Zimowe nowości wydawnicze - świetne na prezent!

Sprawdź, co warto teraz czytać!
Zimowe nowości wydawnicze - świetne na prezent!
16.12.2012

Poradniki, wciągające autobiografie, poruszające kryminały - w ostatnich tygodniach do księgarni trafiło mnóstwo interesujących pozycji! Te lektury nie tylko umilą Ci długie, zimowe wieczory, ale także świetnie sprawdzą się w roli prezentów gwiazdkowych.

Oto książkowe nowości, które warto podarować swoim bliskim!

Wilczyce

„Wilczyce” Aneta Borowiec

Lekko napisana i misternie skonstruowana opowieść o dziewczynie, której życie nagle skręca w bok, w zaułek z którego tyle razy jej się udawało wygrzebać. Ale nie tym razem. To historia najtrudniejszej ucieczki w życiu, ucieczki przed samą sobą i nadziei pojawiającej się bez zapowiedzi. Z dystansem do świata fabuła, w której odnajdzie się każdy poszukujący swego miejsca.

Co jest wyjątkowego w powieści „Wilczyce”? Opowiada ona o tym, czego o kobietach nie wiedzą specjaliści od kryzysów. O kobiecej sile i międzypokoleniowych spotkaniach kobiet. O zaskakującej aktualności starych życiowych prawd. O magicznym miejscu jakim są tytułowe Wilczyce, gdzie bohaterka, po zdradzie narzeczonego, nabiera sił aby zrobić kolejny krok w swoim życiu.

Co ugotować

Co ugotować? Przepisy, jakich jeszcze nie było

Czy chciałbyś zaskoczyć rodzinę nową potrawą? Poznać nowe zastosowania dobrze znanych składników? Dowiedzieć się, jak je połączyć, by uzyskać zaskakujący smak? A może nie masz doświadczenia kulinarnego, a chcesz się nauczyć prostego i smacznego gotowania? W najnowszej kulinarnej propozycji wydawnictwa Reader’s Digest „Co ugotować? Przepisy, jakich jeszcze nie było” każdy amator gotowania znajdzie coś dla siebie.

Pierożki won ton w sosie słodko-kwaśnym, roladki z szynką szwarcwaldzką, ognista sałatka z kurczaka ze szpinakiem, meksykańska zupa z krewetek, bawarskie kanapki z klopsikami, burgery z indykiem po grecku, halibut w cieście filo, wegetariańskie linguine, tort migdałowy z polewą karmelową… W książce znajdziesz wiele smacznych i łatwych do przygotowania przystawek, dań głównych, różne rodzaje kanapek i pieczywa, a także ponad 160 przepisów na desery.

Wszystkie propozycje potraw łączy ciekawa kombinacja smaków i piękny wygląd. Autorzy publikacji często łączą składniki w sposób zaskakujący, pokazując tym samym, że tradycyjne dania można podać na stół w zupełnie nowej, odświeżonej wersji.

Bądź boska

Bądź boska” Monika Jurczyk

Tak książka to zaproszenie do nowoczesnego świata mody. Świata bez pawich piór, plisów, taft i falbanek. Bez malutkich torebeczek i grubych bransolet. Autorka proponuje za to casual w szlachetnym wydaniu. Oto garść przykładów (albo lista zakupów): kardigany z dekoltem w serek, przewiązane w talii trencze, taliowane koszule bez guzików, ołówkowe spódnice. Szykowne i na każdą okazję. Taka jest pokrótce filozofia autorki.

Książka zajmuje też ważne stanowisko w aspekcie społecznym i obala fałszywe stereotypy na temat wyglądu i ubierania się. Pierwsza polska personal shopperka udowadnia, że każdą niedoskonałość figury można skutecznie zamaskować. Albo przekuć w atut! Wystarczy zajrzeć do autorskiego systemu sylwetek i rozpoznać siebie w jednym z dziewięciu standardowych typów. To absolutna podstawa. Bez tej wiedzy nie uwolnimy się od frustrujących nas pytań i ciężaru kompleksów. Teraz trzeba poznać piramidę prawidłowego ubierania się. Innymi słowy – poznać właściwe proporcje ubrań w naszej szafie i na zakupach. Na koniec kilka sztuczek, odpowiednio dobrane i skomponowane kolory i już wyglądamy bosko!

Wciąż od nowa

„Wciąż od nowa” Diane Keaton

Książka jest autobiografią legendy kina, Diane Keaton. Aktorka zaczęła pisać po śmierci swojej matki, która od lat zmagała się z chorobą Alzheimera. Pamiętnik zainspirowany poruszającą relacją matki i córki – dwóch najbliższych sobie kobiet, jest też historią zwykłej dziewczyny, która stała się symbolem swojego pokolenia.

Diane Keaton opisuje własne zmagania z bulimią oraz związki ze znakomitymi ludźmi filmu, Woodym Allenem, Alem Pacino czy Warrenem Beattym. Wspomina także o późnym macierzyństwie - w wieku dojrzałym adoptowała dwójkę dzieci.

„Wciąż od nowa” to portret rodziny, opowieść o miłości i przyjaźni, a zwłaszcza hymn na cześć matki, Dorothy Hall, która w trakcie całego swego życia zapisała 85 pamiętników, w sumie ponad 1000 stron ilustrowanych zdjęciami, wycinkami prasowymi, kolażami. Diane przejrzała je i zacytowała, by nakreślić odważny portret niezwykłej kobiety, którą rozpierała twórcza energia, zawsze marzącej o pełniejszym i piękniejszym życiu. W ten sposób powstała książka przypominająca czytelnikom o tym, kim są i co jest w życiu najważniejsze.

Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera

Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera” Maryna Miklaszewska

Powieść z „kluczem”, której fabuła jest oparta na niezbyt odległych wydarzeniach z przeszłości Polski oraz jej teraźniejszości, gdzie fakty przeplatają się fikcją, a wątek kryminalny przeplata się z wątkiem miłosnym. To kłębowisko nierozwiązanych do końca zagadek i tajemniczych wydarzeń składających się na szczególne „political fiction”. Kim jest hipster i jaką tu odgrywa rolę? Według definicji to ktoś, kto wyprzedza modę, jest nieuchwytny, wymyka się próbom opisu.

Bohaterka powieści, Nina, podążając tropem marynarki od Armaniego, kupionej w sklepie vintage, jest przekonana, że spotkała kogoś takiego. Czy chodzi jednak tylko o ubiór? O modę w sensie stroju i sposobu bycia? A może jest to pojęcie szersze, zawierające w sobie oryginalność poglądów, odwagę płynięcia wbrew prądowi, fantazję i chęć zmieniania biegu wydarzeń?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie