Powraca najgłośniejszy serial 2017 roku. „Opowieść podręcznej 2” już w kwietniu na Showmax

16 Stycznia 2018

Będziesz oglądać?

opowieść podręcznej 2

Nagrodzony 2 Złotymi Globami i 8 statuetkami Emmy, najgłośniejszy serial 2017 roku powraca! „Opowieść podręcznej 2” będzie można zobaczyć w kwietniu wyłącznie na Showmax. Emisja serialu odbędzie się równolegle z USA. Dwa pierwsze odcinki zostaną udostępnione w dniu premiery, kolejne pojedynczo co tydzień.

Pierwszy sezon serialu „Opowieść podręcznej”, zbiegając się w czasie z licznymi protestami przeciwko seksizmowi i kulturze gwałtu, stał się swoistym manifestem. Twórcy zapowiedzieli, że drugi sezon będzie jeszcze bardziej mroczny, a poruszane problemy mają – niestety – odzwierciedlenie w rzeczywistości. Mimo kolejnych akcji przeprowadzanych obecnie w walce o prawa kobiet, zagadnienia te nie tracą na aktualności.

Serial „Opowieść podręcznej” oparty jest na powieści Margaret Atwood. Opowiada alternatywną, dystopijną historię USA. Na gruzach kraju, po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead - totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Gilead dotyka problem masowej bezpłodności wśród kobiet. Aby odnowić populację, pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach, nieliczne, zdolne do zajścia w ciążę kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy rządzącej.

W drugim, jeszcze bardziej mrocznym sezonie poznamy dalsze losy głównej bohaterki, Offred (w tej roli zdobywczyni Złotego Globu dla najlepszej aktorki serialowej - Elisabeth Moss), która stara się uciec z Gileadu. Zobaczymy także Ofglen (graną przez Alexis Bledel znaną najbardziej z familijnego serialu „Kochane kłopoty”), której los jest wyjątkowo niepewny po tym, jak dopuściła się ataku na służby Gileadu. Nie zabraknie też małżeństwa Waterfordów, czyli Joy (Yvonne Strahovsky) i Freda (Joseph Fiennes) oraz innych postaci z pierwszego sezonu, do których dołączą nowi bohaterowie, grani m.in. przez Clea DuVall czy zdobywczynię Oscara Marisę Tomei. DuVall zagra żonę Ofglen – Sylvię. Na widzów czeka też niespodziewany powrót Moiry (Samira Wiley) i Janine (Madeline Brewer).

 Widzowie zobaczą wspominane w pierwszym sezonie kolonie, do których zsyła się bezpłodne kobiety i dysydentów, by oczyszczali ziemię z toksycznych odpadów. Poznamy również bliżej jedną z bardziej przerażających postaci Gileadu – Ciotkę Lydię oraz dowiemy się więcej o życiu pozostałych Ciotek. Dowiemy się więcej na temat mamy Offred, a także o sytuacji na świecie poza granicami Gileadu. Twórcy zdradzili, że w drugim sezonie będzie miał miejsce pogrzeb jednej z Podręcznych. Elisabeth Moss w jednym z wywiadów podkreśliła, że twórcy bardzo starali się, by za kamerą stanęło jak najwięcej kobiet – połowa reżyseruje 13-odcinkowy drugi sezon - oraz że podejmowany będzie temat macierzyństwa.

 

Ulubionym powiedzeniem Ciotki Lydii jest „Gilead jest w tobie”. W drugim sezonie bohaterowie „Opowieści podręcznej” mogą ulec tej maksymie, albo sprzeciwić się jej i podjąć heroiczną walkę. „Opowieść podręcznej 2” już w kwietniu na Showmax!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-16 12:10:25

akurat ten serial faktycznie jest dobry i wart polecenia. Czekam na kwiecień z niecierpliwością, bo pierwszy sezon świetny był

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1