7 powodów, dlaczego inni lubią Twoje posty na Facebooku

10 Września 2015

„Lubię to!” znaczy więcej niż tysiąc słów.

like

Życie współczesnych młodych ludzi nie może się obyć bez „lajkowania”. Lubimy wszystko, nawet to, co nie do końca nam się podoba. Wystarczy kliknąć, by wyrazić swoją aprobatę, przypomnieć o sobie lub poprawić humor znajomemu. Jeśli same zdobywamy za mało polubień – wpadamy w depresję, jeśli jest ich wystarczająco dużo – zaczynamy wierzyć w swoją popularność. Niby nic, a jednak ma coraz większe znaczenie.

Co tak naprawdę oznacza „lubię to!”?  Teoretycznie – nasze zainteresowanie i poparcie. W rzeczywistości – mnóstwo innych rzeczy. To pytanie niemal filozoficzne, bo jakie czasy, taka filozofia. Jeśli masz problemy z odczytaniem intencji „lubiących”, spieszymy z pomocą. Wbrew pozorom, nie musi to oznaczać niczego dobrego. Niektórzy lubią ironicznie, a jeszcze inni na złość.

Oto kilka powodów, dlaczego ludzie lubią Twoje posty na Facebooku i co to dla Ciebie oznacza.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-30 20:42:55

Naprawdę ciekawy artykuł. Można się sporo dowiedzieć o samym sobie. Praktycznie cały czas czytałem i potakiwałem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-10 23:58:17

re: 7 powodów, dlaczego inni lubią Twoje posty na Facebooku

Ja daję lajki tylko tym osobom które lubię albo tym z którymi mam kontakt. W ogóle dzisiejsze czasy są trudne. Wszystko jest na pokaz, liczy się ilość znajomych na fb, lajki. Młodzież żyje w świecie wirtualnym. Kiedyś dzieci bawiły się ze sobą, przede wszystkim spotykały się. Teraz kiedy jestem dorosła często wspominam te czasy, kiedy internet nie był aż tak popularny ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kaśka
(Ocena: 3)
2015-09-10 20:51:37

re: 7 powodów, dlaczego inni lubią Twoje posty na Facebooku

Albo lajkuje się też po to, aby nie wyjść jako osoby wrogo nastawione do osoby, która coś wrzuciła na swoją tablicę (szczególnie wtedy, gdy do tej pory lajkowało się wszystkie posty jak leci :P) lub gdy widzi się że nasi nasi bliżsi znajomi też to zrobili, "skoro oni uważają że to jest fajne, to może mają rację?" :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
(Ocena: 5)
2015-09-10 14:37:44

re: 7 powodów, dlaczego inni lubią Twoje posty na Facebooku

no w końcu jakiś NIEoderwany od rzeczywistosci artykuł.. czasem wyczuwam kto i czemu lajkuje moje posty albo zdjecia, faktycznie często to jest rewanż za coś, lub przypomnienie o sobie... Na 'fejsie' prawie wcale się nie udzielam, czasem jaakąs stronke polubie, czyjś post lub zdjecie, głownie słuzy mi czat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1