Bożonarodzeniowy plan działania

18 Grudnia 2010

Święta za pasem. Żeby nie szykować ich w pośpiechu i nerwach, warto zaplanować sobie pracę. Z głową!

Bożonarodzeniowy plan działania

Zorganizowanie czasu przed świętami nie jest proste. Szczególnie gdy ma się na głowie masę obowiązków: pracę, naukę, rodzinę, dodatkowe zajęcia i jeszcze wiele innych spraw do załatwienia. A czas biegnie jak opętany. W pośpiechu kupujemy prezenty, robimy zakupy, wybieramy choinkę, gotujemy, pieczemy… Na szczęście w tym roku twoje Boże Narodzenie nie musi być jak na wariackich papierach. Podpowiemy ci, jak wszystko mądrze zorganizować!

Jest oczywiste, że trudno myśleć o świętach, gdy trzeba się zająć dziećmi, mężem, domem, a większość dnia spędza się w pracy. I gdy przychodzi Boże Narodzenie, zamiast cieszyć się atmosferą świąt, padamy na twarz ze zmęczenia.

Dlatego:

- jeśli możesz, weź wolne 23 grudnia lub nawet wcześniej. Żeby nie zaskoczyć szefa w ostatniej chwili, powiedz mu o tym wcześniej. Dzięki temu inny pracownik cię nie uprzedzi

- podziel się pracą z mężem. Ustalcie, że np. on robi zakupy, a ty gotujesz. Po prezenty dla dzieci również nie musicie jechać oboje

- nie pij kawy za kawą, żeby dodać sobie energii. Bardzo dobrze zrobi ci krótki spacer po okolicy

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 14:39:14

11 stron?! umarłam hahah

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 14:26:24

wg mnie artykuł bardzo pomocny, szczególnie jak ktoś robi święta pierwszy raz. napewno skorzystam z niektórych punktów. to są tylko propozycje, nie trzeba robić wszystkiego krok po kroku, wystarczy wziąć przykład, samemu trochę się zorganizować i wszystko pójdzie gładko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 13:46:32

Ja mezem nie musze sie zajmowac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 09:40:45

ten rozkład zajęć przedświątecznych jest do kitu, prezenty można kupić dużo wcześniej i zapakować, tak samo z myciem okien i wieszaniem firan, gotowaniem bigosu i jedzenia, które można zamrozić. prezentowany rozkład wcale nie jest żadnym ułatwieniem!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 14:33:28

może nie jest ułatwieniem dla osób zorganizowanych, które już wcześniej podjęły trud z przygotowaniami świątecznymi, ale może pomoże tym co to wszystko na styk robią, dla mnie taki maraton tygodniowy nie jest dobrym rozwiązaniem, bo człowiek zamiast żyć świętami to zapieprza jak nienormalny, stresuje się, wiecznie jest zmęczony, jedynie jak ktoś ma urlop od świąt do nowego roku to sobie potem odpocznie, a jak nie ma to lipa, - zwłaszcza w tym roku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 18:10:24

artykuł spoko! uważam ze umyte na "ostatni dzwonek" okna i wyprane firanki sprawiają o wiele większe wrażenie świeżości niż te z przed tygodnia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1