Opowiem Wam, jak wygląda związek z obcokrajowcem. Nie liczcie na happy end

26 Lutego 2018

„Zaszczuł mnie psychicznie”.

związek z obcokrajowcem

Ja Polka, on Turek. Ja Polka, on Anglik. Ja Polka, on Egipcjanin. Takich hstorii jest wiele, ale łączy je jedno – zakochane kobiety zastanawiają się, czy związek z obcokrajowcem pomimo bariery językowej, kulturowej i religijnej ma szanse na przetrwanie. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, podobnie jak nie ma złotego środka, który każdej takiej parze zagwarantowałby happy end.

Polki często są zafascynowane nie tylko odmiennym typem urody, ale także krajem pochodzenia swojego partnera życiowego. Zaciekawienie wzbudzają w nich inne obyczaje oraz egzotyczna kuchnia. Z drugiej strony te kobiety zdają sobie sprawę, że to, co wzbudza w nich taki zachwyt i zainteresowanie, w przyszłości może stać się przyczyną rozpadu związku.

Wśród niektórych Polek związanych z obcokrajowcami często dominuje też przekonanie, że ich rodacy są najgorszymi kandydatami na partnerów życiowych. Jednak kolejne lata życia weryfikują ten pogląd. Bywa różnie. Niektóre Polki są szczęśliwe u boku egzotycznych mężów, a inne żałują, że kiedykolwiek ich poznały.

Poniższe historie wskazują na to, że nie możemy do końca przewidzieć, czy nasz związek z Turkiem będzie udany. Nawet wtedy, gdy pomiędzy dwojgiem ludzi istnieje silne uczucie.

Zobacz także: Mój chłopak muzułmanin

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (35)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-28 08:28:10

Tak sie składa ze tez mieszkam w Niemczech. Moja siostra była związana z Turkiem. Choć małżeństwo to już przeszłość mamy z jego rodzina świetny kontakt. Pomimo tego, ze urodziła syna swojemu obecnemu partnerowi byli teściowie traktują ja nadal jak cześć swojej rodziny! Osobiście zawsze stroniłam od obcokrajowcow. Chciałam tylko i wylacznie Polaka. Uważam ze są pracowici a to dla mnie bradzo ważne. Jednak los bywa przewrotny i postawił na mojej drodze Niemca:) Nie wiem jak to sie zakończy ale do tej pory jest super:) Myśle, ze wszędzie można spotkać dobrych i złych ludzi. Narodowość nie ma znaczenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 02:50:23

Od Hiszpanów i innych latynosów trzymajcie się lepiej z daleka. Kur..wiarze , kobieciarze jakich mało. Ja miałam do czynienia z jednym i mówię kategoryczne -NIE. Koleś podrywał mnie, rzucał do mnie jednoznaczne teksty pomimo tego, że pracowała z nami jego laska, która się domyśliła, co on robi. Widać było, że miał ochotę na szybki ,,skok w bok,, ale kiedy dałam mu do zrozumienia że nie jestem pierwszą lepszą, odp..rdolił się ode mnie. /// Jeszcze wcześniej wdałam się w romans z Anglikiem. Też się okazał zbolałym ch*jem, który oszukał mnie że jest singlem. Miał laskę, a zdradziło go wiele czynników, po prostu zbluzgałam typa i go przepędziłam. Jestem już w długoletnim związku z Polakiem i nigdy mnie nie oszukał, jestem z nim szczęśliwa, a obcokrajowcom mówię zdecydowane NIE. Dwie porażki - trzeciej nie będzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 16:09:00

A ja jestem w związku z holendrem I jestem zadowolona. To nie od nacji zależy tylko od człowieka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 00:40:59

Wykształcony, obyty Holender to bardzo dobra partia dla kobiety na poziomie. Najczęściej wysoki, całkiem przystojny, nieskażony religią i prawackimi poglądami - super. :3

