8 pomysłów na ciekawe wakacje w mieście

11 Lipca 2015

Nie zanosi się, żebyś miała wyjechać na wczasy? To nawet lepiej! Podpowiadamy, co robić latem w mieście.

wakacje w mieście

W tym roku Polacy przy planowaniu urlopów skorzystają zarówno z wyjazdów zorganizowanych, jak i wybiorą się na spontaniczne wycieczki bez pomocy biur podróży – wynika z raportu Expandera i Travelplanet.pl. Coraz chętniej korzystamy również z opcji „last minute”. – Obecnie last minute to dominujący sposób rezerwowania wakacji. Mimo że turyści najchętniej wybierają oferty na 10 dni lub mniej przed wylotem, obserwujemy rosnącą tendencję do wczesnych rezerwacji. Wyprzedzenie sięga nawet dwóch miesięcy przed wyjazdem – mówi Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce w Travelplanet.pl.

Nie wszyscy wyjadą jednak na wakacje – z danych CBOS-u wynika, że w ubiegłym roku aż 40 proc. Polaków zrezygnowało z urlopu z powodu braku pieniędzy. W tym roku prawdopodobnie będzie podobnie. Być może jesteś w grupie osób, które nie mają co liczyć na wakacyjny wyjazd. Nic straconego! Są sposoby na to, by również wakacje w mieście były udane.

Lato z filmami

Zanim zaczniesz narzekać, że w twoim mieście nic się nie dzieje, zajrzyj na stronę internetową urzędu miejskiego (gminy) i do lokalnej prasy. Nasza propozycja: zwróć uwagę na atrakcje związane z filmami. Kina latem często mają atrakcyjne promocje; możesz w nich zresztą oglądać nie tylko filmy, ale również koncerty. Atrakcje filmowe proponuje wiele placówek kulturalnych – np. oglądanie filmów w plenerze. Z kolei w Sopocie, Zakopanem i Giżycku od lipca działa Orange Kino Letnie. A jeśli nie znajdziesz tego typu imprezy, zaplanuj ze znajomymi wspólne oglądanie filmów. Możecie najpierw stworzyć listę tytułów, które zamierzacie obejrzeć, a następnie organizować cykliczne seanse we wspólnym gronie.

Zabawa nad wodą

Jeśli lato, to koniecznie nad wodą i w wodzie – szczególnie podczas upałów; połączysz przyjemne z pożytecznym. Najprościej pojechać nad zalew, ale uwaga: kąpać można się tylko w miejscach do tego wyznaczonych! I nigdy nie skacz na główkę, jeśli nie znasz zbiornika. Zabawa nad wodą to również wizyty na basenie – dobry pomysł szczególnie wtedy, jeżeli lubisz być aktywna, ale przez upał rezygnujesz z treningu. Skrzyknij znajomych albo przyjaciółki i ruszajcie trochę się popluskać. Nad wodą można spędzić cały dzień, pływając, opalając się, odpoczywając na dmuchanym materacu, wypożyczając kajaki czy rowery wodne. Pamiętaj tylko o ochronie skóry i głowy przed promieniowaniem!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-12 16:49:16

re: 8 pomysłów na ciekawe wakacje w mieście

zamiatanie ulic warszawskich ,chyba ze brak etatu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-11 22:49:22

re: 8 pomysłów na ciekawe wakacje w mieście

wakacje w swoim miescie praca kelnerki za 7 zl to się nazyw wyzysk młodzieży smiechu warte

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1