(Chora) Moda na HIV?

09 Lipca 2008

Do Polski dotarła moda, która panuje na Zachodzie już od kilku lat. Pomieszanie fetyszu ze sportem ekstremalnym.

(Chora) Moda na HIV?

Coraz więcej osób w Polsce zakażonych wirusem HIV dostaje propozycje od osób zdrowych, by ich zakaziły. Zjawisko to nazywa się „bug chasing” i w dużym stopniu dotyczy środowiska gejowskiego, choć, jak wskazują badania przeprowadzone przez „Rzeczpospolitą”, nie tylko.

Coraz częściej pojawiają się ogłoszenia o poszukiwaniu partnera "pozytywnego", aby zaraził wirusem. Podobne przypadki, jak mówi dr Grażyna Cholewińska, zdarzają się też w agencjach towarzyskich:

„Kiedy klient chciał uprawiać seks bez prezerwatywy, informowała go o chorobie. Pewien mężczyzna, gdy to usłyszał, był gotów zapłacić podwójnie, byle było bez zabezpieczenia”.

Pobudki osób, które chcą uprawiać seks z osobą zakażoną, są zazwyczaj różne. Stosunek nie równa się zakażeniu, a zakażenie HIV nie od razu wiąże się z AIDS - choroba może wystąpić po kilku latach albo wcale. Jest to zapewne pewna forma samobójstwa, tylko odkładanego w czasie. Sam proces zarażania nazywany jest "gift giving" (przekazywanie daru).

Według badań, które przeprowadził prof. Zbigniew Izdebski, aż dla 4% Polaków możliwość zakażenia się HIV podczas stosunku jest dodatkową podnietą.

Badania przeprowadzone na Zachodzie dowodzą jednak, że nie to popycha ludzi do takich ekstremalnych zachowań. Jest to bezpardonowa próba wyróżnienia się i chęć bycia oryginalnym.

Bycie zakażonym ma im zagwarantować wyjątkowość, w jednej z najbardziej radykalnych form. Dodatkowo jest to forma fetyszu - zachowania seksualne w XXI wieku coraz bardziej kierunkowane są na specyficzne dewiacje. Ludzie już wszystko mieli, wszystkiego próbowali i pragną znaleźć coś nowego, czego nikt nie doświadczył.

Stając się osobą zakażoną HIV, trafiamy od razu do hermetycznej grupy społecznej, która trzyma się razem, nawzajem wspiera. Osoby samotne i niemogące się odnaleźć w świecie zyskują coś na kształt rodziny.

Zakażanie się HIV jest formą abnegacji rzeczywistości. Wirus spychany jest na margines, posiadanie go jest formą buntu i czynieniem światu na złość. Zupełnie jak dzieci, którym w młodości mówi się, żeby czegoś nie robiły, a one i tak tego spróbują.

„Bug chasing” jest zjawiskiem, które nosi znamiona przestępstwa, chociaż popełnianego na życzenie ofiary. Osoba pragnąca być zarażona dobrowolnie naraża się na ryzyko śmierci, której terminu nie zna.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (137)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-10 07:58:27

"Stając się osobą zakażoną HIV, trafiamy od razu do hermetycznej grupy społecznej, która trzyma się razem, nawzajem wspiera. Osoby samotne i niemogące się odnaleźć w świecie zyskują coś na kształt rodziny." ...co za bzdura! Osoby seropozytywne najczęściej nie ujawniają sie nigdzie i stronią od środowiska osób zakażonych. Oczywiście, istnieją różne stowarzyszenia, starają sie integrować i wspierać - jak ze wszystkim i wszedzie. Niedługo przeczytam, że kobiety sobie piersi ucinają żeby "wejść" do "amazonek" :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-10 00:31:55

po prostu adrenalinka, kiedyś było więcej wojen, teraz.......a z drugiej strony ciekawe jak odbierają to potencjalni dawcy wirusa, mnóstwo pytań przychodzi i zostaje bez odpowiedzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-02 23:02:02

Selekcja naturalna... natura eliminuje głupich

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-01 00:05:36

Zaakceptuje nie mające żadnego większego sensu przekonania.Zaakceptuje nawet najdurniejszą sektę.Zaakceptuje wiele innych totalnych głupot,ale to jest już powyżej moich możliwości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-19 13:39:45

Dobra podnieta mozliwosci wpadki(chociaz to tez absurdalnie glupie ) ale nabawienia sie choroby ktora zabija? Chyba swiat zbyt szybko idzie do przodu a my mamy wszystko na wyciagniecie reki i to powoduje szalenstwo ,sama jestem mloda i popelniam mase bledów i glupich wybryków ale to przechodzi moje najsmielsze oczekiwania

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-11 23:28:00

[quote="verity2604"]no cóż... jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować bardzo dużo... ale to jest normalnie czysty debilizm! [/quote] mogłabym napisać to samo :S

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-09 22:28:00

tacy ludzie maja cos z gławą popraosu powinno sie ich leczyc... pojeby!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-21 18:47:00

chore

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-12 00:48:00

nie mogę uwierzyc. oni już są chorzy na głowę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-05 21:46:00

[quote="Gosc"]ciekawe co będzie jak już zmienią zdanie ;)[/quote] Umrą po prostu za swoją głupotę. :|

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz