„Weronika postanawia umrzeć” – wydanie DVD z ebookiem!

24 Marca 2010

Wszystkim fankom Paulo Coelho, a także tym Papilotkom, które jeszcze nie znają jego twórczości polecamy ekranizację powieści: „Weronika postanawia umrzeć”. Nowe wydanie DVD, wzbogacone o powieść w formie e-booka już w sklepach!

Weronika postanawia umrzeć
> -->

Filmowych opowieści o poszukiwaniu sensu życia było już wiele. Modny schemat o wypalonej wewnętrznie osobie, zmieniającej swoje życie na lepsze pozostaje niezmieniony. Tak jest i w przypadku filmu „Weronika postanawia umrzeć”. Podniosła tematyka nie dziwi tym bardziej, że obraz angielskiej reżyserki Emily Young jest ekranizacją słynnej powieści, uwielbianego przez masy, Paulo Coelho. Czy film udźwignął ciężar dzieła pisarza? Warto się o tym przekonać! Tym bardziej, że wydawca płyty DVD już pomyślał o tym za nas!

Weronika wiedzie życie niezależnej kobiety sukcesu. Ma świetną pracę, pieniądze, powodzenie i urodę. Wszystko jest dokładnie tak, jak miało być… I właśnie w tym tkwi problem. Weronika wie, że jej dalsze życie będzie biegło według tych społecznych schematów, które czynią z ludzi niewolników własnego życia – nie tylko kariery, ale i relacji rodzinnych, kłopotów w nieistniejącym jeszcze związku i monotonii życia. Brak nadziei na wolność skłania dziewczynę do podjęcia odważnej decyzji – Weronika postanawia umrzeć.

Śmierć nie okaże się jednak karą za igranie z przeznaczeniem. Weronikę spotyka o wiele piękniejszy i za razem bardziej okrutny los – miłość i brak możliwości cieszenia się nią... Czy dziewczynie uda się oszukać czas?

Na szczególną pochwałę zasługują kreacje aktorskie, stworzone przez Sarę Michelle Gellar (w roli Weroniki) i Davida Thewlisa (w roli doktora Blake’a). Artystom udało się pokazać całe spektrum emocji, towarzyszących bohaterom w ich trudnej sytuacji życiowej. Wewnętrzne spory i nagłe zmiany postrzegania świata to gratka dla każdego, kto lubi od czasu do czasu zastanowić się nad ludzką naturą.

Odbiorcy, którym nie starczyło wrażliwości i wyobraźni do zrozumienia wewnętrznych przeżyć bohaterki powieści, na pewno nie zawiodą się filmem. Obraz Young stanowi, bowiem duże ułatwienie interpretacji utworu Coelho. Brawa należą się, wydawcom kinowego przeboju na DVD. Dołączony do filmu ebook „Weronika postanawia umrzeć” wraz z mini-biografią autora książki to idealny pakiet dla osób, które same chcą ocenić, czy adaptacja wniosła coś nowego do bestselleru Coelho.

Komu jeszcze warto polecić opowieść o Weronice? Krytycy twierdzą, że film, podobnie jak powieść, największą liczbę zwolenników zyska w kręgach fanów charakterystycznych dla Coelho górnolotnych sentencji. Bo czyż przesłanie filmu, mówiące o tym, że trzeba cieszyć się każdą chwilą, póki mamy na to czas, nie jest banałem? Jeśli tak… Dlaczego bezustannie o tym zapominamy?!

Dla Papilotek, które chciałyby zdobyć specjalne wydanie DVD filmu „Weronika postanawia umrzeć” z ebookiem, mamy konkurs! Do wygrania 3 egzemplarze tego wyjątkowego wydania… konkurs już wkrótce!

Uwaga! Tym razem, laureatki zostaną wyłonione według kolejności wysłania odpowiedzi na zadanie konkursowe. Szczegóły pojawią się na naszym portalu!

Alicja Milewska

Zobacz także:

„Była sobie dziewczyna…” – film o życiowym wyborze pewnej nastolatki…

Już 19 marca na ekrany kin wchodzi film „Była sobie dziewczyna”. Czy warto go zobaczyć? Przeczytaj recenzję Papilota!

Uwolnij swoje książki!

Słyszałaś już o uwalnianiu książek? Może znalazłaś jedną z nich lub jesteś  po prostu bookcrosserką?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (28)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-24 23:10:14

Jeżeli chodzi o film, to na pochwałę zasługuje muzyka :) Film ogólnie na dostateczny z plusem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-26 18:28:10

ksiazka jest bardzo ciekawa,wciągająca a film zupełnie do niej nieadekwatny ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-26 17:45:16

ksiazka super :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-25 18:50:17

film beznadzieja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-25 18:47:56

beznadzieja film ksiazka ok

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-25 18:46:39

ksiązka możembyć ale film szkoda oglądac po 15 minutach wyłaczyłam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-25 18:44:09

Książka fajna a film beznadziejny ,szkoda oglądać po 15 minutach odechciało mi się ogladać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-24 23:55:59

ksiazka swietna, ale najgorszy film swiata!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-24 21:19:53

książka jest świetna, film średni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-24 21:12:09

Książki nie czytałam ale jako że fanką Coelho nie jestem (i jego utwory ciężko mi uznawać za dzieła) pewnie by mnie nie zachwyciła. A po obejrzeniu tego filmu juz nawet nie mam zamiaru po nią sięgać. Dziwny był ten film. Jakiś taki ciężki w odbiorze. Jedynie motyw tego sposobu "leczenia" praktykowany na bohaterce wydał mi się dość ciekawy. Nie wiem czy z punktu moralnego można go uznać za dobry ale wydaje mi się że mógłby być skuteczny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-25 15:18:57

Bo żeby zrozumieć jego powieści trzeba się namęczyć, to Ci powiem. Jego książki moim zdaniem są najlepsze, ponieważ pokazuje problemy i tajemnice, których człowiek nie zdoła zauważyć ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz