Co Twoje koleżanki ukrywają w torebkach? Podobno bakterii tam więcej niż w WC

01 Grudnia 2011

Zmięte rachunki, papierki po gumach, zapasowa bielizna...

damska torebka

O damskiej torebce można byłoby pisać wielkie rozprawy. Jej niezgłębiona zawartość stała się nawet tematem badań naukowych. Specjaliści zwrócili przede wszystkim uwagę na różnorodność bakterii, które odnaleźć możemy w damskiej torebce. Podobno zawartość drobnoustrojów jest tutaj większa niż w statystycznej spłuczce WC. Dlaczego tak się dzieje? Co takiego ukrywamy w swoich torebkach, że stają się one tak dużym siedliskiem zarazków?

Okazuje się, że kobiety to niezłe bałaganiary. Oprócz najbardziej potrzebnych rzeczy takich, jak portfel, klucze, telefon i kosmetyki w naszych torebkach mieści się masa śmieci i zupełnie niepotrzebnych przedmiotów. Pełno tutaj zmiętych rachunków, papierków po gumie do żucia, zużytych chusteczek, starych biletów, połamanych spinek do włosów, urwanych guzików. Jednak to nie wszystko. W przepastnych głębinach torebki odnaleźć możemy jeszcze inne dość zaskakujące znaleziska.

Jak podaje portal dailymail.co.uk, około 2 procent pań ma skłonność do noszenia w swoich torebkach... resztek jedzenia. W czeluściach naszych toreb tygodniami zalegają spleśniałe kanapki, zeschnięte owoce, a nawet zgniłe ryby.

Co ciekawe, niektóre panie noszą przy sobie erotyczne gadżety takie, jak wibrator czy kajdanki. Inne kobiety z kolei zawsze wkładają do torebki zapasową bieliznę, wkładki powiększające biust oraz prostownicę do włosów. Nie wiadomo przecież, co i kiedy może się przydać...

A jakie „sekrety” skrywają Wasze torebki?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ile zapłacisz za święta 2011?

Czekają nas spore wydatki. Rozkładamy je na części pierwsze.

Nieśmiertelne zabobony, czyli ulubione przesądy Polaków

W co wierzymy i właściwie dlaczego?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (74)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-09 22:35:30

re: Co Twoje koleżanki ukrywają w torebkach? Podobno bakterii tam więcej niż w WC

No cóż telefon, klucze, gumy do żucia, chusteczki, portfel, itd. Tylko potrzebne rzeczy. Torebkę sprzątam codziennie i nie zamierzam nosić w niej ryby. Tak sobie myślę czemu tej ryby nie wyciągała przez jakieś 2 tygodnie. I jak to musiało śmierdzieć ! bleeeeeee...! Ja nigdy nie doprowadziłam mojej torebki do tak skrajnego niechlujstwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-09 22:36:18

Dobrze gada 1!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-31 12:34:27

hmm, więc tak: książkę, mp3, telefon, piórnik, ołówki, szkicownik, jakiś batonik zbożowy, okulary, słownik, pendrive, gumki do włosów, kredki, gumy do żucia, miętówki, bandanę, ale czyszczę torbę co drugi dzień!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-06 01:07:18

i klucze, prezerwatywy, plastry do pościeranych stupek, czasem długopis i notes

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-06 01:02:40

bielizny nie nosze zapasowej xD portfel i szczotka do włosów, czasem lakier do paznokci, chusteczki, telefon, perfumy, no i w zależności od dnia parasolka lub jakiś ciepły sweterek:) no i tampony lub podpaski również w zależności od dnia :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-05 23:33:03

nie zapominajmy, że są to badania przeprowadzone przez daily mail, więc...Anglia, mieszkam tam i to co nieraz widze w torebkach moich angielskich koleżanek to polowa łazienki, prostownica do włosów i sztuczne doczepiane włosy to norma, czesto zdarza się także samoopalacz i rękawica do jego rozprowadzania

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-04 12:25:43

nie prawda ;d dajcie spokój kobiety to nie bałaganiary a przynajmniej nie wszystkie. Noszę to co potrzebne, bez żadnych papierków a tym bardziej starego jedzenia ! również codziennie jak się pakuję do szkoły w torebke, trzepię ją, wyrzucam wszystko ze środka ! dajcie spokój...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-03 22:34:04

zawsze mam korkociąg ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-03 19:29:35

portfel, piórnik, lusterko, szminka, chusteczki, telefon, gumy do żucia, notes, grzebień, ale żadnych śmieci i staroci nie mam, oraz regularnie trzepie wnętrze torby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-02 09:15:49

wątrobe, a nóż widelec ktoś będzie potrzebował.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-01 23:37:29

portfel perfumy/dezodoranr szminka blyszczyk szczotka lusterko krem do rak Pilniczek dlugopis chusteczki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz