniczką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-30 21:54:43

Redakcjo, właśnie takie artykuły chcemy czytać !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-30 20:13:45

tu chodzi o prawo wyboru wszystkich kobiet!! a tego tez bym nie bagatelizowała! jeżeli nie byłaś w ciąży, nie byłaś zagrożona utratą dziecka to może jest to dla Ciebie temat zastępczy ale nie dla wszystkich kobiet! już wolałabym żeby ta "ściema" obracała się wokół projektu ustawy ratujmy kobiety a nie obecnego. Jak ten wprowadzą to kobiety niedługo nie beda się mogły w ogóle wypowiadac!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-30 15:39:40

Dziewczyny podposzcie petycje CETA. Wszyscy słyszeli o Czarnym Proteście, a tymczasem działania rządu w sprawie porozumienia handlowego z Unią Europejską, a USA i Kanadą (TTIP i CETA) ktore mogą zniszczyć polskie rolnictwo sa w bardzo zaawansowanym stadium. USA i Kanada dopuszcza stosowanie wielu pestycydów i nawozów które zakazane sa w Europie, ale jedzenie, któro urosnie na tych chemikaliach ma być dopuszczone do sprzeday u nas!!! Prosze napiszcie o tym i zachecie ludzi do podpisania petycji !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-30 14:46:51

dziwicie się, że kobiety nie chcą rodzić dzieci, a przeczytajcie komentarze pod pierwszym lepszym artykułem dotyczącym matek, dzieci, karmienia piersią- hejt i agresja w stosunku mam to mało powiedziane- tylko niewychowane bachory, mleczne wywalone cycory i maciory rozpłodowe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-30 14:26:17

W końcu coś inteligentnego na tym portalu. Też uważam że to temat zastępczy. Zrobiła się burza, a ustawa pewnie nawet nie przejdzie ostatecznie. W końcu PIS to populiści i nie chcą nikomu podpaść. Ja raczej myślę, że nie chodzi o CETA, tylko o to planuje nasz duży wschodni sąsiad.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz