Bajeczny bodypainting - zabawa dla każdego: Dla dzieci, dla kobiet w ciąży, dla Ciebie! ♥

16 Stycznia 2012

Malowidła na ciele to prawdziwe dzieła sztuki.

bodypainting

Skóra pokryta rysunkami i obrazkami niczym gobelin? Oczywiście – dowód znajdziesz w osobnym tekście. Bodypainting w ostatnim czasie coraz bardziej zyskuje na popularności, choć znany jest już od zamierzchłych czasów. I śmiało można nazwać go sztuką.

Gdy Kamila z okolic Radomia została zaproszona do sesji bodypaintingu jako modelka, trochę się krępowała, a jednocześnie z ekscytacją wyczekiwała spotkania z zaprzyjaźnioną tatuażystką, która oto postanowiła zgłębić tajniki ozdabiania skóry farbami. Kamila przygodę z bodypaintingiem wspomina z uśmiechem na twarzy. – To naprawdę niesamowite wrażenie być materiałem dla artysty. Pamiętam tylko, że farby były zimne, ale całkowicie bezpieczne, więc nie było mowy o żadnym uczuleniu. Wzór wyglądał bajecznie, aż żal było się go pozbyć – przyznaje Kamila. Jak dodaje, modelką dla bodypaintera była dotąd tylko raz. Ale to wystarczyło, by tę formę tworzenia nazwała sztuką.

Kwestia wprawy i talentu

Malowanie ciała to wywodząca się ze starożytności technika tymczasowego zdobienia skóry. Niepowtarzalne wzory można tworzyć m.in. henną, farbami wodnymi, fluorescencyjnymi, tłustymi albo lateksowymi specjalnymi gąbkami albo pędzlami, flamastrami czy aerografem, czyli pistoletem pod ciśnieniem. Używanie każdego sprzętu wymaga wprawy, umiejętności, cierpliwości i... sporo talentu artystycznego.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-16 17:03:16

Tutaj wpisz treść komentarza do Bajeczny bodypainting - zabawa dla każdego: Dla dzieci, dla kobiet w ciąży, dla Ciebie! ♥...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-16 12:44:04

polecam TornadovskyBodypainting :D mój kumpel, świetny jest ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-16 11:30:31

Moja subkultura, Furry, czesto właśnie się maluje w ten sposób, aby pokazać swoją fursonę, czyli zwierzę mieszkajace w każdym z nas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-16 12:32:31

Furry jest fajne :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-16 06:12:25

kiedyś miałam okazje malować modelki przed pokazem body painting. ;3

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1