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 15:35:50

Byłam prawie dwa lata w związku z Wietnamczykiem. Na początku był dla mnie wspaniały cudowny obsypywal prezentami .Zaproponował wspólne zamieszkanie w Niemczech i po jakimś czasie zaczęły wychodzić wszystkie potwory tego związku. Zero kompromisu do jakiekolwiek sfery życia łącznie z gotowaniem. Mentalność Azjaty mimo że 30 lat już w Europie.Wiem że nie ma znaczenia czy Polak Turek czy Azjata tylko żeby był dobrym człowiekiem ale ja ucieklam od niego bo chciał mnie zamknąć w klatce. Nigdy więcej związku z obcokrajowcem ja jestem przeciwna .Tego nie da się ułożyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 19:17:12

Nie każdy obcokrajowiec jest zły. Z Czechem czy Słowakiem nie przeżyłabyś szoku kulturowego. ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 14:52:34

Tytuł artykułu to związek z obcokrajowcem a nie kur** związek z Turkiem... może trochę urozmaicenia a nie, ze Polki tylko z Turkami się wiążą i sumie to czasem jes super a czasem nie, nic nie wyniosłam z tego artykuku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 12:10:44

Jestem w zwiazku od paru lat z Francuzem. Najlepszy facet jakiego w zyciu poznalam :) Nie wyobrazam sobie byc z Polakiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 14:12:13

Wydaje mi się, że nie wyobrażasz sobie być po prostu z kimkolwiek innym, bo kochasz swojego mężczyznę :) bo jeśli nie wyobrażasz sobie być z Polakiem, ale już z innym Francuzem tak to bardzo przykre :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 02:58:15

A ja nie wyobrażam sobie życia z obcokrajowcem, i co ty na to ? Są gusta i guściki, jeśli lubisz być oszukiwana na każdym kroku i traktowana jak gowno, wybierzesz obcokrajowca :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 09:20:27

Dlaczego uważasz, że obcokrajowiec będzie traktował swoją parnerkę jak „gówno”? Myślisz, że wszyscy Polacy traktują swoje wybranki jak księżniczki? Wszystko zależy od mężczyzny. Jeśli jest dobrze wychowany, ma jakiś poziom i kocha swoją partnerkę to będzie ją dobrze traktował niezależnie od tego czy jest Polakiem, Francuzem czy Niemcem. Nie wspominam o mężczyznach spoza naszego kręgu kulturowego, bo to już trochę inna sprawa, choć i tam na pewno zdążają się porządni, jednak wtedy jest to już związek na własne ryzyko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-28 00:20:26

Bo będzie ją zdradzał na prawo i lewo, nie będzie się liczył z jej zdaniem, będzie ją oszukiwał na każdym kroku itp. mam wymieniać dalej ? Ja przejechałam się już na obcokrajowcach (z resztą nie tylko ja) i mam taką opinie o nich a nie inną i nic tego nie zmieni. Owszem, może Polacy też tacy są, ale w mniejszości. Ja jeszcze nie spotkałam ani jednego Polaka takiego jak opisałam, za to u obcokrajowców, zwłaszcza latynosów i tych ,,romantycznych,, takie traktowanie jest nagminne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-28 09:29:00

Wiesz nie wydaje mi się, żeby mężczyzna z kraju, który kulturowo nie jest bardzo oddalony od Polski (co zaznaczyłam w moim poprzednim komentarzu) zachowywał się tak jak piszesz. Takie uogólnianie do niczego nie prowadzi. Rozumiem Twoje zdanie na temat Latynosów i południowców, które poniekąd mogę nawet podzielić, jednak nie powinnaś wrzucać wszystkich do jednego worka i twierdzić, że np. Francuz albo Szwed na pewno będą zdradzali i oszukiwali swoje partnerki a Polak już nie. To trochę płytkie. Masz szczęście, że nie spotkałaś ani jednego takiego Polaka, ja niestety takiego szczęścia nie miałam, mimo tego nie twierdzę, że wszyscy Polacy są źli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-01 00:57:44

