Wiosenne nowości książkowe, które warto przeczytać

12 Kwietnia 2015

Pomysł na wiosenne popołudnie? Randka z… dobrą powieścią. Wybraliśmy dla was najciekawsze nowości.

books

Jest światełko w tunelu. Po latach drastycznego spadku czytelnictwa wśród Polaków, coś zaczęło się zmieniać. Z analiz Biblioteki Narodowej wynika, że blisko 42 proc. badanych rodaków zadeklarowało przeczytanie chociaż jednej książki w ciągu roku. Jak podaje „Gazeta Prawna”, to o ponad 2,5 proc. więcej niż dwa lata temu. Urzędnicy resortu kultury i edukacji narodowej nazywają to „umiarkowanym optymizmem”. A żebyśmy sięgali po jeszcze więcej książek, warto trzymać rękę na pulsie i wśród nowości wydawniczych szukać prawdziwych perełek.

Oto wiosenne tytuły – te, które już są na rynku i te, które lada moment się ukażą – które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Przyjemnej lektury!

„Więcej niż możesz zjeść”, Dorota Masłowska

Podtytuł tej książki to „felietony parakulinarne”. Para, bo najzdolniejsza pisarka młodego pokolenia nie byłaby sobą, gdyby miała pisać wyłącznie o kotlecie schabowym. Jej teksty dotyczą w zasadzie wszystkiego, co ją otacza – wychodząc od kulinariów, Dorota Masłowska pisze o społeczeństwie, w którym dostrzega „bezładny, niechlujny, mechaniczny strumień pokarmu, zjawisko niepoliczalne, nieposiadające porządku i logiki, nieposiadające autora, a co więcej, nieposiadające adresata”. I choć czytelnicy, którzy od Doroty Masłowskiej oczekują kolejnej powieści, będą zawiedzeni – felietony z tej książeczki publikowane były w „Zwierciadle” – to ten tytuł z pewnością jest jednym z najciekawszych tej wiosny na polskim rynku.

„Barwy miłości”, Kathryn Taylor

Ktoś mógłby powiedzieć, że to kolejna książka z cyklu „greyopodobnych”. Faktycznie mamy tutaj młodą, nieśmiałą i niedoświadczoną bohaterkę oraz przystojnego, zarządzającego wielką firmą i pozbawionego skrupułów bohatera. Jego magnetyczny urok sprawia, że dziewczyna ufnie podąża za nim w świat zmysłowych rozkoszy, w którym obowiązują tylko trzy zasady: żadnych emocji, żadnych uczuć, żadnego zaangażowania. Powieść Kathryn Taylor zbiera jednak bardzo dobre recenzje. „Barwny, wciągający romans. Wszystko czego potrzebowałam – znalazłam. Uczucia, emocje, pożądanie. Erotyka na najwyższym poziomie. Polecam, dla relaksu” – pisze jedna z internautek. A inna dorzuca: „Rewelacyjna powieść! Faktycznie lepsza od Greya!”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Eleonora
(Ocena: 5)
2015-04-14 11:34:57

re: Wiosenne nowości książkowe, które warto przeczytać

Bardzo ciekawe propozycje. Ja czekam jeszcze z niecierpliwością na nową książkę "gościa" od motywacji", Andrew Matthewsa - "Jak działa życie".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-12 15:51:23

re: Wiosenne nowości książkowe, które warto przeczytać

Redakcjo, wielki plus za wybór nowości wydawniczych, które (w większości) nie są tzw. "babskimi czytadłami", tylko sensowną, nową polską literaturą :) A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, bo co jakiś czas publikować artykuły poświęcone jednemu ze współczesnych polskich pisarzy? Na pierwszy ogień mógłby pójść np. Michaśka Witkowski, bo przecież spora część czytelniczek może nie wiedzieć o jego dokonaniach na literackiej niwie i o źródle jego fenomenu ;) Rozumiem, że takie posty generowałyby mniejszą "klikalność", ale skoro w komentarzach do Waszych artykułów nierzadko można przeczytać o niezbyt wysokim poziomie tegoż serwisu, to może takie ryzyko się opłaci? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1