10 ciekawostek o księciu Harrym (punkt 5. najlepszy!)

30 Września 2017

„Ty będziesz królem, a ja nie, więc mogę robić, co mi się podoba” – powiedział w dzieciństwie do brata. Do dziś książę Harry realizuje swój plan…

książę Harry

Przygoda z marihuaną

Książę Henry of Wales, znany powszechnie jako książę Harry (tak mówiła do niego matka, tragicznie zmarła księżna Diana) jest piąty w kolejce do brytyjskiego tronu, po ojcu, starszym bracie, jego synu i córce. Jednak swoim zachowaniem odbiega od sztywnych standardów brytyjskiej rodziny panującej.

W młodości został przyłapany na paleniu marihuany, a zdruzgotany tym faktem książę Karol wysłał nawet syna na jeden dzień do klinki odwykowej, by ten przekonał się naocznie czym jest uzależnienie od narkotyków.

Nie cierpi paparazzi

Książę Harry już jako sześciolatek demonstrował niechęć do nękających jego rodzinę fotoreporterów, często pokazując im język. Po dorośnięciu przeszedł od gestów do czynów – w 2003 roku wdał się w bójkę z paparazzi czyhającym na niego przed londyńskim pubem.

Nie ukrywa, że wini fotoreporterów za tragiczną śmierć matki. „Miała poważny uraz głowy, ale wtedy jeszcze żyła. Ci ludzie, którzy spowodowali wypadek zamiast jej pomóc, fotografowali ją jak umiera na tylnym siedzeniu, a potem szli do swoich redakcji i podawali to jako news” – mówił kilka miesięcy temu w rozmowie z BBC.

Polecamy także: Burzliwe życie Hugh Hefnera

Walczy z AIDS

„Chcę, żeby matka była ze mnie dumna” – tak książę Harry tłumaczy swoje zaangażowanie w walkę z AIDS. Już jako młodzieniec trafił do małego afrykańskiego państwa Lesotho, gdzie zajmował się dziećmi chorymi i osieroconymi w wyniku epidemii strasznej choroby. Razem z księciem tego kraju założył międzynarodową organizację charytatywna Sentebale, wydającą miliony funtów na pomoc ofiarom AIDS.

W ubiegłym roku, w Światowy Dzień AIDS, na Barbadosie książę Harry razem ze słynną piosenkarką Rihanną zrobił publicznie test na HIV, by pokazać, że jest to bardzo proste, a przede wszystkim nie stanowi powodu do wstydu.

Wielbiciel kurczaków

Wbrew pozorom nie wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spożywają tylko wykwintne potrawy podawane na pozłacanych talerzach. Na przykład książę Harry jest wielbicielem kurczaków. Jego ochroniarze zdradzają,  ze często odwiedza nocą londyńskie restauracje KFC. Bywa też widywany w lokalach sieci Nandos, gdzie najchętniej zamawia kurczaka w chlebie pita z majonezem i podwójnym serem. Ponoć pieczony drób przyrządza mu również bratowa, księżna Kate.

 

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz