Jigsaw powraca. Kolejna część kultowej „Piły” wkrótce trafi do kin!

25 Października 2017

Zagrajmy w nową grę…

Piła dziedzictwo

Perfidny manipulator, wytrawny znawca ludzkiej psychiki, kreator najbardziej wymyślnych pułapek i narzędzi tortur – Jigsaw powraca! Już 27 października kolejna część kultowej „Piły” pojawi się w kinach w całej Polsce. Zagrajmy w nową grę…

Kolejne części „Piły” wyróżniały się na tle innych produkowanych równolegle horrorów tym, że ich twórcy nie składali ambicji i kreatywności na ołtarzu masowej rozrywki, lecz w zamian rozwijali skomplikowaną mitologię świata przedstawionego, opartego na zagadkach i pułapkach Jigsawa. Kramer uczył swe ofiary, że w życiu należy doceniać każdą chwilę, ponieważ wszystko może się szybko skończyć. Sączył jednocześnie terror w umysły przerażonych ludzi.

Zanim zobaczysz „Piłę: Dziedzictwo”, przypomnij sobie fabułę poprzednich części.

„Piła”
Reżyseria: James Wan
Scenariusz: Leigh Whannell
Fotograf Adam Stanheight (Leigh Whannell) i dr Lawrence Gordon (Cary Elwes) zostali przykuci na dwóch odległych końcach brudnej łazienki. W ten sposób świat poznał okrutne gry tajemniczego Jigsawa (Tobin Bell), wyjątkowego psychopaty, który na swój perfidny sposób chce uczyć ofiary, że moralnością nie można wycierać sobie gęby.

Polecamy także: Ostry zwiastun horroru „The Babysitter”. Czegoś takiego jeszcze nie widziałaś!

„Piła II”
Reżyseria: Darren Lynn Bousman
Scenariusz: Leigh Whannell i Darren Lynn Bousman
Prowadząc wyszukaną grę w kotka i myszkę z detektywem Erikiem Matthewsem (Donnie Wahlberg), śmiertelnie chory Jigsaw wyjawia swoją tragiczną przeszłość. Do tworzenia swych makabrycznych pułapek i zagadek skłoniła go śmiertelna choroba oraz nieudana próba samobójcza. Ostatecznie John Kramer, bo tak naprawdę psychopata się nazywa, zyskuje wspólniczkę, narkomankę Amandę Young (Shawnee Smith).

„Piła III”
Reżyseria: Darren Lynn Bousman
Scenariusz: Leigh Whannell
Tym razem w makabrycznym planie Jigsawa biorą wbrew swej woli udział zrozpaczony ojciec oraz porwany z ostrego dyżuru lekarz. Ostatecznie Amanda Young okazuje się nie być godną kontynuatorką dzieła Jigsawa, jednakże w tej części John Kramer umiera.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz