Biblia nie zabrania małżeństw gejów?

18 Grudnia 2008

Felieton „Newsweeka" wywołał burzę w Stanach Zjednoczonych.

Biblia nie zabrania małżeństw gejów?

Tekst Lisy Miller, który opublikował amerykański „Newsweek", stał się początkiem dyskusji na temat nauk Kościoła, który twierdzi, że Biblia definiuje małżeństwo jako związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. Stary i Nowy Testament pełne są poligamii albo historii singli. Abraham, Jakub, Salomon, Jozue, Dawid mieli kilka żon, natomiast Św. Paweł i Jezus wybrali życie w samotności. Model monogamiczny, który według hierarchów chrześcijaństwa wywodzi się z Biblii, pojawił się dopiero w VI wieku naszej ery.

Piętnowanie związków homoseksualnych wywodzi się z uwarunkowań historycznych i obyczajowych, a nie z treści Świętej Księgi chrześcijan. W Biblii nie ma nic na temat małżeństw osób tej samej płci. Potępiany jest sam akt miłosny między dwoma mężczyznami.

W jakiejkolwiek księdze trudno znaleźć choćby jedną wzmiankę na temat lesbijek. Ich miłość nie istnieje w Biblii. W Nowym Testamencie znajduje się zapis odnośnie potępienia homoseksualizmu, jednak brak uznania takiego zachowania jako grzechu:

„Mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie naturalne na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy naturalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd".

Bardziej tu chodzi o nieczystość i brak akceptacji społecznej niż o zło w postaci grzechu.

Kościół w swojej tolerancji wobec zachowań zapomina o naukach płynących z Biblii, traktując ją jako księgę zakazów i nakazów a nie księgę miłości, miłosierdzia i wybaczenia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (342)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 03:13:01

Weźcie wogóle usuncie ten temat... Bo to przecież oczywiste jest...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 03:08:11

Jak ktoś nie chodzi do kościoła, nie czyta pisma, a u spowiedzi był rok temu to niech nie pisze wcześniej w komentarzu że nie może pojąć jak Maryja mogła być dziewicą... I że Jezus miał braci- tak, może jeszcze siostry i ciocie Zosię... Z braćmi- czyli ze wspólnota- tj. jeden z pierwszych postów... Bo jak ktoś o czymś nie ma pojęcia to niech przynajmniej nie komentuje...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 03:02:15

Chyba jak coś jest potępione w Biblii to wiadomo że jest grzechem! CIEMNY REDAKTORZE... Biblia ma przecież dosłowny sens i alegoryczne przesłanie- ale dobrze że cię czytać chociaż dosłownie nauczyli...:-S zupełnie tak jak pierwszaki... i jeszcze jedno księga miłości i miłosierdzia to jest NT, a nakazów to ST, to nawet 10 latki wiedzą w 4 klasie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-09 12:47:07

Redaktor tego tekstu wyraźnie nie wskazuje tu swojej opini (w dzienniakrstwie nie ma do tego prawa). Także wyraźnie w pierwszym zdaniu tesktu zamieszcza informacje, że dany pogląd został wygłoszony przez Lisy Miller w 'Newsweek'. Redaktor tylko opisuje argumenty zawarte w artykule pani Lisy. Wiec nasteonym razem drogi anonimie, gdy zechcesz obrażać redaktora, i w dodatku zachowumjac sie przy tym jak głupi dwulatek, to proszę, Przeczytaj uwaznie tekst ze zrozumieniem. Bo Ty nawet doslownie czytać nie umiesz (o rozumieniu czytanego tekstu niemówiac).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 02:54:39

Tak, tak- a zawsze większość społeczeństwa uznaje się za zdrową, a nie mniejszość

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 02:52:54

A skoro jest demokracja- czyli rządzi większość; homoseksualiści domagają się równych praw... Przecież ich jest mniej niż normalnych ludzi, a pozatym chorym ludziom nie udziela się głosu bo nie mają pojęcia o życiu- są chorzy i trzeba ich leczyć...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 02:47:36

Tak- księga Kpł. Ogólnie to już w księdze rodzaju Bóg stworzył mężczyznę i kobietę aby tworzyli jedno i uzupełniali się nawzajem-bodaj 2,25- ostatnie wersety 2 rozdziału...I NIE ma mowy nigdzie o gejach- WIDAĆ ŻE TEN KTO PISAŁ TEN ARTYKUŁ NIE MIAŁ NIGDY BIBLII W RĘKACH...jak macie pisać takie rzeczy to już lepiej się nie kompromitujcie...Zaraz napiszecie że pierwsza Biblia to po angielsku...Idźcie się schować...I lepiej to poprawcie,bo żal d*** ściska... No ja takim młotem nie jestem.. A mam 14 lat ludzie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-02 19:10:24

Kpł 18:22-25 22. Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! 23. Nie będziesz obcował cieleśnie z żadnym zwierzęciem; przez to stałbyś się nieczystym. Także i kobieta nie będzie stawać przed zwierzęciem, aby się z nim złączyć. To jest sromota! 24. Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami. 25. Także i ziemia stała się nieczysta. Ukarałem ją więc za jej winę, a ziemia wypluła swoich mieszkańców. (BT)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 09:11:00

Kościół to chłam, a biblia to książeczka dla zacofanych. Peace!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-10 22:12:00

co prawda jest to obrzydliwość z naszego punktu widzenia, ale gejem nie zostaje się z wyboru, tylko się nim rodzi... więc co mają zrobić ludzie, którzy właśnie tak zostali stworzeni???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-30 21:15:00

HEJ HEJ PRAWO WYBORU :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz