Uwaga, warszawianki! Startuje festiwal „Kobieta na granicy”!

21 Maja 2010

Festiwal ma sprowokować młodych do dyskusji na temat problemów społecznych dotykających kobiet, a co za tym idzie, mających wpływ na całe społeczeństwo.

Uwaga, warszawianki! Startuje festiwal „Kobieta na granicy”!
>

Dokąd zmierza współczesna kobieta? Czy jest ona na granicy?  Czy słowo „granica” dotyczy tylko filmowych bohaterek, czy może odnosi się też do każdego z nas? Na te pytania będziemy chcieli odpowiedzieć wraz z bohaterkami filmów  „Malena”„Głową w mur”,  „Kierowca dla Wiery”, „Mała Moskwa” i „Rewers” podczas I Festiwalu Filmowego „Kobieta na granicy”. 

Wydarzenie jest nowatorskim pomysłem studentów dwóch największych uczelni w Polsce –  Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Festiwal ma sprowokować młodych do dyskusji na temat problemów społecznych dotykających kobiet, a co za tym idzie, mających wpływ na całe społeczeństwo. Jest to tematyka jak najbardziej aktualna w świetle dokonujących się przemian społecznych i kulturowych w Polsce, czego dowodzi chociażby dyskusja na temat parytetów

Festiwal będzie trwał dwa dni i zacznie się już dziś w auli Starej Biblioteki Uniwersyteckiej na Kampusie Głównym UW. Po krótkim wykładzie wprowadzającym zostaną zaprezentowane filmy „Malena”, „Mała Moskwa” i „Kierowca dla Wiery”.

Drugiego dnia festiwalu spotkamy się na otwartej przestrzeni Nowego Światu 67-69, gdzie wystawiona zostanie sztuka poświęcona poezji Anny Świerczyńskiej, odbędzie się pokaz tańca oraz debata z udziałem wybitnych osobistości świata nauki i sztuki. Wtedy też zostaną wyświetlone filmy „Głową w mur” i „Rewers”. Po projekcji filmów przewidziana jest impreza studencka w klubie Remont. 

Festiwal filmowy  „Kobieta na granicy” jest wydarzeniem bardzo ważnym w tegorocznym kalendarzu Uniwersytetu i Politechniki. Jest to pierwsza tak duża impreza kulturalna na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, a także jedno z nielicznych tego typu przedsięwzięć na całym Uniwersytecie. Z pomocą sztuki porusza ważne zagadnienia społeczne i nakłania do zastanowienia się nad nimi oraz podejmuje próbę udzielenia odpowiedzi na rodzące się pytania. 

Serdecznie zapraszamy!

WWW.kobietanagranicy.pl

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-21 14:16:34

Kobieta w xxi wiku dąży tylko do pieniędzy, seksu itp, jeżeli jest inna nie doży do takich " supr" piorytetów uważana jest za gorszą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1