5 najgorszych wad Facebooka

25 Stycznia 2011

Nie wyobrażasz sobie dnia bez Facebooka, tak samo, jak bez prysznica, ulubionego serialu czy seksu? Uważaj – pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, czym to grozi!

5 najgorszych wad Facebooka

Pojawił się nagle. Wcześniej świetnie sobie bez niego radziliśmy, aż tu nagle okazało się, że jest nam niezbędny do życia. Facebook. Absolutny fenomen naszych czasów. Osób, które nie chcą mieć konta na tym portalu społecznościowym, jest niewiele. Mówi się nawet, że jeśli nie ma cię na Facebooku, nie istniejesz. To samo dotyczy małych i wielkich przedsiębiorstw, dla których Facebook stał się jednym z najlepszych kanałów promocji. Jednak wbrew pozorom korzystanie z tego serwisu to nie tylko czysta rozrywka, ale również całkiem spore ryzyko. Oto pięć największych wad Facebooka!

1. Zabiera Twój cenny czas

O ile nie używasz Facebooka jako platformy reklamowej do informowania o produktach, które sprzedajesz, albo nie jesteś gwiazdą, o której obecność na Facebooku dba cały sztab ludzi, mamy dla ciebie złe wieści: przesiadując na Facebooku, zwyczajnie marnujesz czas. Oglądanie zdjęć znajomych, dodawanie własnych (wcześniej precyzyjnie wyselekcjonowanych i poddanych obróbce, co również jest pracochłonne), przeglądanie profili innych Facebookowiczów, umieszczanie wpisów na tablicy, wklejanie linków... Sama musisz przyznać, że to niezbyt twórcze zajęcia. A czas przed monitorem mija nieubłaganie szybko. I tak leci godzina za godziną. Tylko pomyśl, na co mogłabyś poświęcić te zmarnowane minuty. Oto przykłady, które uświadomią ci, co mogłabyś zrobić w 1-2 godziny, które obecnie poświęcasz na Facebooka: ćwiczenia na siłowni, długi spacer, wkuwanie obcych słówek, czytanie książki, praca dodatkowa (płatna!), urządzenie domowego SPA dla duszy i ciała, uporządkowanie różnych spraw, spotkanie z dawno niewidzianą przyjaciółką... Wybór należy do ciebie. I jeszcze jedna przestroga: przez Facebooka rozpada się co piąte małżeństwo!

2. Sprawia, że stajesz się szpiegiem

Twój były facet nagle cię zostawił, co okupiłaś ogromnym stresem i złamanym sercem. Prawdopodobnie szybciej byś o nim zapomniała, gdyby nie fakt, że dzięki internetowi możesz obserwować jego życie bez ciebie. Wystarczy Facebook i już wiesz, jaki ma obecnie status (wolny? Auć!), co zaprząta mu głowę, w jaki sposób i w czyim towarzystwie spędza wolny czas. A jeśli ma już nową dziewczynę, jest spora szansa, że również o tym się przekonasz. W ten sposób można naprawdę zwariować. Facebook kusi nas do sprawdzania byłych partnerów, a także chłopaków, którzy wpadli nam w oko, byłych dziewczyn naszych obecnych facetów albo kobiet, które zajęły twoje miejsce... Wszystkie informacje są łatwo dostępne, darmowe i do tego podane jak na dłoni. Trzeba sporo silnej woli, żeby się temu oprzeć. Właśnie przez takie zagrania same sobie szkodzimy, wpadając w obsesję i nie pozwalając sobie żyć dalej. Gdyby nie Facebook, byłoby nam znacznie łatwiej wyleczyć złamane serce oraz uporać się z zazdrością wsteczną.

3. Przez niego tyjesz

Tak, tak, Facebook wcale nie przyczynia się do tego, że gubisz zbędne kilogramy. Dlaczego? Mała podpowiedź w punkcie pierwszym – czas zmarnowany przed monitorem mogłabyś poświęcić na ćwiczenia na siłowni, długi spacer, jogging, basen, aerobik czy prosty trening w domu. Zresztą, na cokolwiek, byleby nie było to bezproduktywne siedzenie przed komputerem. Poza tym na pewno sama wiesz, że gdy surfujesz po internecie, chętnie podgryzasz różne przekąski, popijasz napoje, często bardzo niezdrowe i kaloryczne. A jeśli mieszkasz sama, zamiast gotować, po prostu zamawiasz pizzę. Którą jesz, oglądając nowe zdjęcia koleżanki na Facebooku. Stajemy się przez to czymś w rodzaju Couch Potato, z tą różnicą, że zamiast telewizji obezwładnia nas Facebook. I nie jest żadną tajemnicą, że ślęczenie przed monitorem osłabia organizm, psuje wzrok oraz prowadzi do wielu groźnych wad i dysfunkcji, z których wiele daje znać o sobie dopiero po latach.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (213)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

...kkkg
(Ocena: 5)
2014-10-08 00:21:33

re: 5 najgorszych wad Facebooka

dziewczyna wybrala fb . przez to chlopaka stracila

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
edek
(Ocena: 5)
2014-02-13 19:24:37

re: 5 najgorszych wad Facebooka

zostawić facebooka jest trudniejsze jak zucanie papierosów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ktoś
(Ocena: 5)
2013-11-06 22:49:40

re: 5 najgorszych wad Facebooka

Ja mam facebooka i przyznam że sprawdzam go codziennie. Ale dłużej siedzę dopiero gdy mi się nudzi. Wtedy to sobie albo popisze z kimś z kim się nie miałem okazji widzieć, albo sobie pooglądam co znajomi wstawiają na tablice, dodałem też różne fanpage które wstawiają jakieś ciekawostki z których się troche fajnych rzeczy dowiedziałem, fajne zdięcia, aktualności, kawały, i inne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ktoś
(Ocena: 5)
2013-11-06 23:00:02

Choć kiedyś zrobiłem sobie śmietnik na tablicy bo dodawałem byle jakie fanpage które same głupoty dawały i ciężko było w ogule znaleźć to co znajomi wtawiają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Facebook
(Ocena: 5)
2013-02-07 17:53:44

dlaczego mnie obrażacie ? : * C

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-21 17:26:07

Facebook to śmietnisko pełne gówna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-10 16:08:06

Moim zdaniem posiadanie facebooka nie jestem niczym okropnym. Trzeba poprostu potrafić miarkować ilość godzin przesiadywania przed nim. Sama mam facebooka i wejdę na tydzień czasem częściej, ale nie siedzę przed nim nie wiadomo ile. Sport uprawiam regularnie 4 razy w tygodniu po 3 godziny , więc artykuł jest raczej przestrogą przed UZALEŻNIENIEM, co często wśród młodych ludzi się zdarza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-02 20:40:33

Ja mam fejsa i mi to dużo czasu nie zajmuję z godzinę. Chodzę do szkoły i mam w-f. Nie jestem od niego uzależniona , to prawda wchodzę codziennie, ale wchodzę codziennie na komputer , więc fejsbuk to taki dodatek. A jak ktoś jest uzależniony to już jego problem xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-01 01:30:50

yebac NK :) na fejsie jest sims social :D chwała za to!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-27 12:27:26

Artykuł 10/10 Brawo dla autora! Prawda, prawda w 100%. Polecam szczerze artykuł "uwięzieni w sieci" również na temat portali społecznościowych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-14 13:37:40

ja tam nie mam facebooka nie potrzebny mi wole nk jest po prostu dodupy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-24 22:13:09

a ja uważam że facebook jest boski a nk jest do huja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz