Prostytutki, kurtyzany, nimfomanki: 6 najlepszych książek o rozwiązłych kobietach

03 Kwietnia 2011

Mężczyźni tracili dla nich głowy i majątki, a wśród kobiet wzbudzały niechęć i zazdrość - rozwiązłe bohaterki powieści były zarówno przedmiotem potępienia, jak i powszechnej fascynacji.

książki

Nana” Émile Zola

W teatrze Variétés w Paryżu odbywa się premiera nowej sztuki „Jasnowłosa Wenus”, w której rolę tytułową ma odegrać nieznana nikomu aktorka Nana. Niezwykle urodziwa kobieta, choć zupełnie nie potrafi śpiewać, zyskuje uznanie publiczności. Szczególnie zachwyceni są mężczyźni, gdyż w trzecim akcie sztuki Nana występuje nago.

Po sukcesie przedstawienia Nana zaczyna obracać się w kręgach najznamienitszych osobistości w Paryżu, wydaje przyjęcia i kolacje. Zakochany w kobiecie Steiner kupuje dla niej posiadłość. Uczucie do kobiety żywi też hrabia Muffat, z którym wdaje się w romans. W międzyczasie zdradza go z Jerzym, bardzo młodym chłopcem. Po powrocie do Paryża z posiadłości na wsi wiąże się z Fontanem, jednym z aktorów, ale ten związek kończy się tragicznie. Zrujnowana, pobita i nieszczęśliwa kobieta ląduje na ulicy. Dzięki wstawiennictwu Muffata, gra w kolejnym przedstawieniu. Spektakl okazuje się jednak kompletną klapą, dlatego Nana odchodzi z teatru. Mieszka w luksusowym pałacu u Muffata, w zamian za wierność i oddanie. Przyrzeczeń tych nie potrafi jednak dotrzymać i zdradza hrabiego wielokrotnie. Prowadzi niezwykle rozpustne życie doprowadzając mężczyznę do bankructwa…

11 minut” Paulo Coelho

Książka jest historią młodej dziewczyny z brazylijskiej wioski – Marii, której pierwsze, niewinne kontakty z miłością zostawiają jej jedynie złamane serce. Jest przekonana, że nigdy nie znajdzie prawdziwej miłości i że Uczucie to powoduje wyłącznie cierpienie. Dziewczyna składa samej sobie obietnicę, że nigdy nie będzie się zakochiwać.

Mężczyzna przypadkowo poznany w Rio de Janeiro zabiera Marię do Genewy. Obiecuje jej pieniądze za pracę w charakterze tancerki samby, jednak dziewczyna nie zdobywa akceptacji pracodawcy i traci tę posadę. Ponieważ nie stać ją na powrót do domu, postanawia podjąć pracę w innym zawodzie – jej wybór pada na prostytucję. Dziewczyna nie użala się nad sobą, jest to jej świadomy wybór.

życie w Genewie coraz bardziej odsuwa ją od miłości i rozwija w niej fascynację seksem. Przekonania Marii zostają jednak wystawione na ciężką próbę, ponieważ poznaje przystojnego malarza i musi dokonać życiowego wyboru: czy podążać dalej drogą przynoszącą korzyści materialne, czy też zaryzykować wszystko i posłuchać głosu własnego serca?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (73)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-29 18:39:32

Super jest książka "Pawilon kwiatu brzoskwini"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-12 14:54:29

czytałam i jest super:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-08 21:53:53

Polecam serial 'Sekretny Dziennik Call Girl'. Naprawdę świetny ! ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-05 20:11:30

Wyznania Gejszy, Gejsza... polecam ; ))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-04 20:16:01

A gdzie "Dama kameliowa" Dumasa, czy "Blaski i nędze życia kurtyzany" Balzaca?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-04 18:42:59

"11 minut" to beznadziejna książka. Smieszpe próby nadanie metafizycznego sensu wszystkiemu! Skoro bohaterka ma ochotę na doznania bólowe w seksie idealnym odpowiednikiem moze być spacerek po ostrych kamieniach by rany na stopach ocvzyściły zbluzganą dusze....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-04 17:14:04

zgadzam sie co do Funny Hill . została nawet zekranizowana :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-04 15:57:41

"za drzwiami" i "rzeźnik" twórstwa Aliny Reyes. Kontrowersyjne i doskonale nasycone erotyzmem. Barwne opisy, piękna 'otoczka' zwłaszcza w tej pierwszej ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-04 15:37:22

czarodziejki.com polecam !! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-04 12:42:37

a Dama kameliowa?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz