„Objawienie” - FRAGMENT!

07 Lipca 2010

Trzeci tom bestsellerowej serii amerykańskiej pisarki i dziennikarki, Melissy de la Cruz - kontynuacja „Błękitnokrwistych” oraz „Maskarady”. Poniżej prezentujemy jej fragment, po którym od razu pobiegniecie do najbliższej księgarni, aby poznać dalsze losy bohaterów.

„Objawienie” - FRAGMENT!

Wczesnym i przenikliwie zimnym, późnomarcowym rankiem Schuyler Van Alen minęła szklane drzwi liceum Duchesne. Poczuła ulgę, przechodząc pod wysokim, beczułkowatym sklepieniem holu, w którym królował imponujący portret założycielek szkoły, pędzla Johna Singera Sargenta.

Czarne włosy dziewczyny nadal krył obszyty futrem kaptur. Nie zdejmowała go, gdyż wolała anonimowość od grzecznościowych powitań wymienianych przez uczniów.

Dziwnie było myśleć o szkole jako o przystani, schronieniu, miejscu, w którym chciała się jak najszybciej znaleźć. Przez długi czas Duchesne z błyszczącymi marmurowymi posadzkami i malowniczym widokiem na Central Park zdawało się Schuyler salą tortur. Nie znosiła wchodzić po ogromnych schodach, czuła się nieszczęśliwa w niedogrzanych salach, nie cierpiała nawet pięknych terakotowych kafelków w jadalni.

W szkole Schuyler często czuła się niedostrzegana, uważała się za brzydulę, chociaż przeczyły temu głęboko osadzone, błękitne oczy i delikatne rysy, nadające jej wygląd drezdeńskiej porcelanowej lalki. Odkąd sięgała pamięcią, lepiej sytuowani koledzy i koleżanki traktowali ją jak dziwadło, wyrzutka – osobę niepotrzebną i niepożądaną. Nieważne, że jej rodzina należała do najstarszych i najbardziej zasłużonych w mieście. Czasy się zmieniły. Ród Van Alenów, niegdyś dumny i potężny, stracił na znaczeniu z upływem wieków i obecnie niemal wymarł. Schuyler była jedną z ostatnich jego potomkiń.

Przez krótki czas Schuyler miała nadzieję, że sytuacja się zmieni po powrocie z wygnania jej dziadka – liczyła, że obecność Lawrence’a w jej życiu sprawi, że nie będzie już sama. Ale nadzieje legły w gruzach, kiedy Charles Force zabrał ją z podupadłej rezydencji przy Riverside Drive, jedynego domu, jaki kiedykolwiek miała.

 – Ruszysz się wreszcie, czy mam ci pomóc?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 22:04:48

Super książka. Przeczytałam 3 części. Dobrze, że nie jest wzorowane na "Zmierzchu"...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 12:30:57

Zarządzający Systemem Web zatrudni osoby w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu do pracy w domu (komputerowy marketing Internetowy). Jeśli posiadasz komputer i doświadczenie w środowisku Internetowym, pomożemy Tobie zarobić. W celu uzyskania pełnych szczegółów wyślij maila na adres karolinka27.92@gmail.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 11:13:32

czytałam wszystkie 3 cześci i teraz czekam na 4 "Dziedzictwo". Jak dla mnie bomba ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 10:05:05

jakies gó,,, sto razy lepiej pisze Coben. przeczytane juz z 10 ksiazek i na tym sie nei skonczy. Coben potrafi zaciekawic pierwsza strona w ksiazce. jest po prostu niesamowity w tym co robi. bardzo go podziwiam a na dodatek psize swietne ksiazki. polecam wszystkim

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 16:21:49

Zgadzam się, że Coben jest świetny:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 09:58:40

ebook jest na chomiku. tam poszukaj. ja czytałam wszystkie części są świetne. choć maskarada najlepsza jak na razie. a objawienie dość intrygujące.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 09:57:16

nie ma ktos przypadkiem ebooka maskarady? ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 09:29:43

Fajny fragment

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 09:02:46

nie czy5talam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1