Seria Błękitnokrwiści: Kolejny tom już w sprzedaży!

24 Października 2010

Pięciotomowa seria Melissy de la Cruz "Błękitnokrwiści" to świetna odpowiedź na kultową już sagę „Zmierzch".

Seria Błękitnokrwiści: Kolejny tom już w sprzedaży!

Melissa de la Cruz napisała powieść, która składa się z 5 tomów. Pierwszy z nich nosi taki sam tytuł jak cała seria – „Błękitnokrwiści”:

Pośród najbardziej elitarnych rodzin Nowego Jorku ukrywa się grupa tych, których przodkowie przybyli na amerykańską ziemię wraz z pierwszymi osadnikami na pokładzie statku Mayflower. Utrzymujący swoje istnienie w tajemnicy są bogaci, mają ogromne wpływy i… nie są ludźmi. To Błękitnokrwiści, starożytna rodzina wampirów.Schuyler Van Alen nie sądziła, że jest kimś więcej niż tylko normalną nastolatką. Bardziej normalną niż jej koleżanki. W doborowym towarzystwie dziewcząt z elitarnej prywatnej szkoły, Schuyler wyglądała jak brzydkie kaczątko, ale nie przeszkadzało jej to… Do dnia, w którym skończyła piętnaście lat. Żyły na przedramionach dziewczyny nabrzmiały, tworząc przerażającą mozaikę błękitów i fioletu. Pojawił się głód – potworne łaknienie, którego nie mógł zaspokoić ludzki posiłek. Schuyler zaczęła się zmieniać – w kogo? Wszystko splata się w czasie z tragiczną śmiercią jednej z uczennic Duchesne. Czy tragedia ma coś wspólnego z Schuyler? I dlaczego Jack Force, najprzystojniejszy i najbardziej pożądany chłopak w szkole nagle zaczął zwracać uwagę na ignorowaną dotąd koleżankę? Schuyler chce poznać sekret Błękitnokrwistych, ale prawda może ją wiele kosztować. Świat wampirów rządzi się własnymi prawami, a ten, kto ich nie przestrzega – ginie.

Następnie ukazała się książka pod tytułem: „Maskarada”:

Wenecja. Miasto masek i złudzeń – miejsce historycznie związane z wampirami. To tutaj przyjeżdża Schuyler, by odszukać swego dziadka, Lawrence’a. Dziewczyna wierzy, że właśnie on będzie w stanie udzielić jej wyjaśnień na temat srebrnokrwistych, dzieci Lucyfera, mitycznych istot, które polują na młode wampiry. Ale miasto jest pełne ludzi, a Lawrence wcale nie chce być odnaleziony…

W tym samym czasie na Manhattanie trwają przygotowania do legendarnego balu. Mimi Force, szkolna Angelina Jolie, niekwestionowana królowa Duchesne, ma w związku z uroczystością własne plany. Chce zorganizować prywatną imprezę, niezwykłe przyjęcie tylko dla wtajemniczonych – błękitnokrwistych. Zależy jej na tym tym bardziej, że w szkole pojawił się nowy uczeń – przystojny Kingsley Martin, facet, który nic sobie nie robi z zakazów starszyzny. Jednak nie chodzi tylko o niego. Brat Mimi, Jack, oddala się od siostry mimo starszych niż świat więzów przeznaczenia. Wszystkiemu winna jest Schuyler. Mimi zrobi wszystko, by zdyskredytować rywalkę!

Gdy ludzie wampiry się w podziemiach, do których nie dociera światło, trudno ocenić, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza mężczyźni, odziani w jednakowe smokingi, z twarzami zasłoniętymi przez podobne do siebie maski, mogą udawać, grać, kłamać…Drugi tom znakomitej serii Melissy de la Cruz, kontynuacja „Błękitnokrwistych”. Kryminalna intryga połączona z niezwykłą mitologią i galeria zapadających w pamięć bohaterów. A wszystko to na tle kipiącego życiem Manhattanu, w dusznej atmosferze bezpardonowej walki o władzę wśród najbardziej rozrywanych celebrytów.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 15:21:21

"zmierzch" nie wiem jak ktoś mógł to porównać fakt ze tez o wampirach lecz zupełnie inna fabuła zgadzam się przeczytaj a potem dopiero mow swoja opinie na dany temat jak nawet nie wiesz o czym się wypowiadasz !!! książka świetna powinno być więcej tak rewelacyjnych książek jak ta

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-13 23:09:09

Błękitnokrwiści to jak dla mnie super seria książek naprawdę polecam !!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-15 22:05:13

Przeczytałam wiele opinii (niestety większość negattywnych) o tych książkach. Mam w domu wszystkie, które wyszły do tej pory po polsku i bardzo mi się podobają. To była pierwsza historia, w którą się tak wciągnęłam. Pozdrowienia dla wszystkich fanów pary Schyuler i Jack :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-31 12:16:36

"Błekitnokrwiści" są super! póki co przeczytałam 1 i 2 tom, muszę kupić resztę. :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-25 10:47:47

mam już całąserię:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-25 10:44:01

super książki, bardzo lubię cała serię

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-24 18:49:37

chce to mieć!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-24 15:47:00

W końcu! Opóźnienie mieli niezłe, bo wtępnie miało wyjść w czerwcu tego roku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-24 15:36:40

Klucze do repozytorium to NIE część sagi... to dodatek do niej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-24 15:55:00

właśnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-24 14:29:07

boska seria na razie mam w domu 3 czesc i czytam ;) . moim zdanimel pesze od zmierzchu bo głownym watkiem nie jest tylko milosc . ksiazka bardzo trzymajaca w napieciu .idealna!.;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz