Rozgrzewające serce książki o miłości na długie, zimowe wieczory

05 Grudnia 2010

Powieści o miłości - nie tylko tej łączącej kobietę i mężczyznę.

Rozgrzewające serce książki o miłości na długie, zimowe wieczory

Danielle Steel, Obietnica

Mike należy do tych nielicznych młodych ludzi, którzy kończąc studia dokładnie wiedzą, jak potoczy się ich życie. Jako jedyny potomek rodziny, ma ściśle zaplanowaną przyszłość Jedynym elementem nie pasującym do tych planów, a konkretnie planów matki Mike'a jest Hillary - dziewczyna, którą Mike kocha i chce poślubić. Czy chore ambicje matki mogą popsuć prawdziwą miłość?

Nicholas Sparks,  Pamiętnik

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat.

Eric Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża

Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar nie wierzył, że to możliwe, aż do spotkania z tajemniczą pania Różą, która ma za sobą karierę zapaśniczki i umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji... PiĘkna, mądra i niepozbawiona humoru opowieść o tym, jak pokonać strach, odnaleźć wiarę i nie poddać w obliczu nieszczęścia.

Paulo Coelho, Piąta Góra

Młody mężczyzna o imieniu Eliasz prowadzi sobie spokojne życie w Izraelu, zajmując się stolarką. Pewnego dnia zjawia się przed nim Anioł i nakazuje, aby Eliasz przekazał wiadomość królowi Achabowi: "deszcz nie spadnie dopóty, dopóki nie skończy się w Izrealu kult Baala i innych pogańskich bogów". Wkrótce Eliasz musi uciekać z Izraela, gdyż nowa królowa, żona króla Achaba - Jezabel, wydaje rozkaz zabicia wszystkich proroków. Eliasz jest jednak przeprowadzany przez Boga i mimo straszliwego niebezpieczeństwa, udaje mu się wychodzić cało ze wszelkich tarapatów. Nawet wtedy, gdy łucznik mający go na celowniku strzela w człowieka znajdującego się obok Eliasza. Żołnierz ów pozwala odejść Eliaszowi, gdyż będąc najlepszym strzelcem, nie chybił celu przez kilkanaście lat nawet o milimetr, a tutaj jego ręka była prowadzona przez kogoś Wyższego. Tak samo Eliasz przebywając na pustyni, żyje dzięki czarnemu krukowi, który nie wiedzieć skąd przynosi pożywienie prorokowi. W końcu Eliasz dostaje polecenie, aby udać się do fenickiego miasta - Akbaru. Tam zostaje przyjęty dość niechętnie przez mieszkańców, jego pozycja w mieście zmienia się wraz z biegiem wydarzeń - raz jest traktowany obojętnie, innym razem wspaniale, czasem wręcz wrogo. Poznaje tu smak miłości, wojny, nieszczęścia. Wchodzi w konflikt z Bogiem, z którego wychodzi bogatszy wewnętrznie. Poznaje samego siebie. Od momentu przyjścia proroka do Akbaru (lub jak kto woli Sarepty), rozpoczyna się właściwa część powieści.

Nicholas Evans,  Zaklinacz koni

W spokojny, śnieżny poranek dziewczynka i jej koń dostają się pod koła czterdziestotonowej ciężarówki. Zarówno Grace, jak i Pielgrzym uchodzą z życiem, jednak wypadek ma destrukcyjny wpływ na ich losy, a także na losy osób z nimi związanych. Matka Grace, Annie, nie zgadza się na uśpienie straszliwie poranionego konia, czując, że wówczas w Grace również coś umrze. Przejeżdża pół Ameryki w poszukiwaniu zaklinacza - człowieka, który potrafi oddziaływać na psychikę koni. "Zaklinacz koni" to powieść, która stała się sławna jeszcze przed publikacją - wspaniała love story, epicka i tragiczna historia miłosna, napisana przez mężczyznę, który chciał zrozumieć, co czuje kobieta. Jej niezwykłość tkwi jednak w postaci głównego bohatera, tytułowego "zaklinacza".Prawa do ekranizacji tej książki zostały sprzedane Hollywood Pictures i Robertowi Retfordowi za rekordową sumę trzech milionów dolarów, a prawa do tłumaczenia osiemnastu krajom na całym świecie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (47)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Gabi
(Ocena: 5)
2017-02-02 21:03:01

Dość interesująca lekturka, ja również polecę swoją :) Myślę, ze książki Marty w. Staniszewskiej będą doskonałym prezentem dla zaczytanych w romansach z dreszczykiem kobietach. Marta W. Staniszewska zadebiutowała w 2014 roku romansem erotycznym pod tytułem „Nigdy cię nie zapomniałam”. Powieść została gorąco przyjęta przez czytelniczki. Pracę nad drugą częścią udało się zakończyć w kilka kolejnych miesięcy i dziś możemy cieszyć czytelniczą pasję kontynuacją historii namiętnych kochanków. Jak informuje autorka, prace nad trzecią książką przedstawiającą pikantne losy całkiem nowych bohaterów, właśnie zmierzają ku szczęśliwemu finałowi. Niedawno ukazała się równie gorąca powieść "I obiecuję ci miłość"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
grażyna
(Ocena: 5)
2016-12-01 13:50:43

na ksiegarnia-internetowa.pl można znaleźć wiele cieakwych propozycji, mi samej udało się ostatnio upolować fajny pakiet 3 książek w promocyjnej cenie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
city
(Ocena: 5)
2015-01-04 14:11:46

re: Rozgrzewające serce książki o miłości na długie, zimowe wieczory

ja polecam książkę Evansa "list" mnie zachwyciła, bardzo ciekawa opowieść o tym, jak miłość jest wystawiona na próbę. Moim zdaniem warto przeczytać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-16 16:26:49

Pamietnik jest znakomity i bardzo wciąga.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-28 16:08:30

Polecam "Zamówienie z Francji" jako lekkie przyjemne czytadło ( ale nie romans ) i "Uciec przed cieniem" - trudną, ale bardzą ciekawą powieść o kobiecie z trudnymi przezyciami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-08 12:59:42

a ja polecam książkę pt: "woda dla słoni"....piekna opowiesc o miłości, zyciowych wyborach,poswieceniu, przyjazni zwierzat i ludzi, wszystkiemu dodaje pikanterii to,iż prawie cała historia rozgrywa sie w cyrku:) polecam dla Kobiet,ktore nie lubia typowych romansideł...gdzie zakończenie jest przewidziane,i tylko jedno!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-07 20:10:12

Polecam "Po prostu razem" piękna historia... tak jak "Pamiętnik"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-06 19:25:02

harlan coben!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-06 14:10:14

Słyszałam , że Zaklinacz koni jest bardzo fajną książką , nawet ją wypożyczyłam , jednak opis mnie nie zaciekawił i skończyło się na oddaniu bez przeczytania . Jednak książki Coelho'a , Sparksa ,Schmitta - tak , tak , TAK !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-09 08:52:43

Zaklinacz koni jest świetną książką, a jeśli lubisz konie to jest podwójnie świetna. To, co jest opisie to jest sam początek książki. Jeżeli nie jesteś przekonana polecam film, a przy czytaniu i tak będziesz się dobrze bawić, bo jest między nimi trochę różnic.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-06 12:33:55

"Oskar i Pani Róża: piękna ksiązka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz