Blondynki spędzają więcej czasu przed lustrem!

11 Października 2009

Wszystkie urodowe zabiegi zabierają nam prawie trzy tygodnie w roku – brunetkom 19 dni, a blondynkom…

Blondynki spędzają więcej czasu przed lustrem!
> Spór –  blondynki czy brunetki – trwa! I choć wszystkie wiemy, że ani inteligencja, ani powodzenie u mężczyzn, ani nawet pewność siebie nie zależą od koloru włosów, to jednak podświadomie dzielimy się na dwa obozy, próbując udowodnić, które z nas mają lepiej, łatwiej i… szybciej!

W tej ostatniej kategorii wygrywają jednak brunetki. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy, którzy postanowili sprawdzić, kobiety o jakim kolorze włosów spędzają więcej czasu przed lustrem. W tym celu obserwowali (oczywiście, niedosłownie!) 3 tysiące pań podczas ich codziennej – porannej i wieczornej toalety. Wyniki eksperymentu okazały się bardzo zaskakujące…

Wszystkie urodowe zabiegi zabierają nam prawie trzy tygodnie w roku – blondynkom 22 dni, a brunetkom o trzy mniej. Posiadaczki jasnych włosów spędzają przed lustrem 72 minuty dziennie, podczas gdy ciemnowłosym wystarcza 66 minut. Te drugie częściej wychodzą też z domu bez makijażu i misternie przygotowanej fryzury - robi to aż 8 na 10 z nich. Również przygotowania przed wieczornym wyjściem zajmują więcej czasu blondynkom, bo aż godzinę i 58 minut. Z kolei brunetki tę samą czynność wykonują w 111 minut. Jasnowłose są także bardziej systematyczne w pielęgnowaniu swojego ciała i aż 75% z nich codziennie wykonuje te same, żmudne rytuały.

Badacze uważają jednak, że czas, który blondynki spędzają przed lustrem, nie idzie na marne. „Odkryliśmy, że to czas spędzony na przygotowaniach do wyjścia zwiększa pewność siebie, co może tłumaczyć, dlaczego blondynki mają więcej rozrywki” – tłumaczy jeden z naukowców, Darvis. I rzeczywiście, z ankiet wypełnionych przez uczestniczki eksperymentu wynika, że to jasnowłose kobiety prowadzą bujniejsze życie towarzyskie oraz częściej wychodzą na imprezy. Oczywiście, jest również druga strona medalu. Rose-Marie Jar Vis z firmy Goody Hair Care, która zleciła przeprowadzenie badania, twierdzi, że pielęgnacja blond czupryny zajmuje więcej czasu niż ciemnej. 

„Zwykle blondynki muszą bardziej niż brunetki napracować się, aby osiągnąć ten sam blask, ponieważ jasne włosy nie odbijają światła w aż tak znacznym stopniu”.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Brzydcy mężczyźni są bardziej płodni!

Chcesz szybko zajść w ciążę? Poszukaj brzydkiego faceta!

Rok życia spędzamy na planowaniu, w co się ubrać! 

Stroimy się wieczorem oraz rano, a najczęściej i tak decydujemy się na sprawdzone ubrania, w których czujemy się swobodnie…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (292)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-18 13:55:08

re: Blondynki spędzają więcej czasu przed lustrem!

Nigdy nie widziałam bardziej durnego artykułu. Jedynie z czym się mogę zgodzić to z tym, że o włosy dbam bardziej niż większość kobiet jakie znam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
bzdura
(Ocena: 5)
2013-01-30 19:26:14

Głupie są te tlenione blondynki, a naturalne mają po prostu mniejszą ilość melaniny. Co do oprawy oczu, blondynki też miewają ciemną, w dodatku mają różowe usta (inne błony śluzowe też mają jaśniejsze), a nieumalowane wyglądają moim zdaniem ładnie, więc słusznie, że im nie pasuje. Po co komu makijaż?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
bzdura
(Ocena: 5)
2013-01-30 19:13:22

Blondynki spędzają więcej czasu przed lustrem nie z powodu braku połysku (moje włosy błyszczą, w dodatku na złoto, są grube i niewiarygodnie gęste, a podobno u blondynek tak nie jest). Prawda jest taka, że prawie wszystkie blondynki są tlenione, a tlenione blondyny są powierzchowne. Poza tym, porównanie brunetek do blondynek jest bezsensowne, bo owe występują tylko w rasie białej, w dodatku w jakimś procencie. Liczba blondynek zmienia się cały czas, bo wciąż przybywa i ubywa tych tlenionych. Aby porównać jedne do drugich (głupota), trzeba by wybrać tyle samo naturalnych brunetek, co naturalnych blondynek i nie wierzę, by NATURALNE różniły się czymkolwiek. Myśląc waszym sposobem, mogę powiedzieć, że w swoim życiu spotkałam około kilkuset brunetek, które są lekkich obyczajów i lekkiego rozumku oraz ani jednej głupiej ani łatwej blondynki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-18 00:10:14

wiadomo ze musza sobie narysowac brwi rzesy itp brunetki tego nie potrzebuja az tak :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-18 20:25:14

o co ci chodzi? Tak w ogóle fajne zdjęcie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-21 13:05:01

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-21 13:02:18

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-01 11:58:02

lubie swój wygląd :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-28 17:36:40

co to za roznica jaki kolor wlosow ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-23 19:48:28

A kogo to obchodzi??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz