Redakcja poleca: Książka HOTEL BANKRUT Magdaleny Żelazowskiej

17 Kwietnia 2016

Czas nie leczy ran. Czas nalicza odsetki.

hotel bankrut

27 kwietnia 2016 r. nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska ukaże się Hotel Bankrut” Magdaleny Żelazowskiej. Po głośnym debiucie – powieści o pokoleniu słoików pt. „Zachłanni” – autorka powraca z poruszającą i pełną gorzkiego humoru historią o ludziach dotkniętych przez kryzys ekonomiczny.

Czy możesz coś zyskać, kiedy wszystko stracisz?

Spowolnienie, zapaść, recesja. Kryzys od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ten ekonomiczny często przeradza się w osobisty. Każdy przeżywa go na swój sposób.

Bezrobotna menedżerka z kredytem we franku, absolwentka na śmieciowej umowie, emerytka ledwie wiążąca koniec z końcem i drobny przedsiębiorca, który zbankrutował. Co ich łączy? Dzielone z oszczędności mieszkanie. Uprzykrzający im życie bezwzględny pracownik banku. A także o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać.

Czy tracąc wszystko można coś zyskać? Jedno jest pewne: każdy kryzys prędzej czy później prowadzi do przełomu.

Autorka społecznie zaangażowana

Magdalena Żelazowska, rocznik 1984. Dziennikarka, pisarka, blogerka. Felietonistka i autorka artykułów m.in. dla miesięcznika "Poznaj Świat". Prowadzi blog podróżniczy www.zgubsietam.pl. W swoich powieściach porusza ważne kwestie społeczne. Jest autorką głośnej powieści "Zachłanni", opowiadającej o pokoleniu tzw. "słoików". „Hotel Bankrut” opisuje problemy osób dotkniętych przez kryzys ekonomiczny.

Recenzje poprzedniej powieści autorki:

Czytam z wypiekami na twarzy.

Agnieszka Graff, dziennikarka, publicystka, pisarka

Powieść Magdaleny Żelazowskiej „Zachłanni” to atak na najpotężniejsze warszawskie tabu (...). Kupiłem melancholię „Zachłannych”…

Wojciech Orliński, Duży Format/Gazeta Wyborcza

Ta powieść, w której najciekawsze są społeczne obserwacje, a nie sama warstwa fabularna, jest katalogiem materialistycznych marzeń, które mają przyjezdni, „słoiki”.

Justyna Sobolewska, Polityka

Coś nie pozwalało mi książki odłożyć. Może to niezwykle inteligentny, a jednocześnie bardzo ludzki język, którym została napisana. Dialogi są tak naturalne, że czasem miałam niepokojące wrażenie, że wielokrotnie sama wypowiadałam dokładnie te same kwestie, ja i wszyscy ludzie, których znam. Zmysł obserwacji autorka ma niezwykły.

Aleksandra Kostrzewa, Onet.pl

Autorka sarkastycznie rozprawia się nie tylko z mitem prostej drogi do sukcesu w wielkim mieście, lecz także z wyobrażeniami młodych ludzi, którzy czasem zbyt wiele wymagają nie tyle od świata, co od siebie. Robi to z dużą literacką swobodą, sprawnie manewrując pomiędzy ostrym humorem a stonowaną refleksją.

Katarzyna Szczepaniak, Xięgarnia.pl

Książka traktuje o słoikach z Warszawy. Ujęcie tematu raz, że dość nieklasyczne, bo przede wszystkim bez wchodzenia w koleiny schematów i bez wartościowania, dwa, zajmujące historie są bardzo zgrabnie napisane. Bez zbytniej słodyczy, momentami gorzko, smutno, bezpośrednio i prosto w sedno.

Anna Pietraszko, Gazeta.pl

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anka
(Ocena: 5)
2016-04-30 10:38:35

re: Redakcja poleca: Książka HOTEL BANKRUT Magdaleny Żelazowskiej

Też może się skuszę na wydanie swojej własnej powieści, już nabrała mocy w szufladzie a teraz każdy może wydać książkę z rozpisani.pl , self publishing jest teraz na topie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1