Zaśpiewały piosenkę Dawida Podsiadło tak niesamowicie, że dzisiaj mówi o nich cała Polska!

27 Lutego 2018

Musicie zobaczyć to wykonanie!

Tulia cover

Nieznajomy” to jeden z najsłynniejszych utworów Dawida Podsiadło. Stał się on nawet inspiracją dla zespołu Tulia, czyli Patrycji Nowickiej, Dominiki Siepki, Joanny Sinkiewicz i Tulii Biczak, które nagrywają covery znanych hitów rockowych. Dziewczyny nadały mu folkowy charakter i wyszyło im świetnie. Do wykonania pięknych Polek odniósł się sam Dawid Podsiadło. „Wszyscy mi wysyłają wiadomości, linki, insta, Facebooki, YouTube, artykuły o tym piszą, no to też muszę w tej sprawie zabrać głos. Pięknie hipnotyzujący ten cover. Ogromny szacunek za video. Widać, że poświęcono temu mnóstwo pracy i pasji i to ogromnie doceniam. Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prosu piękne. Przyjemnie posłuchać takiego "Nieznajomego". Tulia, wysyłam dużo dobrej energii. Magia” – napisał na Facebooku.

Zespół Tulia jakiś czas temu wziął na warsztat także utwór zespołu Depeche Mode – „Enjoy the silence”. Cover tak bardzo spodobał się pierwotnym twórcom, że stał się znany na całym świecie. Depenche Mode udostępnił go na swoim oficjalnym profilu. Folkowa wersja została obejrzana ponad pół miliona razy. Pod nagraniem posypały się pozytywne komentarze, aby dziewczyny nie poprzestawaly na tym jednym wykonaniu.

Najwyraźniej wzięły sobie te słowa do serca. Szczecinianki założyły zespół Tulia, a już niedługo ma się ukazać ich debiutancka płyta. Znajdą się na niej covery piosenek takich wykonawców jak: Metallica, Coldplay, REM, Kate Bush czy Leonard Cohen.

 

#tulia

Post udostępniony przez Tulia Official (@tulia_official)

 

#tulia

Post udostępniony przez Tulia Official (@tulia_official)

 

#zespółtulia #tulia #folk #folkband #publicimage #folkgirl

Post udostępniony przez Tulia Official (@tulia_official)

Dziewczyny swoją przygodę z muzyką zaczęły bardzo wcześnie. Należały do zespołów ludowych pieśni i tańca. Niektóre z nich uczą się w szkołach muzycznych, a inne podtrzymują tradycję i śpiewają w ludowych zespołach.

A wy co myślicie o tym wykonaniu? Nam bardzo się podoba. Poza tym od razu nasuwa się skojarzenie z siostrami Godlewskimi – oczywiście na zasadzie kontrastu.

Zobacz także: Jak siostry Godlewskie wyglądały przed operacjami? Możesz się zdziwić

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-28 18:20:03

Wyrwało mnie butów. Słucham jej w kółko już od tygodnia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 16:40:25

fajnie, zupełnie inaczej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1