Kobieta, która stworzyła prezydenta. 6 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o Brigitte Macron

15 Lipca 2017

Może i pierwsza dama Francji nie wszystkim się podoba, faktem jest jednak, że to ona stoi za politycznym sukcesem Emmanuela Macrona, najmłodszego prezydenta w historii tego kraju.

Brigitte Macron

Mówią o niej: kontrowersyjna. Bo podstarzała i nie najpiękniejsza, bo ewidentnie zaprzyjaźniona z chirurgiem plastycznym, bo wygląda jak matka własnego męża, bo go uwiodła, gdy był chłopcem, bo na szczyt G20 założyła mini, bo nie wiadomo, ile naprawdę ma lat… I co ten Macron w ogóle w niej widzi? Taki młody, wykształcony, obyty, robiący karierę polityczną… Gdyby chciał, mógłby mieć każdą. Lecz on chce mieć Brigitte. Oto powody.

Połączyła ich prawdziwa miłość
Brigitte, z domu Trogneux, po pierwszym mężu Auzière, jest od Emmanuela starsza o przeszło ćwierć wieku. On nie skończył jeszcze czterdziestu lat. Ona jest grubo po sześćdziesiątce. Pracowała jako nauczycielka, gdy poznała przyszłego prezydenta Francji i swojego obecnego męża. Ich romans zaczął się, kiedy Emmanuel miał… piętnaście lat. Gdy łączące ich uczucie wyszło na jaw, rodzice wysłali syna do Paryża, by tam dokończył naukę. On jednak o swojej ukochanej nie zapomniał. Choć była mężatką i miała już trójkę dzieci, obiecał, że wróci i się z nią ożeni. Słowa dotrzymał. Dla Emmanuela Brigitte rozwiodła się w 2006 roku po ponad trzydziestu latach małżeństwa. W październiku 2007 poślubiła Emmanuela.

Ich związek z całą pewnością nie należy do konwencjonalnych, co pierwszej parze Francji w niczym nie przeszkadza. Publicznie okazują sobie uczucia, trzymają się za ręce, całują w usta. „Jest, była i zawsze będzie w moim życiu” – tak Emmanuel mówi o swojej żonie. Tuż po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich Macron powiedział z mównicy: „Bez niej nie byłbym sobą”. Brigitte zapytana przez dziennikarkę, czy jest gotowa zostać pierwszą damą, odparła: „Po dwudziestu latach z nim jestem gotowa na wszystko”.

To ona stoi za jego sukcesem…
Emmanuel Macron odebrał staranne wykształcenie. Był urzędnikiem państwowym i bankowcem. W 2014 roku pełnił funkcję ministra gospodarki, przemysłu i cyfryzacji. Szybko zwrócił na siebie uwagę. Dwa lata później założył ruch polityczny En Marche! (Republika Naprzód). Zaczął był wymieniany jako kandydat na prezydenta Francji. Być może nie wspiąłby się na polityczny szczyt, gdyby nie żona. To Brigitte pisała mu przemówienia. Mówiła, jak ma się poruszać, co mówić, z jaką mocą. Instruowała go nawet jak… oddychać. Obdarzona politycznym wyczuciem Brigitte wymyśliła sobie prezydenta – i ten zamysł doprowadziła do jakże pomyślnego finału.

Zobacz także: Ile lat tak naprawdę ma Brigitte Macron? Twierdzi, że 64, ale podobno jest DUŻO STARSZA!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 15:51:17

Zwiazane wlosy bardziej jej pasuja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1