Absurdalne przesądy na temat miesiączkowania

25 Listopada 2010

Czym dla naszych przodków była menstruacja? Według wierzeń wielu kultur miesiączkująca kobieta była opętana przez diabła!

Absurdalne przesądy na temat miesiączkowania

Strach przed miesiączkującymi kobietami i krwią menstruacyjną towarzyszył ludzkości już od czasów prehistorycznych! Wszechobecne przesądy na temat złego omenu, związanego z menstruacją przeplatały się lub nawet przeważały nad przekonaniami o sprzyjającym losie, dyktowanym obecnością miesiączkującej białogłowy. Fizjologia co rusz płatała więc figle – nawet najbardziej przesądnym myślicielom…

Miesiączka a płodność

W przeszłości miesiączka najczęściej kojarzyła się z oznaką niepłodności! Brak wiedzy na temat ludzkiego organizmu prowadził do snucia przekonań o złym omenie, nawet w przypadku kobiety, krwawiącej z powodu skaleczenia dowolnej części ciała poza okresem miesiączkowania! Głównym motywem uprzedzeń był jednak fakt wykluczenia kobiety z możliwości wykonywania przypisanej jej pracy – rodzenia dzieci. Często menstruacja była przypisywana działaniom diabelskim i opętaniu!

Przekonania filozofów

Wielki filozof, ojciec myśli uczonej – Arystoteles dysponował niewiele bogatszą wiedzą… Twierdził, że spojrzenie miesiączkującej kobiety w lustro może spowodować utratę jego blasku, stępić ostre narzędzia, bądź rzucić urok na każdego, kto na nią spojrzy. Według mistrza filozofów miesiączkowanie miało moc zaćmienia księżyca, która potrafiła zbudzić nawet najstraszniejsze demony i złe moce. W niektórych przypadkach było również efektem konieczności uwolnienia się nadmiaru krwi zgromadzonej w organizmie…

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (91)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-29 17:01:28

co za debile wiadomo ze faceci i chyba dla tego do dziś zostali takimi idiotami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-05 21:11:10

Faceci...zawsze byli idiotami ^^

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-30 19:33:29

Zoroaster jednym z mędrców szkoły ateńskiej! W głowie się nie mieści.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-28 19:16:02

Ehhh, ci faceci. Z nimi to tak zawsze. Same kłopoty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-27 15:38:28

Szkoda ze np meski wytrysk nie byl odbierany jako moc od szatana albo jakoms chorobe....ale kobiety mialy wiele oboaiazkow na glowie aby wpadac na tak absyrdalne pomysly antomiast faceci jak zwykle wymyslali glupoty........i jacy byli w tym wszystkim durni jak np moglo to byc uszkodzenie watroby? nie dalo im nic do myslenia to ze chyba kadza kobieta nie mogla miec nagle uszkodzenia watroby albo byc opetana przez diabla??? I tak co miesiac haha boze jacy oni byli durni!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-27 15:33:14

I jak zwykle to faceci mieli swoje debilne teorie...wielcy myslisciele od siedmiu bolesci haha zawsze faceci mieli ale do kobiet ale zyc bez nich nie mogli (moga) i latali za nimi jak psy s wywieszonym jezorem...rany czemu pekc meska jest taka....prosta

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-27 15:29:43

Oj zdjecie jest obrzydliwe i popieram tych ktorzy tak napisali!!!!!!!! kazdy wie na czym polega miesiaczka wiec takie zdjecie jest zbedne..a jak bedziecie pisac o np. oddawaniu stolca tez pokarzecie to na zdjeciu ? w koncu to jest tak samo ludzkie jak miesiaczka?? Bez przesady darujcie sobie taka obrazowosc...i skoro juz pokazujecie ze dzieczyna ma tampona to czemu od razu on musi jej przeciekac...troche to bezsensowne i bezcelowe!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-27 15:27:01

Jak czytam takie artykuly to mi slabo...co to za bzdury wiadomo ze ograniczone kultury zawsze (i dzis tak jest) uwarzaly ze kobieta miesiaczkujaca jest brudna itd ....ale ze dzieki temu mogla zachodzis w caize to jzu nikt o tym nie myslal...dobrze ze my zyjemy w cywilizowanym siwecie a nie gdzies w puszczy albo na kompletnym zadupiu swiata!!!!!!!!!!!!!!!! A tak troche z innej beczki czy papilot zwasze jak jest mowa o miesiaczkowaniu musi dodawac takie azzbyt obrazowe zdjecia do artykuly...sa wyjatkowo malo apetyczne i my kobiety (i mysle faceci tez) wiemy na czym polega to zjawisko wiec tego typu fotki sa raczej zbedne!!!!!!!!!!!!!! Jak jest mowa o meskich sprawach nikt nie pokazuje tego tak dokladnie na zdjeciu...chyba wiecie o czym mowie!!??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-27 14:02:03

Co wy widzicie obrzydliwego w tym zdjęciu? Nie rozumiem was. Przeczytajcie artykuł, a nie przyglądacie się grafice btw. bardzo ciekawy artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-26 21:13:17

zdjęcie nietrafione,obrzydliwe!!!Troche estetyki papilocie! Trzerba było jeszcze zakrwawioną podpaskę wstawić :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-27 13:43:45

dokładnie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz