7 przykazań szczęściary

19 Lutego 2016

Szczęście i piękny wygląd nie opierają się na katowaniu dietami i ćwiczeniami fizycznymi.

szczęśliwa kobieta

Media narzucają nam, jak powinnyśmy żyć, co nosić i jeść, aby czuć się dobrze i podobnie wyglądać. Zasady te wydają się być sprzeczne z regułami, według których wychowały nas mamy i babcie. Ich zdaniem spożywanie maleńkich porcji albo pomijanie posiłków świadczyło o tym, że coś jest nie tak. Dziś jest to zupełnie normalna rzecz.

Czy katowanie się dietami i jedzenie wyłącznie bezglutenowych dań sprawi, że będziemy szczęśliwe? Śmiemy wątpić. Każda z nas jest piękna na swój sposób. Rzecz jasna nie należy tego odbierać w ten sposób, że możemy bezkarnie objadać się fast foodami, a rozmiar XXL jest OK. Dobrze jest znaleźć pewną równowagę, która zapewni nam zdrowy wygląd i zadowolenie z życia.

Przygotowałyśmy 7 lifestyle`owych przykazań dla dziewczyn, które chcą być zdrowe i szczęśliwe.

Śmiej się

Śmiech to najlepsze lekarstwo. Powinny zostać opublikowane badania, które dowodzą jego działania. Śmiech poprawia humor, działa odprężająco i dodaje nam pozytywnej energii.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ruda
(Ocena: 5)
2016-02-19 23:48:14

re: 7 przykazań szczęściary

Ja akurat śpie 8 godzin i wiecznie jestem niewyspana i zmeczona :/ śpie więcej godzin to samo...i jak tu być szczęśliwym jak sie jest wiecznie zmęczonym i niewyspanym

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-20 10:36:47

Przestań się mazać po pierwsze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-20 19:05:08

Rusz tyłek do roboty i wtedy będziesz doceniać jak trafi ci się dzień gdzie będziesz mogła przespać 8h.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-19 10:12:30

re: 7 przykazań szczęściary

Ja ostatnio zdałam sobie sprawę z tego, że jestem szczęśliwa. Porównałam swój stan psychiczny do tego, w jakim żyje moje otoczenie i naprawdę, mimo tego, że moje życie nie jest idealne, to jestem szczęśliwa. Mam kilka swoich zasad, które doprowadziły mnie w miejsce, w którym jestem. Po pierwsze, unikam kłamania jak tylko się da. Mówię ludziom prawdę, kiedy tylko mogę. Jeśli nie mogę powiedzieć prawdy, albo prawda bezsensownie kogoś zrani, to nie mówię nic. Nie bawię się w intrygi, po prostu stawiam na to, że świat bez obłudy byłby lepszy i zaczynam od siebie. Po drugie, cieszę się z małych rzeczy. Odnajduje duże emocje w drobiazgach dnia codziennego. Dużo się uśmiecham, a po porażkach analizuję je, wyciągam wnioski i koniec. Nie roztrząsam dziesięc razy tego samego. Po trzecie, nie krzywdę innych z premedytacją. Czasem mam ochotę zrobić komuś na złość, ale oduczyłam się tego, co daje chwilową satysfakcję, wolę odpuścić, bo to daje satysfakcję dożywotnią :) Po czwarte, ciągle staram się uczyć nowych rzeczy, czy to przez kursy, poznawanie nowych ludzi, próbowanie nowych rzeczy, czy zwykłe czytanie. Po piąte, pracuję, żeby zawsze czuć się niezależna. Mówi się, że praca uszlachetnia i żadna nie hańbi. Moja nie jest prestiżowa, a jednak uszczęśliwia mnie to, że potrafię się w niej odnaleźć. Po szóste, dbam o siebie. Pracuję nad charakterem i wyglądem, dzięki temu jestem otwarta na ludzi i nie mam problemów, żeby patrzeć w lustro (chociaż do ideału mi daleko). No i po siódme, stawiam sobie cele, jasne, określone, dokładne i staram się je realizować. Nawet jeśli to wymaga czasu i poświęcenia, bo czas i tak zleci, tylko ode mnie zależy w jakim miejscu będę za x lat. Ja uwielbiam podróże i pracuję ciężko,żeby podróżnicze marzenia realizować. Ciekawa jestem, czy jest tu więcej szczęśliwych ludzi, jeśli tak, to co Wam to szczęście daje? Ja nie wymieniłam rodziny, przyjaciół i zwierzaków, bo uważam, że najpierw trzeba umieć być szczęśliwym z samym sobą, dopiero później można być z innymi, poza tym, to, czy mamy w otoczeniu dobrych i kochających ludzi nie zawsze zależy od nas, a chciałam pisać tylko o tym, co zależy, ale nie ukrywam, że w tych kwestiach też mi się poszczęściło.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
hmm
(Ocena: 5)
2016-02-19 11:02:59

oby tak dalej :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-19 21:34:34

Dokładnie tak. Dobre podejście. Działam tak samo. A co mnie cieszy? Choćby spacer z psem w deszczu, śniegu, czy słońcu. Dobry film, który uczy wiele o ludziach. Dobry wykładowca, którego trzeba posłuchać troszkę między wierszami, popołudniowa kawa :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1