Ultrakobiece powieści na ostatnie dni lata

22 Sierpnia 2010

Szczypta mody, odrobina uczuć i dużo humoru – tak wygląda nasz przepis na udany wieczór z książką!

Ultrakobiece powieści na ostatnie dni lata

Dorothy Parker, Gra

 Wybór najlepszych opowiadań nowojorskiej pisarki słynącej z ciętego, sardonicznego dowcipu. Teksty te, napisane w pierwszej połowie XX wieku, „dojrzały” i przestały szokować, nie tracąc jednak na świeżości i polocie. Parker z olbrzymią, często bezlitosną przenikliwością portretuje kobiety - inteligentne i głupie, niezależne emancypantki i „bluszcze” oplatające mężów, zawistnice i obiekty zawiści. W trafnych scenach rodzajowych rozgrywających się w artystycznych kręgach Nowego Jorku ukazuje bez pardonu, że relacje między ludźmi opierają się na zasadach gry - wygrywa ten, kto najskuteczniej ukryje przed innymi zżerającą go rozpacz, pustkę, samotność i lęk. Z uśmiechem i żartem na uszminkowanych ustach.

Candance Bushnell, Dzienniki Carrie

Carrie Bradshaw, najsłynniejsza dziewczyna w Nowym Jorku. Jej styl i słabość do najdziwniejszych butów vintage zawsze wzbudzały kontrowersje. Jej poczucie humoru i cięty dowcip wyróżniały ją z tłumu.  Zanim została słynną autorką felietonów, pisała dzienniki. Bo od zawsze miała błyskotliwe przemyślenia na temat kobiet, mężczyzn i związków. Z naciskiem na związki, ponieważ w ostatniej klasie liceum Carrie poznała pierwszą miłość swojego życia, Sebastiana Kydda. I cały jej świat wywrócił się do góry nogami. Niewierny chłopak, problemy z przyjaciółmi, szalona siostra i pierwsze wywrotowe teksty - stąd wzięła się Carrie, którą wszyscy znamy.

Alexandra Potter, Ostrożnie z marzeniami 

A gdyby tak marzenia mogły się spełniać? I to nie wybrane, ale wszystkie - te duże i te maleńkie? Te o bogactwie, urodzie, przystojnym nieznajomym, który pokocha na wieki, i te o wolnym miejscu w metrze, gdy po ciężkim dniu wracasz do domu i torturują cię własne szpilki. Za tym właśnie tęskni rudowłosa Heather, londyńska fotografka. Nie dość, że jako trzydziestolatka jedyne śluby jakie zna to te, które uwiecznia na kliszy, to jeszcze zabójczo przystojny sąsiad nie zwraca na nią uwagi, a na wolne miejsce parkingowe zawsze trafia kto inny. I nagle, z dnia na dzień, życie Heather zmienia się całkowicie za sprawą pewnej zielonookiej cyganki i... niewielkiej gałązki wrzosu. Tylko co wtedy, gdy ten wymarzony nie okazuje się być tym jedynym?

Emma McLaughlin, Nicola Kraus, Dedykacja 

Minęło kilkanaście lat od dnia, w którym Jake Sharpe zniknął z życia Kate. Bez słowa komentarza. Wkrótce jego nazwisko zaczęło pojawiać się w rubrykach kolorowej prasy, jego piosenki zdobywały czołowe miejsca na listach przebojów, a twarz świeciła z plakatów rozwieszanych w mieście i sypialniach nastolatek. Równie popularne były teksty Jake'a otwarcie opowiadające o pikantnych szczegółach, które Kate wolałaby wymazać z pamięci. Któregoś dnia media zapowiadają przyjazd gwiazdora do rodzinnego Vermont. Kate nie może zaprzepaścić szansy na zemstę - kreśli jej plan, wskakuje w pierwszy samolot i... z zaskoczeniem uzmysławia sobie, że stara miłość to coś więcej niż tylko sezonowy hit.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-25 18:20:27

ostrożnie z marzeniami - mega !! ale szkoda, że autor przepisał jakies zwykłe streszczenia z tyłu książek. Jakby nie mogl miec wlasnej opinii ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-23 08:02:34

"Ostrożnie z marzeniami" - cienkie, nie polecam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-22 19:05:03

Czytałam tylko Kolekcje... średnia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-22 15:34:21

ostrożnie z marzeniami -zajebista książka jaka czytałam, najlepsza :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-23 00:59:29

Skoro tak bardzo polecacie tą książkę to chyba się skuszę - mimo, że nie przepadam za tego typu lekturami :-).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-22 14:44:54

Ostrożnie z marzeniami-polecam ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz