Recenzja książki: „Jak usypiać?”

15 Lutego 2009

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o usypianiu dziecka - od noworodka po przedszkolaka.

Recenzja książki: „Jak usypiać?”

Problem usypiania dzieci spędza sen z powiek zarówno początkującym, jak i doświadczonym mamom. Zaczyna się od kolek, poprzez ząbkowanie, kończąc na zbyt dużej wrażliwości mam, które usypiają swoje pociechy w ramionach, co, niestety, powoduje w późniejszym rozwoju malucha duże komplikacje ze spokojnym snem. Sen twojego dziecka związany jest nierozerwalnie z jego dobrym zdrowiem. Dlatego tak dużą uwagę powinnyśmy przykładać do problemów z nim związanych. To właśnie w trakcie snu nasze maleństwo rośnie.

Gina Ford to odpowiednik naszej polskiej superniani, obecna jest w mediach i w prasie. Sprawdzone metody Giny, podane w książce, pomogą zrozumieć każdej mamie zdrowy rytm snu swojej pociechy. Autorka opisuje najczęstsze problemy związane ze snem oraz podpowiada, jak sobie z nimi poradzić i jak ich unikać. Jej pomysły są rewelacyjne! Książka podzielona jest wiekowo - od noworodka do dziecka w wieku przedszkolnym. Bardzo starannie i w przystępny sposób opisuje problemy oraz błędy mam.

"Jak usypiać" odpowiada na nurtujące nas pytania:

  • Co robić, gdy dziecko boi się ciemności i koszmarów nocnych?
  • Jak powinno się karmić niemowlę, aby nie budziło się w nocy z uczuciem głodu lub kolką?
  • Dlaczego niektóre przyzwyczajenia z karmieniem i zasypianiem w ciągu dnia źle wpływają na sen nocą?
  • Co zrobić, aby uniknąć wieczornych awantur w łóżeczku?
  • Jak sobie radzić z wczesnym, porannym budzeniem się dziecka?

Metody Giny są innowacyjne w kwestii podejścia do wychowania i pielęgnacji maluchów. Wiele sławnych postaci składało jej publiczne wyrazy wdzięczności, ponieważ, czytając jej książki, poradziło sobie ze swoimi pociechami. „The Daily Telegraph” pisze: „"Dzieciaki Giny", jak się już o nich mówi, są wypoczęte i nie mają problemów ze snem!"

Książki takiej autorki nie można przegapić.

Gina Ford: "Jak usypiać? Wszystko o zdrowym śnie niemowląt i maluszków". Wydawnictwo ESPRIT, 24,84 zł.

Kamila Hoffmann

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-17 00:10:00

Nasza corcia nigdy nie miala problemow ze spaniem. Jak byla bardzo malutka to jej tak na prwde bylo wszystko jedno- gdzie i kiedy, byle spac:)) wazna jednak jest systematycznosc i powielanie co dzien tych samych schematow jak nadchodzi pora snu- nigdy sytuacjii stresowej czy hucznej zabawy 5 minut przed snem- dziala od 3 lat i o godz. 20:30 juz spi- calutki wieczor dla rodzicow:)) POWODZENIA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-15 19:01:00

ale napisali... Zamiast podać jakieś porady to karzą książkę czytać ;/ Nie każda mama ma czas przy dziecku na czytanie ksiązek. A wy ostatnio w swoich artykułach nie podajecie żadnych konkretów ani nic przydatnego, co może zaciekawić tylko jakieś pierdoły.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-15 15:19:00

[quote="maluttka090"]kiedyś nie było superniani i dzieciaki też spały xD ale książka może być ciekawa ;][/quote] fakt

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-15 15:18:00

[quote="maluttka090"]kiedyś nie było superniani i dzieciaki też spały xD ale książka może być ciekawa ;][/quote] fakt

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-15 10:22:00

kiedyś nie było superniani i dzieciaki też spały xD ale książka może być ciekawa ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-15 08:31:00

pierwszaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1