Styczniowe nowości wydawnicze, których nie można przegapić

11 Stycznia 2015

Czytajcie książki! Dla tych, którzy mają do tego słabość, i dla tych, którym z czytaniem nie po drodze, mamy garść styczniowych propozycji, do których warto zajrzeć.

napój miłosny

Dobra wiadomość jest taka, że po latach posuchy, jeśli chodzi o czytelnictwo, coś drgnęło i statystyki poszybowały w górę. Czytamy coraz więcej, lubimy zarówno książki papierowe, jak i e-booki. To świetnie, bo bez książek nasz świat byłby dużo uboższy. Przyjrzeliśmy się styczniowym nowościom. Oto tytuły, którymi warto się zainteresować.

„Wyspa łza”, Joanna Bator

Jedna z najlepszych polskich pisarek, nagrodzona Nike za powieść „Ciemno, prawie noc”, powraca z nową książką. Joanna Bator wyszła od słów, które od dawna ją prześladowały: „Znikła bez śladu”. Pisarka ruszyła śladem Sandry Valentiny, która w 1989 roku znikła bez śladu i do dziś nie odnaleziono jej ciała. Tam, gdzie kończy się jej trop, zaczyna się mroczna opowieść o miłości, samotności i pisaniu. O podróży na Sri Lankę, wyspie w kształcie łzy, bramie do świata Joanny Bator i jej bliźniaczki. W książce znalazły się również fotografie Adama Golca, które ilustrują tę mroczną podróż. Data premiery: 14 stycznia.

„Napój miłosny”, Eric-Emmanuel Schmitt

Czy mamy swobodę w wyborze tego, kogo kochamy? Czy to my wybieramy? Czy zostajemy wybrani? Oto pytania, jakie stawia ta książka. Adam, psycholog, twierdzi, że posiadł tajemnicę „napoju miłosnego”. Uważa, że potrafi sprawić, że każda kobieta legnie u jego stóp. Luiza nie wierzy, że miłość można tak po prostu wywołać. Pragnie pojąć istotę uczucia. Czy jest skutkiem jakiegoś chemicznego procesu? Czy może duchowym cudem? Postanawiają założyć się, kto ma rację i wystawić teorię Adama na próbę. Pewny siebie mężczyzna podejmuje się uwieść koleżankę Luizy. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a dwuznaczna gra, jaka wywiązuje się pomiędzy bohaterami, prowadzi do zaskakującego zakończenia. Data premiery: 19 stycznia.

„Najgorszy człowiek na świecie”, Małgorzata Halber

Debiut powieściowy znanej dziennikarki. Główna bohaterka Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, ale przede wszystkim umysł. Data premiery: 28 stycznia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ciekawe i intetesujace
(Ocena: 5)
2015-01-11 14:36:14

re: Styczniowe nowości wydawnicze, których nie można przegapić

Na reszcie artykuł który można przeczytać do końca, dziękuje i proszę więcej takich

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-11 13:04:10

re: Styczniowe nowości wydawnicze, których nie można przegapić

super! Powinniscie czesciej dawac takie cykle z ksiazkami :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1