Ciężki los polskiego emeryta: Staruszków nie stać nawet na owoce czy mydło!

09 Kwietnia 2011

Samotnie żyjący emeryt musi dostawać na życie minimum 951 złotych miesięcznie. Z drugiej strony określono minimalną emeryturę na poziomie 728 złotych! Paranoja?

staruszka

Drastycznie niskie emerytury i renty to problem, z którym Polska boryka się od wielu lat. Bieda, brak pieniędzy na jedzenie, czynsz i lekarstwa to zmartwienia znane niejednej starszej osobie. Ludzie, którzy przez całe swoje życie bardzo ciężko pracowali, odchodząc na emeryturę, nie mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie.

Instytut Pracy i Spraw Publicznych obliczył ostatnio, ile musi dostawać miesięcznie samotnie żyjący emeryt. Minimalna stawka, która powinna starczyć na rachunki i podstawowe środki do życia, to 951 złotych. Jak to się jednak stało, że to samo państwo określiło również minimalną emeryturę na poziomie 728 złotych!

Niektórzy badacze mówią już wręcz o swoistej patologii. Podlegająca rządowi instytucja określa pewne minimum życia w społeczeństwie, a państwo daje rzeszy starszych osób pieniądze, które tego minimum nie spełniają.

Polscy emeryci dostają najczęściej świadczenia, które są znacznie niższe niż minimum socjalne. Starsi Ludzie, pozbawieni pomocy i jakiegokolwiek wsparcia, często nie mają pieniędzy na podstawowe środki do życia. Ich całe życie, które poświęcili ciężkiej pracy, okazuje się zupełnie daremne i bezowocne!

Zobacz, za ile ma żyć przeciętny emeryt:

Mieszkanie – 345,67 zł

Żywność – 230,69 zł

Transport i łączność – 93,83 zł

Kultura i rekreacja – 85,54 zł

Ochrona zdrowia – 69,55 zł

Odzież i obuwie – 33,17 zł

Higiena osobista – 22,97 zł

Pozostałe wydatki – 70,51 zł

Szkoda jednak, że te obliczenia rządowych specjalistów nijak mają się do prawdziwej rzeczywistości. Wydatki na żywność, mieszkanie czy leki często bywają dużo wyższe!

Karina Hefner

Zobacz także:

Totalne zakompleksienie kobiet: Oddałybyśmy nawet 20 LAT ŻYCIA, byle być choć trochę ładniejsze! (Smutne)

Wiele pań zrezygnowałoby z naprawdę wielu rzeczy byleby tylko pięknie wyglądać.

Mapa świata kobiecych piersi: Gdzie mieszkają właścicielki największych, a gdzie same deski?

Zobacz, gdzie mieszkają kobiety, które mogą pochwalić się największym biustem.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (66)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Lara
(Ocena: 5)
2014-11-14 21:06:37

re: Ciężki los polskiego emeryta: Staruszków nie stać nawet na owoce czy mydło!

To skandal że wielu ludziom którzy walczyli o wolną i godną Polskę tę godność się dziś odbiera, bo te skurwysyńskie świnie u koryta wydają nasze pieniądze na prywatne loty samolotami, wycieczki i kolacje po kilka tysięcy złotych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-06 16:02:00

Jeżeli rządzący chcą się z poniższej hańby obmyć, powinni wegetującym poniżej podanego minimum socjalnego emerytom lib rencistom przydzielić środki pozwalające na dokonanie eutanazji !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-06 15:28:42

Kolejne ekipy rządzących w Polsce są moralnie odpowiedzialne za doprowadzenie emerytów do takiego stanu. Przecież większość emerytów to ludzie z długim stażem i zajmujących odpowiedzialne stanowiska. Za swoją pracę otrzymywali wynagrodzenie przekraczające znacznie przeciętne wynagrodzenie ! A dzisiaj ? z każdym rokiem emerytura maleje w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia. Czym dłużej na emeryturze,tym gorzej. Przybywa lat i chorób, które coraz bardziej się uaktywniają, a emerytury coraz niższe zbliżające się do minimum egzystencji ! I kto zgotował nam ten los ? KOLEJNE EKIPY RZĄDZĄCYCH NIECZUŁYCH NA LOS SPRACOWANEGO EMERYTA, KTÓRY PRZEZ DZIESIĄTKI LAT PŁACIŁ NIEMAŁE SKŁADKI EMERYTALNE W ZUS ! HAŃBA RZĄDZĄCYM !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-16 22:50:18

Dziś kaszanka - jutro kluski. Kraj to Polska lecz rząd tuski.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 21:36:00

Ja zarabiam 1000 zł miesiecznie musze opłacic studia,mieszkanie i inne opłaty ....:(czasami nie mam nawet na chleb .Szkoda gadać,a o ciuchach już nie wspomne stac mnie na nie .Nosze spodnie i inne ciuchy,ktore maja po 3-4 lata..:(jak tak dalej pojdzie to strasznie bedzie.........