Ale ja nie opisałam tylko swojego przykładu. Moje koleżanki które mają Polaków, są w długoletnich związkach z nimi, niektórzy są już małżeństwem i mają dzieci. A te koleżanki, które były w związkach z obcokrajowcami, albo są po rozstaniach, albo rozwodach, albo tylko po romansach do których zostały perfidnie wykorzystane. I chodź kiedykolwiek moje serce mocniej zabije jeszcze do jakiegoś obcokrajowca, zdrowy rozsądek wygra bo przypomnę sobie to, co się stało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 11:21:14

O loosie, Turcy i Turcy. Ani to ciekawe, ani egzotyczne. Znałam kiedyś jednego Turka w Polsce. Ładny, miły chłopak, straszna pierdoła, ale nie wyobrażam sobie związku z jakimkolwiek przedstawicielem tej nacji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 15:01:05

ja tak samo, nie wiem co baby w nich widza..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 11:18:47

Artykuł o samych Turkach - myślałam, że pojawią się różne narodowości. Zawsze trzymałam się od nich z daleka i Wam też to radzę. Jak chcecie mieć partnera z innego kraju, to lepiej związać się z Niemcem, Skandynawem, Finem (Finlandia i Skandynawia to nie to samo, przypominam; a Fina doradzam takiego, który za dużo nie pija, rzecz jasna), Kanadyjczykiem itd. W przeszłości podobali mi się Włosi i Hiszpanie, ale wiedziałam, że z nimi raczej nie da się (chociaż są wyjątki) zbudować czegoś na poważnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 14:58:27

Finowie to masakra, większych nudziarzy nie ma

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 15:01:34

wole nudziarza nic brudasa, pana i wladce ktory zacznei mnie bic po paru latach...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 15:39:48

Fińska natura jest specyficzna i na pierwszy rzut oka nie zachęca. Tu bardziej prawdopodobna jest miłość od drugiego wejrzenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 16:49:32

ze skandynawem? na pewno nie z Dunczykiem. Mieszkam w Danii i mam ich dosyc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 17:19:47

Ja sobie bardzo cenie malzenstwo z Dunczykiem, nie zamienilabym go na nikogo innego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 19:33:54

Finowie preferują tajskie dziw*i kupione za 2000 euro.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 21:12:04

To masz fajnych znajomych w Finlandii. A na poważnie - takich satyrów w Europie jest wielu, w Polsce też by się znaleźli amatorzy Tajek, ale mało który ma 2 tys. euro hehehe! :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 22:32:19

To nie są moi znajomi. Mieszkam tu i jest to dosyć powszechne. W Polsce nie jest to spotykane ze względu na niższy status majątkowy, ale myślę, że za kilka lat ulegnie to zmianie. Kobiety w Europie są wyemancypowane i wielu mężczyzn po prostu nie spełnia ich wymagań. Po co się męczyć skoro można pojechać do Azji i przywieźć uległą młodą i naiwną kobietę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 00:34:56

Jako wyemancypowana kobieta też widzę korzyści: jak chcą, to niech sobie przywożą uległe kobiety. My nie musimy się z takimi typami użerać i kij z nimi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-27 17:08:47

Też jestem z Duńczykiem. Nie bardzo lubi sprzątać, jak to facet, ale bardzo oczytany i inteligentny, szanuje kobiety. Możesz sprecyzować dlaczego masz ich dość Anonim 2018-02-26 16:49:32? Moim zdaniem nie ma się za bardzo o co przyczepić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 10:22:29

ale ograniczony post. wśród polaków też są jednostki, które leją kobiety, tak samo jak wśród innych nacji. może w kulturze muzułmańskiej jest częstsze, ale kurde nie nazywajcie artykułu "o obcokrajowcach" jak rozprawiacie tylko o turkach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ania
(Ocena: 5)
2018-02-26 21:54:25

dobrze powiedziane, nie ważne z jakiego kraju się jest, ale z jakiej rodziny się pochodzi i co widziało się w domu/ rodzinie/ na ulicy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 10:05:35

Chyba już wyrosłam z czytania tego portalu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 11:35:38

me too ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz