Co z naszym ciałem robią zbyt ciasne ubrania? Zobacz inspirującą sesję Justina Bartelsa!

24 Kwietnia 2015

Kobiety na całym świecie ulegają presji, aby zawsze wyglądać perfekcyjnie.

Justin Bartels

Wszystkie nosimy obcisłe dżinsy, które choćby lekko wpijają nam się w biodra, ciasno zapinamy sprzączki stanika, aby podnieść i uwydatnić biust, a na wyjątkowe spotkanie z mężczyzną marzeń zakładamy koronkowe, maksymalnie przylegające majtki. Wszystkie te rzeczy pozostawiają na naszej skórze ślady, wgniecenia i wypukłości. I choć jesteśmy do nich w pełni przyzwyczajone, należy zastanowić się, czy warto każdego dnia borykać się z uczuciem dyskomfortu tylko po to, aby czuć się pięknie?

Fotograf Justin Bartels zapragnął odpowiedzieć na to pytanie, tworząc projekt o nazwie Impression. Bartelsa zainspirowały kobiety, z którymi umawiał się w czasie studiów. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego tak wiele z was każdego dnia godzi się na dyskomfort i niewygodę tylko po to, aby spodobać się innym lub by poczuć się lepiej we własnej skórze?

W tym pytaniu fotograf właściwie zawarł już odpowiedź. Smutna prawda jest taka, że kobiety na całym świecie ulegają presji, aby zawsze wyglądać perfekcyjnie. Całymi dniami męczą się więc w wysokich szpilkach, aby dodać sobie kilku centymetrów. Uznają tylko jeden model dżinsów, czyli skinny i często kupują za małe modele, traktując je jako motywację do tego, aby schudnąć. Nie zapominajmy także o bieliźnie. Ciasno zapięte staniki sprawiają bowiem, że nasz biust wygląda fenomenalnie, choć krępuje nam przy tym ruchy. 

Zapominamy o tym, że w ubraniach powinniśmy przede wszystkim czuć się komfortowo, czuć się sobą. Nie przebierać się w rzeczy, które są zbyt obcisłe, a tym samym zbyt niewygodne. 

Bartels zachęca nas więc, abyśmy zastanowiły się nad tym, co nosimy i dla kogo to robimy. Czy ubieramy się dla siebie, czy może jednak dla innych? I najważniejsze - czy warto czuć się źle, w tym co mamy na sobie? Zobaczcie tę inspirującą sesję i same odpowiedzcie sobie na te pytania!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gość
(Ocena: 5)
2015-04-24 21:37:45

re: Co z naszym ciałem robią zbyt ciasne ubrania? Zobacz inspirującą sesję Justina Bartelsa!

Nie noszę obcisłych dżinsów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1