Trwa ramadan - najważniejsze święto muzułmanów. Co to oznacza dla nas?

11 Czerwca 2017

Świat islamu coraz bardziej przenika świat chrześcijaństwa.

ramadan

Wraz z napływem arabskiej ludności, coraz więcej Europejczyków pragnie poznać tradycję oraz zasady islamu. Niektórzy z ciekawości, a inni z obawy lub chęci poszanowania wiary muzułmanów. Szczególne znaczenie ma dla nich ramadan. To święto występuje w dziewiątym miesiącu muzułmańskiego kalendarza. Według wierzeń w owym czasie prorokowi Mahometowi objawił się archanioł Gabriel, który przekazał mu prawdy wiary zapisane potem w Koranie.

W tym roku ramadan trwa już ok. dwa tygodnie i potrwa jeszcze drugie tyle. Dla wyznawców islamu oznacza on przede wszystkim intensywny post oraz modlitwę. Muzułmanin, który ukończył 10 rok życia, od świtu do zmierzchu nie może spożywać żadnych pokarmów ani pić. Obowiązki przykładnego muzułmanina są tak restrykcyjne, że nawet zwilżanie gardła cieczą jest zabronione. Do innych czynów zakazanych należy: uprawianie seksu, używanie kosmetyków oraz palenie. Nieważne, jak wysoka jest temperatura. Każdej doby muzułmanie spożywają dwa posiłki: pierwszy przed świtem – poprzedza on poranną modlitwę, a drugi dopiero po zachodzie słońca. Usprawiedliwione są jedynie kobiety w ciąży, karmiące, chorzy, podróżujący oraz starsi. Jeżeli chodzi o ciężarne i karmiące, powinny jednak wybrać sobie inny miesiąc w ciągu roku i przestrzegać w tym czasie wszystkich zaleceń islamu. Ich szczególnym zadaniem w czasie ramadanu jest natomiast jałmużna.

Zobacz także: Czy ISIS zaatakuje także Polskę?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonimka
(Ocena: 1)
2017-06-11 12:00:33

Nic mnie nie obchodzą ich święta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-11 08:42:05

A jeszcze jedno, mam znajomych Muzułmanów i wiecie, ze oni odziwo zrezygnowali z obchodzenia Ramadamu przez swoj styl zycia, i nie uwazaja tego za cos koniecznego, za coś co wypełnia ich wiarę. Tym bardziej dziwie sie, ze Wy katolicy ciągnięcie ten temat :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-11 08:38:32

Gonwo mnie to obchodzi! Jesteśmy w naszym kraju , w Polsce! Do cholery, gdzie jest artykuł o Nas, o chrsescijanach! Skoro mowa o Islamie, to wlasnie teraz publikując ten post, zachowujecie sie jak niewierne psy! Wstyd mi za Was, ze zapominacie o swojej religii, podazajac za moda!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-12 01:57:34

Oni cały czas teraz dają artykuły o tym popieprzonym islamie, a ludzi to GÓWNO INTERESUJE ale oni tego nie kumają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-11 00:55:46

Jedna wielka bzdura ten ich ramadan, przestańcie promować to gówno w Europie, nie mam ochoty czytać takich postów, nawet ich nagłówków. To jest chore i piszcie za siebie że was to interesuje bo mnie NIE. Niedługo Boże ciało, może o tym coś napiszecie a nie o jakimś popierdolonym ramadanie !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-11 22:49:01

Sama jesteś bzdura. Artykuł w wielkim skrócie opisuje coś co UWAGA istnieje :) więc nie jest bzdurą. A czy ciebie to interesuje czy nie - możesz być buraczanym ignorantem jak chcesz, ale to wystarczy, że nie będziesz tutaj wchodziła. Boże Ciało to jeden dzień i nie wpływa na styl życia co więcej jest częścią NASZEJ kultury, którą dobrze znasz. Opisanie czegoś obcego jest po to, żeby to poznać, zrozumieć, wiedzieć o co chodzi - a nie po ro, żeby to promować. Osobiście współczuję osobom, które obchodzą ramadan... bezsensowne to wszystko ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-12 01:55:00

Bezsensowna to jest twoja wypowiedź anonimie wyżej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-14 01:56:49

a twoja pozbawiona argumentów - jeszcze bardziej nieporzebna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1