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-22 04:38:57

Tutaj wpisz treść komentarza...Samotnej kobiecie opieka odbiera dziecko,bo kobieta jest biedna.Najprościej tak.Jak się ma do tego wykształcenie,wzrost ,czy spadek giełd,wzrost dochodu narodowego,wielka unia europejska i jej pomocne fundusze,które,przeważnie otrzymują ci co nie powinni.Jak się mają do tej kobiety wypłaty i diety rządowe,wojewódzkie,czy powiatowe.Kto pomorze tej kobiecie,żeby nie oddzielali jej synka od nie.Jest też dużo fundacji,ale większość z nich działa na zasadzie salonów urody.Liczą się kontakty,wpływy,osobistość,twarz.Nie każdy musi biznesmenem przez małe b ,bo tych praw tych z prawdziwego zdarzenia jest mało,nie wszyscy muszą kończyć fakultety,czy mieć grupę znajomków,kolesiów co załatwią pracę.Tej kobiecie do życia jest potrzebne dziecko niedrogi żłobek,prawdziwa pomoc ze strony organizacji rządowych.te wszystkie przepisy organizacje to tylko stanowiska urzędowe za nie małe pieniądze,to kolejne reportaże w mediach,a to kradzież,a to zabójstwo,czy samobójstwo no jest też śmierć z braku środków do życia.I tym co było dobrze mają więcej a reszta co na nich pracuje bardziej ubożeje i żadne wybory tego nie zmienią...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 12:56:12

winny jest cały system emerytalny a nie ilość dzieci i pomyśl logicznie jak w tak ciężkich czasach gdzie trudno o stała prace i mieszkanie rodzić dużo dzieci tera 2 dzieci jest dla bogatych a rodzenie dzieci tylko po żeby mieć na emeryture jest czystym egoizmem... to czy spapram sobie życie nie sadze spaprałabym sobie rodzac dzieci wbrew własnej woli bo spoleczeństwo się pluje o emerytury sorki ale ja nie mam zamiaru spełniać zachcianek całego narodu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-12 16:28:31

he he niech czytaja dzieciaci ilość dzieci nie świadczy o wysokości emerytury.... sam lub sama urodz sobie sługusów dla tego porytego kraju... nie mam dzieci i nie zamierzam ich mieć. mam sobie spaprac zycie dla waszych emeryturek puknij sie w leb\ TAK SIE SKŁADA ZE SIE MYLISZ...IM WIECEJ DZIECI TYM WIEKSZE EMERYTURY .DZISIAJ NA 1 EMERTA PRACUJA 4 OSOBY ZA 50 LAT BEDZIE TO 1.5 OSOBY...A POZA TYM JAK TO NAPISALAS POWINNAS SOBIE "SPAPRAĆ" ZYCIE PRZYNAJMNIEJ DLA SIEBIE BO TY TEZ KIEDY BEDZIESZ EMERYTKA...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-12 14:13:20

he he niech czytaja dzieciaci ilość dzieci nie świadczy o wysokości emerytury.... sam lub sama urodz sobie sługusów dla tego porytego kraju... nie mam dzieci i nie zamierzam ich mieć. mam sobie spaprac zycie dla waszych emeryturek puknij sie w leb

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-10 14:35:05

dltego młode pokolenie powinno zacząć juz teraz odkładać pieniadze na emeryturę bo za kilka, kilkanaście lat będzie jeszcze gorzej ponieważ rodzi się coraz mniej dzieci i ne będzie tylu osób, które wypracują dla nas emeryturę. lepiej pomysleć teraz bo nie wierzę, że nie znajdzie się 100 złotych miesięcznie żeby odłozyć na przyszłość. ja sama się o to postarałam bo wiem że jak dobiję 60-tki to nikt mi nie pomoże a juz na pewno nie państwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz