Co wiedzą o świecie młodzi Amerykanie? Czy potrafią znaleźć na mapie Polskę?

25 Lipca 2011

Tamtejsi uczniowie, z roku na rok, stają się coraz głupsi...

mapa świata

Wydawałoby się, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, państwa będącego światową potęgą, powinni odznaczać się wysokim poziomem wiedzy i wykształcenia. Okazuje się jednak, że jest zupełnie odwrotnie. Jak donoszą najnowsze sondaże, tamtejsi uczniowie, z roku na rok, stają się coraz głupsi.

Młodym Amerykanom największe problemy sprawia geografia. Tylko jedna czwarta z nich opanowała w stopniu bardzo dobrym materiał z tego przedmiotu - donosi The Sun. Uczniowie nie potrafią na przykład zmierzyć odległości na mapie. Duże problemy sprawia im również podanie lokalizacji różnych państw. Nie dziwi więc fakt, że większość z nich zupełnie nie wie, gdzie na przykład leży Polska. Młodzi mieszkańcy Stanów Zjednoczonych często nie umieją również odpowiedzieć na podstawowe zagadnienia związane z obszarem światowej kultury i gospodarki. Nie wiedzą na przykład, że Arabia Saudyjska jest kolebką islamu.

Skąd wynika ten bardzo niski poziom wiedzy najmłodszych Amerykanów? Tamtejsi pedagodzy uważają, że jest to wina nowoczesnej technologii, która znacznie ograniczyła kontakt uczniów z mapą. Inni obarczają za to program nauczania amerykańskich szkół.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

LOTERIA IN VITRO: Geje, lesbijki, single i emeryci mogą wygrać dziecko!

W grze mogą wziąć udział nie tylko heteroseksualne pary, ale także geje, lesbijki, single i emeryci.

Herbaciany savoir-vivre, czyli jak stylowo celebrować angielskie five o`clock?

Garść praktycznych porad, które pomogą ci zachować klasę przy stole.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (127)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-30 23:52:58

Bez przesady, im do szczęścia nie potrzebne wiedziec gdzie lezy Polska. Właśnie wróciłam z Francji, gdzie spotkalam kilku takich francuzów, ktorzy mieli problem z lokalizacją Polski w Europie. Jak w jakims kraju nie uczą sie na historii o Polsce to jest ona dla nich tak samo znajoma jak dla nas część państw Afryki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-27 12:02:34

a gdzie jakies rozwiniecie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 12:37:32

oni uczą sie podstaw, a nie żadnych rozszerzonych pierdół jak my, wiem co mówie, chodziłam tam do szkoły, a jako, ze byłam tam nowa, nawet na wakacjach dali mnie na dodatkowe zajecia, zebym ćwiczyła. przykładowo mój kuzyn 5letni ma wakacje, ale musi odrabiac zadania, wcale ich system nie jest zły..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 09:28:05

Ciekawa jestem czy autorzy tego tekstu sa w stanie powiedziec gdzie leza wszystkie kraje... Polska jest mala i nic sie tu nie dzieje wielkiego wiec czemu mieliby wiedziec gdzie to jest? Jesli wiedza to super a jesli nie to co z tego? W zyciu codziennym raczej ta wiedza im sie nie przyda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 02:53:56

Bo Polacy to tacy wielcy patrioci. Chcą się dowartościować, więc pytają każdego w obcym kraju, czy wie gdzie leży Polska. Jeśli wie- wow, +100 do samooceny. Ciągle spotykam obcokrajowców i kiedy wymieniają nazwy swoich krajów, wcale nie czekają na moje przytaknięcie, że "aha, kojarzę gdzie to jest". Nie zadają głupich pytań o swoje państwo, bo to głupie i egoistyczne. Przedstawiałoby to ich w świetle egocentryków uważających, że każdy powinien wiedzieć gdzie jest jego kraj, bo no jak to przecież taka bogata historia! Każdy kraj ma bogatą historię a jakoś tylko Polacy stawiają siebie w centrum i wymagają od ludzi, żeby wiedzieli coś o tym kraju. A reszta normalnego społeczeństwa po prostu zdaje sobie sprawę, że nie każdy musi wiedzieć gdzie leży kraj, z którego pochodzi, i po prostu mu głupio tego oczekiwać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 01:10:42

Amerykanie mogą wiedzieć wszystko ale po co i na co, przecież są potęgą na świecie,chociaż właściwie tak naprawdę dlaczego - to nie mają pojęcia.. swoją drogą wychowuję się poza granicami kraju i my Polacy możemy być dumni ze swojego poziomu wykształcenia. Znam ludzi z całego świata, chodziłam z nimi do szkoły, oni mnie podziwiali wręcz, czasem dokuczali, że jestem wszystkowiedząca. Oni zielonego pojęcia nie mają jak obliczyć odległość na mapie, albo pole trójkąta. Wiem że w większości to wina ich państw i rządów. Ale jeżeli ktoś w Polsce zdał maturę - to stwierdzam głośno - na zachodzie byłby panem wszystkowiedzcym. Polacy nie są głupi :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 00:12:03

A ja nie znam położenia stanów USA i nikogo to nie dziwi. Niepotrzebna mi ta wiedza, tak samo jak informacja gdzie leży Namibia, Mauretania czy np. Gujana. Im nie jest potrzeba wiedza gdzie leży Polska. Już nie bądźmy tacy zapatrzeni w siebie, bo mamy tendencję do przeceniania siebie i wyolbrzymiania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 01:04:03

ja tam znam położenia państ i wysp, w I klasie liceum trzeba się świata na pamięć wykuć, ale to się przydaję w życiu,bo głupio jest oglądać wiadomości np o libii i nie być pewnym czy ona leży w azji czy afryce, ale jeżeli ktoś ma priorytety życiowe typu zamiatanie ulic, narzekanie i branie pieniędzy od państwa za własną patologię to już jego wybór

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 11:25:29

to macie chyba inną podstawę programową, bo ja na rozszerzeniu... tego nie miałam. I nie płaczę, a po trzech latach i maturze i tak to zapomnisz, bo jak mówiłaś- kujesz się na pamięć. Poza tym czy nieznajomość wszystkich krajów świata jest oznaką, że nie mam priorytetów? Że będę zamiatała ulice? Haha, weź idź się ucz kolejnej mapy, bo potem przy rozmowie kwalifikacyjnej pochwalisz się 100% znajomością mapy politycznej świata.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 00:01:06

jojojo bo młodzi polacy tacy mądrzy są. ja się nie dziwie że amerykanie nic nie wiedzą o Polsce. Kojarzą może wałęsę i puławskiego ale po co im więcej ? przy jakiś 170 państwach na świecie nie da się ogarniać wszystkich. Tylko narzekać i narzekać że nie wiedzą gdzie jest Polska a ciekawe czy same pokazały by bez zastanowienia taką np. Bostwane na mapie :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-25 23:19:39

moja koleżanka właśnie przyjechała na wakacje z Philadelphi jest głupiutka, mówi że ma ze wszystkiego prawie najlepsze oceny. Nie poswiecajac w ogole czasu na nauke, twierdzi ze uczy sie tylko w szkole a prac domowych im nie zadaja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-26 04:06:16

Bo w Stanach praktycznie nie zadaja. Od nauki jest szkola, a nie dom. W Polsce tez to powinni wprowadzic.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-25 22:34:02

mój kuzyn z Ameryki zapytał mnie czy w Polsce to nadal mamy królową , oraz czy mamy już cukier !!! hahahahahah

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz